HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Luxusní tiny house není jen pro vyvolené. Sourozenci staví mini domky, které si může dovolit každý

Sourozenci Dan a Ellie pochází z Havaje, oba ale více než deset let strávili v jiných zemích, kde budovali svoji práci a život. Dohromady je po letech svedla smutná událost – smrt jejich matky. Po tomto shledání naznali, že se nechtějí opět rozloučit, a když zjistili, že je pojí stejná vášeň, rozhodli se založit společný byznys a postavili svůj první tiny house.


tiny house paradise
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Paradise Tiny Homes (se souhlasem)

Společná vášeň svedla sourozence dohromady

Dan a Ellie měli vždy vášeň pro stavbu a design. Dan navrhoval a stavěl už od svých 12 let. Nejprve to byly domky na stromech a malé skate rampy, od kterých se dostal až ke stavbě klasických domů a velkých skate parků. Díky těmto zkušenostem se Dan stal velmi zručným řemeslníkem a v posledních letech se našel ve stavbě mini domků. Jeden takový si můžete prohlédnout v galerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Paradise Tiny Homes (se souhlasem)

Udržitelnost jako jedno z hlavních měřítek jejich tiny housů

Ellie zase odjakživa bavil design a profesně se věnovala správě nemovitostí a jejich renovaci. Při stavbě tiny housů se věnuje hlavně jejich designu, který je vždy zaměřený na udržitelnost a ekologii. Jejich rozdílné, ale kompatibilní schopnosti a zkušenosti daly vzniknout unikátním a pozoruhodným domečkům, které se brzy na Hawaii staly synonymem luxusního, přesto však dostupného bydlení.

  Mohlo by vás zajímat:

Luxusní, přesto dostupné bydlení na kolečkách

Ceny nemovitostí rostou všude, a Hawaii není výjimkou. I to bylo hnacím motorem sourozenců, kteří si dali za cíl vytvořit dostupné bydlení, které si bude moci dovolit každý. A i když se jedná o tiny house, chtěli, aby se v něm majitelé cítili pohodlně a nic jim tam nechybělo. Ať už jej budou využívat jako pojízdný domek na cestování, nebo jej nechají stát na místě a budou jej využívat jako chatu či trvalé bydlení.

Tiny house Ohana

Jeden z modelů, který postavili, dostal název Ohana, což v překladu znamená rodina. Tento útulný tiny house nabízí užitnou plochu 26,5 m2 s dvěma podkrovími, jedním pro spánek a druhým pro relaxaci a přemítání v soukromí. Konstrukce domku je ze dřeva, obklad je kombinací cedru a kovu. Střecha je zhotovená z vlnitého plechu.

Uvnitř domek i při svých malých rozměrech nabízí vše, co v životě potřebujete. Útulný obývací pokoj, plnohodnotně vybavenou kuchyni, koupelnu se sprchou a zvýšené patro s manželskou postelí. Schody do patra jsou vybaveny úložnými prostory a pod nimi je prostor na pračku. Celý interiér tiny housu i jeho půdorys si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Rozměry tiny housu Ohana:

 • Délka: 8,5 m
 • Šířka: 2,6 m
 • Výška: 4 m
 • Přívěs: 2,4 x 8,5 m
 • Kuchyně: 2,4 x 2,4 m
 • Obývací pokoj/vchod se schodištěm: 3,7 x 2,4 m
 • Loft s postelí: 2,4 x 3 m
 • Druhé podkroví: 2,4 x 1,2 m
 • Koupelna: 1,2 x 2,4 m
 • Výška stropu kuchyně: 2,1 m
 • Výška stěny podkroví: 0,9 m


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
11.04.2022

Photocredit: Paradise Tiny Homes (se souhlasem)

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE