HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

50 tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Jste fanoušci minimalismu a malé rozměry bydlení vám nedělají žádný problém? Nebo jste naopak typ lidí, kteří si potrpí na velkorysý a vzdušný prostor? Ať tak, či tak, připravili jsme pro vás inspirační galerii 50 nejzajímavějších tiny housů různých stylů z celého světa. Čím se od sebe liší?


tiny house domečky různých stylů a tvarů
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Každý tiny house je originál

V naší fotogalerii jsme pro vás připravili opravdu pestrou přehlídku těch nejzajímavějších i nejbizarnějších mini domků z celého světa. Některé jsou postavené na zemi, jiné na vodě, na kuřích nožkách či na stromech. Jejich tvary, design, vybavení i celkové pojetí je velmi různorodé. Přesvědčte se sami.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Dream Big Live Tiny Co., Wolfer, Seattle Met Magazine

Co naopak všechny tiny housy spojuje?

Jak už z pojmenování tiny house vyplývá, jedná se vždy o miniaturní domky určené k bydlení či rekreaci, jejichž rozměry jsou o hodně skromnější než klasické domy, jak je známe. Miniaturní domky jsou také velmi často vyrobeny ze dřeva, protože tento materiál je lehký, univerzální a vhodný pro malé konstrukce. Výsadou tiny housů je také často jejich nápaditý a moderní design – většinou se jedná o stavby s promyšlenou koncepcí a detaily.

Mohlo by vás zajímat: Tiny House jako fenomén: Chytré bydlení, kde není ani centimetr navíc

Tiny house je trend

Přestože je tento trend nyní velmi populární a mnoho z nás o minimalistickém bydlení sní, jen málo lidí nakonec opravdu v tiny housu bydlí. V zahraničí (např. USA nebo Francie) je tento styl domů však častější.

Mohlo by vás zajímat: Bungalovy do dvou milionů, které se v Česku staví nejčastěji

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Petra Pacáková

Vydáno dne:
28.10.2021

Photocredit: Shutterstock

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE