HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

50+ tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Jste fanoušci minimalismu a malé rozměry bydlení vám nedělají žádný problém? Nebo jste naopak typ lidí, kteří si potrpí na velkorysý a vzdušný prostor? Ať tak, či tak, připravili jsme pro vás inspirační galerii 50 nejzajímavějších tiny housů různých stylů z celého světa. Čím se od sebe liší?


tiny house domečky různých stylů a tvarů
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Každý tiny house je originál

V naší fotogalerii jsme pro vás připravili opravdu pestrou přehlídku těch nejzajímavějších i nejbizarnějších mini domků z celého světa. Některé jsou postavené na zemi, jiné na vodě, na kuřích nožkách či na stromech. Jejich tvary, design, vybavení i celkové pojetí je velmi různorodé. Přesvědčte se sami.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Dream Big Live Tiny Co., Wolfer, Seattle Met Magazine

Co naopak všechny tiny housy spojuje?

Jak už z pojmenování tiny house vyplývá, jedná se vždy o miniaturní domky určené k bydlení či rekreaci, jejichž rozměry jsou o hodně skromnější než klasické domy, jak je známe. Miniaturní domky jsou také velmi často vyrobeny ze dřeva, protože tento materiál je lehký, univerzální a vhodný pro malé konstrukce. Výsadou tiny housů je také často jejich nápaditý a moderní design – většinou se jedná o stavby s promyšlenou koncepcí a detaily.

Mohlo by vás zajímat: Tiny House jako fenomén: Chytré bydlení, kde není ani centimetr navíc

Tiny house je trend

Přestože je tento trend nyní velmi populární a mnoho z nás o minimalistickém bydlení sní, jen málo lidí nakonec opravdu v tiny housu bydlí. V zahraničí (např. USA nebo Francie) je tento styl domů však častější.

Mohlo by vás zajímat: Bungalovy do dvou milionů, které se v Česku staví nejčastěji

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
28.10.2021

Photocredit: Shutterstock

2

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 7: Bydlíme!

Náš mobilní domek stavěný svépomocí nám krásně roste pod rukama. Nyní stačí dodělat pár věcí a můžeme se stěhovat. Jdeme na to!

Starý školní autobus, hasičské auto i přepravní kontejner posloužily jako základ pro minidomek

Starý přepravní kontejner, vysloužilý školní autobus, ale také podvozek hasičského auta, to jsou prostředky, které posloužily jako podvozek pro stavbu zajímavých minidomků. Prohlédněte si je zblízka.

Minimalistický dům s dokonalým výhledem na řeku

Nádherný minimalistický dům nad řekou je nejen bydlištěm mladého páru, ale také místem častých návštěv jejich přátel a rodiny.

Petr: Mini domek místo chalupy jsme si postavili na Šumavě

Petr a Lucie se rozhodli pro moderní způsob chalupaření. Postavili si na Šumavě krásný mini domek místo chalupy a nemůžou si ho vynachválit. Prozradili i cenu.

Tiny house jako luxusní kempování pro náročné. Má vůbec nějaké nevýhody?

Navštivte s námi útulný tiny house a přečtěte si, co nás mile překvapilo a jestli jsme nakonec našli nějaké nevýhody malého domečku.

Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám, jak na to

Jestliže patří mezi vaše hobby kutilství, máte v sobě kreativního ducha, velkou dávku odhodlání, trpělivosti a v neposlední řadě toužíte po nezávislosti, přečtěte si náš článek. Slyšeli jste už o fenoménu dnešní doby – tiny housech?

Veřejnost svými hlasy rozhodla o TOP 5 bungalovech na území ČR

Pokud patříte k milovníkům bungalovů, tak bude následující článek přímo pro vás! Česká veřejnost hlasovala o nejoblíbenějších dřevostavbách a my jsme na základě výsledků sestavili seznam TOP pěti nejlepších.

150+ tiny house domků – minimalistické bydlení na překrásných místech

Chtěli byste si postavit tiny house? V této nabité inspirační galerii najdete nejrůznější tiny housy z celého světa zajímavých tvarů, konstrukcí i materiálů. Vyberte si ten pravý pro vás.

Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Nádherný tiny house byl vytvořen na objednávku spisovatelky, která píše dětské knihy. Její nový domeček vypadá jako z pohádky!

Instalace a přípojky pro tiny house – možnosti a příklady provedení

V tomto článku si vysvětlíme a ukážeme, jak se v konstrukci mobilního tiny housu vedou rozvody instalací a jak se řeší jeho připojení na energie.