HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám, jak na to

Ze všech stran slyšíte o tiny housech, ale stále pořádně nevíte, o čem ti lidé mluví? Řekněme, že jde o častokrát roztomilý domek na kolečkách postavený na malé ploše. Praktické bydlení, kterým cestujete z jednoho místa na druhé se stává čím dál více populárnější především mezi mladými dobrodruhy.


Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám jak na to
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Bydlení na 15 až 20 metrech čtverečních

Nevíte, jak si zařídit dispozici tak, aby byl interiér útulný a co možná nejvíce praktický? Nakoukněte do naší galerie, kde najdete mnoho inspirativních řešení tohoto problému. V tiny housu se často nachází malý obývací pokoj, skromná kuchyňská linka, ložnice a ve většině případů i toaleta se sprchovým koutem. Především v sobě ukrývá spoustu úložných prostorů. Kladete si otázku, jak všechny tyhle místnosti vměstnat na 15 až 20 m2

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Quick Canary, the tiny house, Dream Big Live Tiny Co.

Vnitřek vašeho domečku můžete například opticky zvětšit přísunem světla, bílými stěnami nebo světlým nábytkem. Celá konstrukce je většinou vyrobena ze dřeva a je dobře zaizolovaná (lněnou nebo konopnou izolací, dřevovláknitými deskami a podobně). Inspirujte se nejrůznějšími řešení interiérů v naší fotogalerii.

Mohlo by vás zajímat: Postavte si levný a stylový mini domek svépomocí. Zn.: Za 6 týdnů


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.10.2021

Photocredit: Shutterstock

5

Video: Miniaturní dům o rozloze 1 m2

Tenhle dům není nic pro klaustrofobiky. Pojďte se podívat, jak vypadá nejmenší dům na světě!

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 1: Od myšlenky k maketě

Postavte si vlastní tiny house na kolečkách. V prvním díle našeho seriálu vás provedeme krok za krokem počáteční fází stavby.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 2: Podvozek

Stavba našeho tiny house na kolečkách pokračuje. V prvním díle jsme vše naplánovali a nyní můžeme začít stavět. Na řadě je podvozek.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 3: Od stěn po střechu

Třetí díl našeho seriálu o stavbě mobilního domku je tady. Máme připravený podvozek a náš tiny house může začít růst do výšky.

17letý student Radek si vlastníma rukama staví tiny house na kolečkách a plní si tak svůj dětský sen

Jak si svépomocí postavit tiny house? Přečtěte si příběh Radka, který si v 16 letech začal stavět svůj malý domek na kolečkách.

Minimalistický dům s dokonalým výhledem na řeku

Nádherný minimalistický dům nad řekou je nejen bydlištěm mladého páru, ale také místem častých návštěv jejich přátel a rodiny.

Petr: Mini domek místo chalupy jsme si postavili na Šumavě

Petr a Lucie se rozhodli pro moderní způsob chalupaření. Postavili si na Šumavě krásný mini domek místo chalupy a nemůžou si ho vynachválit. Prozradili i cenu.

Svépomocí zrekonstruovali starý hausbót a zakotvili s ním na Slapech. Je to ráj, říkají manželé

V rozhovoru nám Linda prozradí, co bylo na rekonstrukci nejtěžší, co obnáší život na vodě a jestli by do toho šli s manželem znovu.

Tiny house jako luxusní kempování pro náročné. Má vůbec nějaké nevýhody?

Navštivte s námi útulný tiny house a přečtěte si, co nás mile překvapilo a jestli jsme nakonec našli nějaké nevýhody malého domečku.

50+ tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Top výběr těch nejlepších i nejbizarnějších miniaturních domečků z celého světa: na kolečkách, na kuřích nožkách i na vodě. Prohlédněte si pestrou galerii.