HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevěnou chatu postavil na přání majitelů ručně místní řemeslník

Utéct pryč z města a užít si pár volných dnů v útulné chatě s výhledem na oceán, obklopený ovocným sadem a vrcholky kopců, se dá v kterémkoliv ročním období. Ale jaro, kdy všechno rozkvétá, v sadě bzučí včelky a okolní kopce se zelenají čerstvou jarní trávou, je k návštěvě idylické chatičky stojící v Dorsetu, nejjižnější části Anglie, asi to nejvhodnější.


Dřevěný domek poskytuje výhledy na poklidnou pláž
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Unique Home Stays

Samostatný minidomek u bazénu

Sice si nebudete nejspíš užívat krásného velkého venkovního bazénu, který se nachází na pozemku, ale nic vám nebrání za hezkých slunečných dnů se u bazénu natáhnout s knížkou v ruce a skleničkou vína na lehátko a užívat si teplé jarní slunce. Když vás sluníčko už unaví, můžete si dát odpoledního šlofíka v minidomku u bazénu. Ten slouží jak k odpolednímu odpočinku, tak pro případné hosty. Je v něm totiž nejen dvoulůžko, ale také malá kuchyňka, záchod s umyvadlem a dokonce i krb na dřevo, takže se dá obývat v podstatě celoročně. Domeček i bazén jsou ukryty před zraky kolemjdoucích mezi stromy a keři ve spodní části pozemku a vede k nim pár dřevěných schodů. Prohlédněte si celou chatu včetně interiéru v naší fotogalerii

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Unique Home Stays, Images Unique Home Stays

Pouze ruční práce místního řemeslníka

Hlavní chata stojí naopak na vyvýšené části pozemku a je postavená tak, aby maximálně využila výhledů do okolí, především na blízký oceán a jeho bílé písčité pláže. Právě poloha mezi nekonečným modrým oceánem s bílými plážemi a zelenými kopci dělá z této chaty parádní relaxační útočiště. Je celá postavená ze dřeva. Na jejím místě stál původní starý dřevěný domek, který byl v roce 2012 celý přestavěn rukama místního řemeslníka. Majitelé plážového domku jsou příznivci tradičního způsobu výstavby domků, nechali se inspirovat ukrytými dřevěnými domky typickými pro Skotskou vysočinu, které si jejich majitelé stavěli sami z lehce dostupného dřeva.

Dostatek místa pro šest lidí

Až na velká okna, která sahají až k podlaze a dají se za teplého počasí celá otevřít, má plážový domek podobu tradičních skotských obydlí. Stejně jako ony je vyrobený ze dřeva s šindelovými šikmými střechami. Ačkoliv slouží pouze jako rekreační objekt, je poměrně prostorný. Je pouze přízemní, ale na plochu přízemí se vešly tři ložnice, prostorný obývací pokoj propojený s velkou kuchyní a jídelnou a dvě koupelny. Ložnice, které jsou uzavřené, se všechny nacházejí v zadní části domku, otočené směrem ke kopcům a ovocnému sadu. Každá z ložnic má osobitý charakter, je zařízená typickým nábytkem s nádechem luxusu. Ložnice jsou světlé díky přirozenému světlu, které do nich proudí okny. Úžasný interiér si můžete důkladně prohlédnout v naší fotogalerii.

Obývací pokoj přizpůsobený výhledům

U ložnic se nachází velká rodinná koupelna s vanou. Součásti interiéru je ještě menší koupelna se sprchou a samostatné WC. Díky velké terase s posezením, ze které se můžete za jasného dne kochat výhledy na nádherné okolí, tráví majitelé většinu času venku. Anglické počasí je ale vrtkavé a ne vždy vás zrovna vábí ven. U tohoto plážového domku stačí vejít do prostorného obýváku, který je zařízen pohodlnými sedačkami a křesly, usadit se, dát si teplý čaj a s knížkou v ruce odpočívat. Díky obrovským oknům se budete cítit, jako byste seděli venku na terase.

Mohlo by Vás zajímat: Užijte si digitální detox a dokonalý relax v chatě uprostřed lesa

Relaxace, relaxace a relaxace

Celý domek je přizpůsobený k relaxaci. Slunečná poloha uprostřed ovocného sadu, velký bazén s domečkem pro odpočinek a dokonce maringotka s malou postelí, když se chcete ukrýt do soukromí a mít naprostý klid. Domek obklopuje neformálně upravená zahrada plná divokých květin a ovocných stromů. Každý si v něm najde své místo, kde si zrelaxuje mysl a parádně odpočine. Ti aktivnější můžou vyrazit do okolních kopců nebo se projít po kilometry dlouhých plážích. A večer není nic lepšího, než si na zahradě ugrilovat pořádný steak nebo si posedět u otevřeného ohniště.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.04.2019

Photocredit: Unique Home Stays

5

Relaxační křeslo: 10 tipů pro zasloužený odpočinek

Vhodné relaxační křeslo vnese odpočinek i pohodu do vašich běžných dní. Máme tu pro vás tipy i obsáhlou fotogalerii pro inspiraci.

Rekonstrukce zapomenuté maringotky: Kolik stojí a jak na to?

Máte starou maringotku, se kterou nevíte co dál? Toužíte po víkendovém místě v přírodě bez starostí? Načerpejte inspiraci na rekonstrukci maringotky v galerii.

Video: Moderní chata vybudovaná na skále

Máte rádi severskou architekturu? Pojďte se podívat, jaké je to bydlet na skále schované uprostřed hlubokého lesa.

Co všechno dovedou dřevěné stavby? Snižují stres, zvyšují produktivitu práce a dokonce léčí!

Nevěřili byste, jaké benefity pro člověka přináší pobyt v prostředí ze dřeva. Pomůže s alergiemi, stresem nebo třeba učením.

Domek v korunách stromů nadchne milovníky dokonalých výhledů

Máte rádi nekonečné výhledy a nebojíte se výšek? Potom je domek v korunách stromů to pravé pro vás. Nakoukněte s námi dovnitř.

Malebný domek na útesu láká romantiky

Malebný domek na vysokém útesu, ze kterého můžete pozorovat drsnou přírodu Cornwallu a užívat si chvilky ve dvou. Zní vám to lákavě?

Idylický venkovský domek vám dovolí se na chvíli zastavit a relaxovat

Jak vypadá vaše představa ideálního odpočinku? Co třeba idylický venkovský domek na samotě, obklopený krásnou přírodou?

Prázdninový domek pro mladou rodinu z města

Typický švédský „sommarhus“ je vlastně taková obdoba české chalupy. Moc se jí ale nepodobá. Co myslíte, měnili byste?

Domek ve stylu 30. let vás na chvíli zbaví starostí

Útulný renovovaný domek z 30. let minulého století vás během chvilky přenese do jiného světa, ve kterém vládne jen klid a pohoda.

Áčkový minidomek, který je natolik jednoduchý, že ho majitelé zvládli částečně postavit sami

Když si chcete postavit dům vlastníma rukama a nejste příliš zkušení, potřebujete hodně jednoduchou stavbu. Třeba ve tvaru písmene A.