HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tiny house, do kterého se pohodlně vejde čtyřčlenná rodina

Představa, že bydlení v tiny house je vhodné jen pro mladé a zamilované páry, je čirý nesmysl. Mimo jiné to dokazuje i stavba, kterou vám dnes představíme. Tiny house s pracovním názvem Escher byl od začátku do konce navržen pro čtyřčlennou rodinu a perfektně odpovídá jejím požadavkům. Nechybí dostatek soukromí pro rodiče i děti, kuchyň hodna šéfkuchaře, prostorná koupelna ani společný prostor pro stolování a odpočinek.


Tiny house vhodný pro celou rodinu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Celková koncepce a dvě oddělené ložnice

Vzhledem k tomu, že má prostor sloužit rodičům i dětem, od začátku byl důležitý požadavek na soukromí a oddělené ložnice. Toho se podařilo docílit tím, že hlavní společný prostor a kuchyně je v centru stavby, a z něj se vchází na dvě odlišné světové strany do dvou dosti vzdálených ložnic. Pokoj dětí je navíc ještě lehce vyvýšen a vstupuje se do něj po krátkém žebříku. Prohlédněte si vše do detailu v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

Ložnice rodičů je v podstatě jednou obrovskou postelí s nadstandardními rozměry, takže se rozhodně není potřeba omezovat v pohodlí. Postel je navíc vybavena hydraulickým zdvihacím systémem, díky němuž se snadno a rychle dostanete k chytře navrženému nemalému úložnému prostoru.

Podkrovní ložnice pro děti má sice nízký strop, ale působí díky tomu velmi příjemným a útulným dojmem. Majitelé do budoucna mohou zvážit rozšíření o střešní okna, která nabídnout nádherný výhled na hvězdy přímo z lůžka. Do podkroví se vstupuje po zmíněných schůdcích, které ústí na malou podestu, na níž je ještě další prostor pro hraní či uložení hraček.

Dokonale vybavená kuchyně

Velký důraz byl kladen také na funkčnost a vybavení kuchyně, která splňuje představu kuchyně v kdejakém klasickém rodinném domě. Nechybí kvalitní sporák, digestoř, šikovně propracované úložné prostory či veliký dřez a také pohodlně umístěná pračka.

Co se týče stravování, majitelé se rozhodně nebudou omezovat a mohou na večeři klidně pozvat i další hosty. Pohodlně zde totiž může stolovat až šest lidí. Jak je to možné? Centrální část tiny house se totiž díky skládacímu nábytku důmyslně ukrytému v pódiu pod kuchyní promění v několika málo okamžicích v elegantní jídelnu.

Obrovskou výhodou hlavního prostoru snadno proměnitelného na jídelnu je jeho schopnost propojit interiér s okolní krajinou. Obě jeho strany jsou totiž prosklené, i když v každém případě jiným způsobem. Jednu stranu je dokonce možné zcela otevřít, nebo naopak skleněné rolovací okno zatáhnout, a ještě zakrýt dřevěnou okenicí.

Koupelna a detaily

Velkým překvapením je pak nečekaně prostorná koupelna s velkou oddělenou sprchou v šedém provedení. Nechybí umyvadlo běžných rozměrů, zrcadlo a dobře přístupná toaleta. Místnost je navíc důmyslně ukrytá pod podkrovní ložnicí, takže nenarušuje celkový kompaktní vzhled stavby.  

Myšleno bylo i na několik na první pohled často nenápadných detailů. Příkladem je koutek pro studium a kancelářskou práci. Vytvořený byl jednoduše pod žebříkem do podkroví. Stolečky jsou sklopné a židle vysoké a úzké, takže vše zabírá absolutní minimum prostoru. Za zmínku stojí i dřevěná mozaika či další drobné prvky, které dodávají interiéru luxusní a vyšperkovaný vzhled. Prohlédněte si je v naší fotogalerii.

Tiny house zvenku

Interiér je tvořen především dřevem a barevnou kombinací šedé a bílé barvy. Podobný vzhled se promítá i na fasádě tiny house, která kombinuje dřevo, plech a skleněné plochy velkých oken. Stavba působí z venku skromně a kompaktně, přesně tak, jak se to od podobných minimalistických projektů očekává.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.03.2022

Photocredit: Design by David Latimer / New Frontier Design Photos by StudioBuell Photography (se souhlasem)

0

Miniaturní dům pro tříčlennou rodinu – jak se v něm žije?

Minimální rozměry domu vás nemusí omezovat, když víte, jak do něj správně zapracovat víceúčelový dřevěný nábytek. Přesvědčte se sami.

Domek jako stvořený pro rodinu s dětmi

Opustili svůj byt v centru velkoměsta a postavili pro sebe a své dvě malé děti dům uprostřed přírody. Stálo to za to?

Malý rustikální domek s plochou 20 metrů čtverečních slouží 5členné rodině

Minimalistický moderní domek splnil sen početné rodině. Má moderní, ale přesto rustikální design. Podívejte se, jak se pět lidí vejde na pouhých 20 metrů čtverečních.

Mladé rodině se daří v okouzlujícím bílém domečku na kolečkách

Prodali velký dům a navrhli si malý domek na kolečkách. Každý člen rodiny má své místo a všichni se cítí spokojenější.

Kontejnerový dům se stal domovem 7členné rodiny s nízkými příjmy

Za pomoci levných materiálů se dá postavit finančně dostupný dům pro rodiny, které mají nízké příjmy a potřebují pomoc. Jak takové bydlení vypadá?

Video: Přestavba autobusu na obytný vůz poskytla 5členné rodině nový domov, cestují po celém světě

Rodina vyměnila svůj předměstský dům o rozloze téměř 914 m2 za obytný autobus o rozloze necelých 92 m2. Co jim pomohlo se přizpůsobit tak velké změně?

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Elegantní tiny house pro 4 osoby – moderní kuchyně, velká koupelna a obrovské okno s výhledem

Spaní pro čtyři osoby, kuchyňský kout, skříně, koupelna, a přitom všem dostatek elegance a jednoduchosti. To vše v jednom tiny housu!

Luxusní tiny house není jen pro vyvolené. Sourozenci staví mini domky, které si může dovolit každý

Malý domek na kolečkách, který si může dovolit každý, a přesto nabízí luxusní bydlení. Přesně takové tiny housy staví sourozenci Dan a Eli.

Levná rozhodně nebyla – malá chatka s vnitřním ohništěm a čedičovým obkladem si na skromnost nehraje

Jak respektovat minimalistický styl a přece mít všechno, co potřebujete? Podívejte se na bydlení, které stojí u nádherného jezera na severu.