HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Samosběr jahod 2023: Kam vyrazit na levné jahody v ČR – interaktivní mapa

Máte rádi jahody? A co si natrhat čerstvé, šťavnaté, voňavé, kvalitně pěstované, české a ještě k tomu levné jahody na samosběrných plantážích? Jedním z jejich největších benefitů totiž je, že máte naprostou jistotu, že si odnášíte jahody nejvyšší kvality s intenzivní chutí, které jen stěží najdete v supermarketech. Navíc si můžete vybírat plody, které jsou zralé a přesně podle vašeho gusta. Ale kam se za skvělými jahodami vydat? Máme pro vás mapu celé republiky, kde jsou zaznačené všechny jahodárny a samosběry jahod v ČR, které jsou aktuálně v provozu. 


Samosběr jahod
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Kathas_Fotos (Pixabay CC)

Samosběr jahod v ČR 2023

K létu jahody neodmyslitelně patří. Věděli jste, že červnový úplněk je dokonce podle indiánské tradice nazývaný jako jahodový? Je to právě kvůli tomu, že vrcholí období, kdy zrají jahody. Ať už si plánujete jahody zavařit či zamrazit, můžete vyrazit na jahodovou plantáž a tam si je sami natrhat. Může to být i skvělý rodinný výlet. A kam se tedy vydat? 

Fotogalerie:

i Foto: Kathas_Fotos (Pixabay CC), Google Maps, Bicanski (Pixnio CC0)

Přehled nejlepších samosběrných míst najdete v zde. Níže také najdete interaktivní mapu s více než 80 aktuálními místy pro samosběr jahod v celém Česku. Můžete si mapu přiblížit a každé konkrétní místo si rozkliknout.

Nejoblíbenějšími lokalitami na samosběr jahod jsou tyto: samosběr jahod Vraňany, Praha – Kunratice, Zdice, Plzeň, Břežany – Český Brod, Lhota pod Libčany, Piletice, Podůlšany, Dolní Pěna, Dolní Újezd, Česká Bělá, Brno – Slatina, Šakvice, Moravský Žižkov, Holešov, Olomouc – Slavonín, Skrbeň a další.

Jak se na samosběr vybavit?

Na samosběr jahod si určitě přibalte košíky nebo krabičky, do kterých budete jahody sbírat. Někdy se mohou hodit také nůžky a rukavice. Pokud budete trhat jahody za teplého počasí, určitě si nezapomeňte přibalit i dostatek vody a pokrývku hlavy.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Nejčastější chyby, kterých se Češi dopouští při instalaci fotovoltaiky. Často končí fatálně

Ekologie jako benefit

A kromě všech výše zmíněných výhod u samosběru jahod je tu také ekologický aspekt. Nejenže podporujete místní farmáře a podnikatele, ale také snižujete uhlíkovou stopu tím, že se vyhnete přepravě a balení jahod do všemožných plastových obalů.

Vydáno dne:
13.06.2023

Photocredit: Kathas_Fotos (Pixabay CC)

2

Zelená střecha je zahradou ve městě
Co je to zelená střecha, kolik stojí a co je třeba udělat, aby jí neteklo?

Okrasná zahrada: Jak ji založit a vybrat správné rostliny?
Poradíme, jak na okrasnou zahradu a její rostliny. Inspiraci najdete ve fotogalerii.

Kompost: Jak jej založit a jak správně kompostovat?
Kompost na zahradu patří. Vytvořte si snadno zeminu plnou živin. Jak kompost založit a jak správně kompostovat?

Solární sprcha na zahradu: Vyrobte si ji doma svépomocí
Léto je neodmyslitelně spojené s osvěžením. Jaké typy solárních sprch jsou u nás dostupné, a jak si můžete svou sprchu na zahradu vyrobit svépomocí.

Jak vybrat dětské hřiště na zahradu?
Dětské hřiště na zahradě je sen. Zatímco dospělí hledí především na bezpečnost, děti se chtějí bavit. Jak dětské hřiště vybrat?

Gabiony jako vhodný doplněk zahrady (tipy a fotogalerie)
Gabiony nemusí sloužit jen pro zpevnění terénu, ale i jako všestranná zahradní dekorace. Jak vytvořit gabiony svépomocí a jeho aktuální ceny se dozvíte zde.

Zahradní pergola svépomocí + návod
Máme pro vás projekt pergoly i montážní návod ke stažení. Stačí jen vyřešit stavební povolení, umístění a střešní krytinu na pergolu.

Hmyzí hotel svépomocí – vyrobte si jednoduchý domeček pro hmyz a vaše zahrada vám poděkuje
Hmyzu je čím dál míň, to je fakt. Přilákejte užitečné hmyzí obyvatele zpátky na vaši zahradu – postavte jim hmyzí hotel. Poradíme vám jak.

Zahradní skalka – inspirace, rady a správný timing
Působí na vás vaše zahrada nudně a přijde vám stále stejná? Chtěli byste změnu? A co takhle zahradní skalka svépomocí? Poradíme vám, jak na to, a ukážeme spoustu inspirace.

Slavný ekolog zveřejnil inovativní systém, díky němuž došel k energetické úspoře
Známý ekolog zveřejnil inovativní systém. Přečtěte si, čím minimalizovat ztráty tepla a jak navrhnout dům se zahradou jako pan Holmgren.