HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

50+ tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Jste fanoušci minimalismu a malé rozměry bydlení vám nedělají žádný problém? Nebo jste naopak typ lidí, kteří si potrpí na velkorysý a vzdušný prostor? Ať tak, či tak, připravili jsme pro vás inspirační galerii 50 nejzajímavějších tiny housů různých stylů z celého světa. Čím se od sebe liší?


tiny house domečky různých stylů a tvarů
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Každý tiny house je originál

V naší fotogalerii jsme pro vás připravili opravdu pestrou přehlídku těch nejzajímavějších i nejbizarnějších mini domků z celého světa. Některé jsou postavené na zemi, jiné na vodě, na kuřích nožkách či na stromech. Jejich tvary, design, vybavení i celkové pojetí je velmi různorodé. Přesvědčte se sami.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Dream Big Live Tiny Co., Wolfer, Seattle Met Magazine

Co naopak všechny tiny housy spojuje?

Jak už z pojmenování tiny house vyplývá, jedná se vždy o miniaturní domky určené k bydlení či rekreaci, jejichž rozměry jsou o hodně skromnější než klasické domy, jak je známe. Miniaturní domky jsou také velmi často vyrobeny ze dřeva, protože tento materiál je lehký, univerzální a vhodný pro malé konstrukce. Výsadou tiny housů je také často jejich nápaditý a moderní design – většinou se jedná o stavby s promyšlenou koncepcí a detaily.

Mohlo by vás zajímat: Tiny House jako fenomén: Chytré bydlení, kde není ani centimetr navíc

Tiny house je trend

Přestože je tento trend nyní velmi populární a mnoho z nás o minimalistickém bydlení sní, jen málo lidí nakonec opravdu v tiny housu bydlí. V zahraničí (např. USA nebo Francie) je tento styl domů však častější.

Mohlo by vás zajímat: Bungalovy do dvou milionů, které se v Česku staví nejčastěji

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
28.10.2021

Photocredit: Shutterstock

2

Mohlo by Vás zajímat: