HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Idylický venkovský domek vám dovolí se na chvíli zastavit a relaxovat

Na chvíli se zastavit, oddechnout si od každodenního shonu a zapomenout na okolní přetechnizovaný svět potřebuje občas každý z nás. Dobrodruhové utíkají s batohem na zádech do hor, kde bydlí v zálesáckých srubech, milovníci moře odjíždějí na ostrovy uprostřed oceánů a bydlí v domcích postavených na kůlech nad mořem a romantici vyhledávají idylické domky s romantickými interiéry, ve kterých se budou cítit jako v minulém století. Pokud patříte do té třetí skupiny, budete jistě nadšeni domkem, který jsme navštívili v našem článku.


Stylový anglický domek vám dovolí se na chvíli zastavit
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Tiché místo uprostřed národního parku

Domek stojí v národním parku New Forest, přírodní oblasti jižně od Londýna. New Forest je sice protkaný cyklistickými a turistickými stezkami, které vedou přes zalesněné oblasti střídající se s mokřady, bažinami a vřesovišti, ale žádná z těchto cest nevede kolem tichého bílého domku.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Ten stojí na úplné samotě obklopen pouze krásnou přírodou. Všude kolem je ticho a obyvatelé domku slyší jen zvuky přírody. To jim pomůže se na chvíli zastavit a uklidnit si přeplněnou mysl. Nicméně park, který se stal národním parkem v roce 2005, není úplně bez civilizace. Nachází se v něm několik malebných vesniček, kde se dají nakoupit základní potraviny nebo si zajít na dobrou večeři do místní hospody.

Bílý domek byl původně součástí továrny na střelný prach

Na první pohled obyčejné venkovské stavení má zajímavý původ. Původně totiž bylo součástí staré továrny na střelný prach Schultz. Továrna zanikla po první světové válce, kdy byla sloučena s dalšími anglickými továrnami, její budovy včetně zámečku majitelů ale zůstaly. Jednou z budov byl právě bílý dřevěný domeček, který sloužil k ubytování rodiny předáka továrny. Domek byl celý renovován, nicméně vzhled si zachoval původní. Jednoduché dřevěné obložení v horizontálním směru s lehkými přesahy si zachovalo původní bílou barvu, stejně jako klasická obyčejná okna. Střecha je z břidlicových tašek v ladící tmavě šedé barvě. Do domku nebyly přidány žádné modernizující prvky, které by narušily jeho tradiční vzhled. Krásně tak i nadále zapadne do okolní klidné a tiché krajiny.

Stylový interiér s klasickým půdorysem

Zvenku vypadá domek úplně obyčejně, ukrytý mezi zelení byste ho lehce přehlédli. Ale interiér vás překvapí svou nápaditostí a stylem. Stejně jako exteriér, je i celý interiér obložený dřevem natřeným na bílo, popřípadě bílými kachličkami. Jedinou výjimkou je cihlová stěna v kuchyni, která zůstala neomítnutá a dodává tak kuchyni rustikální ráz. Nábytek i textilie jsou v jemných barvách, takže pokoje působí světle a útulně. Protože při renovaci zůstal zachován i původní ráz obydlí včetně půdorysu, nemá budova žádné moderní otevřené prostory, ale všechny pokoje jsou klasicky odděleny stěnami a dveřmi. Přesto se v nich nemusíte cítit uzavřeni. Každý pokoj má totiž velká okna s velkolepými výhledy do okolí. Jak říká majitelka bílého domku Patricia, z každého pokoje můžete mít krásný výhled. „Můžete si užívat šálek čaje v posteli a přitom se dívat na západ slunce nebo můžete při přípravě snídaně pozorovat pasoucí se poníky“, dodává. Prohlédněte si jeho dokonalý romantický interiér v naší fotogalerii.

Vše zařízeno k relaxaci

Domek má tři ložnice, ubytuje tedy pohodlně šest lidí. Všechny ložnice jsou vybaveny v tradičním stylu, jediné, co nepůsobí jako z minulého století, jsou televize umístěné na stěnách. Obývací pokoj nabízí posezení u krbu na dřevo a je propojen s velkorysou jídelnou, která končí velkým francouzským oknem. To nabízí výhledy na okolní louky a v létě se dá naplno otevřít a propojí tak jídelnu s venkovním prostorem. Dvě světlé prostorné koupelny přímo vyzývají k relaxaci ve vaně se sklenkou vína. Nebo se usaďte venku v křesílkách a užívejte si ten klidný moment, kdy slunce zapadá za stromy, obloha se mění z modré na růžovou a oranžovou a okolní příroda se pomalu ukládá ke spánku. Je to ten nejlepší odpočinek, který své mysli můžete dát.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
20.03.2019

Photocredit: Images Unique Home Stays

4

Relaxační křeslo: 10 tipů pro zasloužený odpočinek

Vhodné relaxační křeslo vnese odpočinek i pohodu do vašich běžných dní. Máme tu pro vás tipy i obsáhlou fotogalerii pro inspiraci.

Návrh a fotogalerie: Jak založit stylovou zahradu?

Chcete zahradu u novostavby přetvořit v kouzlené místo jako stvořené pro odpočinek a relaxaci? Podívejte se, jak realizovat zahradu snů.

Při výstavbě domu šli proti proudu. Vyplatilo se jim to?

Chystáte se stavět a každý vám radí, jak by měl váš dům vypadat? Inspirujte se při návštěvě dřevostavby, která má netradičně řešenou velkou chodbu.

Nechtěli děti vychovávat v paneláku. Dřevostavba pro ně byla jasná volba.

Přečtěte si, jak se žije v moderní dřevostavbě a jak se řeší její stavba na základě individuálního projektu. Podívejte se také na krásnou fotogalerii domu, která vás provede celým interiérem.

Užijte si digitální detox a dokonalý relax v chatě uprostřed lesa

Jedině chata, ke které ani nevede cesta, dokáže zajistit úplnou relaxaci a digitální detox. Dokázali byste v ní strávit pár dní?

Tradiční venkovská chata citlivě usazená do krajiny. Jako by tu stála odjakživa.

Jako by tu stála po staletí. Dokonale bezpečná a pohodlná, přitom jednoduchá chata v duchu tradiční venkovské architektury.

Malebný domek na útesu láká romantiky

Malebný domek na vysokém útesu, ze kterého můžete pozorovat drsnou přírodu Cornwallu a užívat si chvilky ve dvou. Zní vám to lákavě?

Jak udělat z prasečího chlívku dokonalou venkovskou chalupu

Dokonalá venkovská chalupa, která vznikla z prasečího chlívku. Nevěříte? Pojďte se s námi přesvědčit, že i taková proměna je možná.

Dřevěnou chatu postavil na přání majitelů ručně místní řemeslník

Dřevěná chatička, kterou postavil ručně místní řemeslník, poskytuje dost prostoru celé rodině. A pro případné návštěvy je tu zařízená maringotka. Zveme vás na návštěvu.

Chata na samotě s výhledem na fjord

Pokud si ceníte vlastní samoty, bude vám tato chata připadat jako malý kousek ráje. Stylová stavba s výhledem na norskou divočinu ale není pro každého...