HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Luxusní tiny house není jen pro vyvolené. Sourozenci staví mini domky, které si může dovolit každý

Sourozenci Dan a Eli strávili oba více než deset let v jiných zemích, kde budovali svoji práci a život. Dohromady je po letech svedla smutná událost – smrt jejich matky. Po tomto shledání naznali, že se nechtějí opět rozloučit, a když zjistili, že je pojí stejná vášeň, rozhodli se založit společný byznys a postavili svůj první tiny house.


tiny house paradise
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Paradise Tiny Homes (se souhlasem)

Společná vášeň svedla sourozence dohromady

Dan a Eli měli vždy vášeň pro stavbu a design. Dan navrhoval a stavěl už od svých 12 let. Nejprve to byly domky na stromech a malé skate rampy, od kterých se dostal až ke stavbě klasických domů a velkých skate parků. Díky těmto zkušenostem se Dan stal velmi zručným řemeslníkem a v posledních letech se našel ve stavbě mini domků. Jeden takový si můžete prohlédnout v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Paradise Tiny Homes (se souhlasem)

Udržitelnost jako jedno z hlavních měřítek jejich tiny housů

Eli zase odjakživa bavil design a profesně se věnovala správě nemovitostí a jejich renovaci. Při stavbě tiny housů se věnuje hlavně jejich designu, který je vždy zaměřený na udržitelnost a ekologii. Jejich rozdílné, ale kompatibilní schopnosti a zkušenosti daly vzniknout unikátním a pozoruhodným domečkům, které se brzy na Hawaii, kde je staví, staly synonymem luxusního, přesto však dostupného bydlení.

Luxusní, přesto dostupné bydlení na kolečkách

Ceny nemovitostí rostou všude. I to bylo hnacím motorem sourozenců, kteří si dali za cíl vytvořit dostupné bydlení, které si bude moci dovolit každý. A i když se jedná o tiny house, chtěli, aby se v něm majitelé cítili pohodlně a nic jim tam nechybělo. Ať už jej budou využívat jako pojízdný domek na cestování, nebo jej nechají stát na místě a budou jej využívat jako chatu či trvalé bydlení.

Tiny house Ohana

Jeden z modelů, který postavili, dostal název Ohana, což v překladu znamená rodina. Tento útulný tiny house nabízí užitnou plochu 26,5 m2 s dvěma podkrovími, jedním pro spánek a druhým pro relaxaci a přemítání v soukromí. Konstrukce domku je ze dřeva, obklad je kombinací cedru a kovu. Střecha je zhotovená z vlnitého plechu.

Uvnitř domek i při svých malých rozměrech nabízí vše, co v životě potřebujete. Útulný obývací pokoj, plnohodnotně vybavenou kuchyni, koupelnu se sprchou a zvýšené patro s manželskou postelí. Schody do patra jsou vybaveny úložnými prostory a pod nimi je prostor na pračku. Celý interiér tiny housu i jeho půdorys si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Rozměry tiny housu Ohana:

 • Délka: 8,5 m
 • Šířka: 2,6 m
 • Výška: 4 m
 • Přívěs: 2,4 x 8,5 m
 • Kuchyně: 2,4 x 2,4 m
 • Obývací pokoj/vchod se schodištěm: 3,7 x 2,4 m
 • Loft s postelí: 2,4 x 3 m
 • Druhé podkroví: 2,4 x 1,2 m
 • Koupelna: 1,2 x 2,4 m
 • Výška stropu kuchyně: 2,1 m
 • Výška stěny podkroví: 0,9 m


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.04.2022

Photocredit: Paradise Tiny Homes (se souhlasem)

3

Tiny house, do kterého se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina

Napadlo vás, že tiny house může být i vhodným rodinným bydlením? Prohlédněte si tento house pro velkou rodinu. Jeho prostornost vás překvapí.

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Elegantní tiny house pro 4 osoby – moderní kuchyně, velká koupelna a obrovské okno s výhledem

Spaní pro čtyři osoby, kuchyňský kout, skříně, koupelna, a přitom všem dostatek elegance a jednoduchosti. To vše v jednom tiny housu!

Mikro tiny house nabízí na 18 m2 skvělou výbavu v klasické i off grid verzi

Maličký tiny house vás překvapí svou výbavou a důmyslně vymyšleným interiérem se spoustou vychytávek. Prohlédněte si jej v galerii.

Navštivte toto úžasné místo na Vysočině, které je světu ukryté v korunách stromů

Nevíte, kam na Vysočině? Toto kouzelné místo v korunách stromů musíte navštívit i vy. Výlet na příští týden je tedy naplánovaný. Nahlédněte do fotogalerie, na co se můžete těšit.

Dokonale elegantní tiny house Luna v černobílém designu

Jednoduchá barevná kombinace černé, bílé a šedé, dokonale vyladěné detaily a minimum prostoru. To je tiny house Luna, do něhož vás dnes zavedeme.

Nikol a Martin postavili levný modulový tiny house za necelé tři měsíce

Fandíte minimalismu a k životu nepotřebujete spoustu prostoru? Pořiďte si modulový tiny house jako Nikol a Martin. Je levný a za tři měsíce bydlíte.

15+ tiny housů se střešní terasou – výhody, nevýhody, inspirace

Přečtěte si o tiny housech se střešní terasou a inspirujte se. Jak vybrat terasová prkna, nábytek i dekorace na střechu tiny housu? Nejlepší úlovky střešních teras najdete v naší fotogalerii.

Tiny house – to není jenom alternativní forma bydlení, to je životní styl

Pokud jste se rozhodli pro svobodnější styl bydlení, připravili jsme pro vás článek na téma přemístitelného domku, tzv. tiny housu na kolečkách.

Mladý student dostavěl tiny house za 450 tisíc u Karlových Varů

Mladý Radek dokončil během studia po dvou letech svůj vlastní tiny house. Jak vypadá jeho stavba dnes?