HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Veřejnost svými hlasy rozhodla o TOP 5 bungalovech na území ČR

Jednopodlažní domy jsou čím dál více populárnější variantou bydlení jak u nás, tak i v zahraničí. Dispozice působí prostorněji a jednotlivé pokoje na sebe mohou plynule navazovat. Projektanti či architekti si zde mohou pohrát s téměř jakýmkoliv typem střechy, kreativitě se meze nekladou ani u prosvětlení místností. Přečtěte si o pěti vyvolených domech a nezapomeňte nakouknout do galerie fotografií.


Veřejnost svými hlasy rozhodla o TOP 5 bungalovech na území ČR
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

5. místo: Moderní pasivní dům na Kolínsku

Mezi top pět nejoblíbenějších bungalovů patří se zařadil i tento pasivní dům. Návrh dřevostavby byl pojat moderním stylem s užitnou plochou 125 m2. Volbou obvodové konstrukce se stal difuzně otevřený systém s větranou mezerou. V zimním období je díky vytápění elektrickým topením zabezpečeno teplo domova, a naopak v letních měsících je zajištěný komfort díky dřevovláknité tepelné izolaci. Větrání s rekuperací a ohřev teplé vody zajišťuje kompaktní jednotka.

Všechny vítězné stavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem), Alexandra Rus Baciu, HausbauDirekt

4. místo: Largo 147

Largo 147 je bungalov větších rozměrů. Především přesah sedlové střechy přes obvodovou konstrukci je navržený tak, aby kryl terasu a vstupní prostor. Uvnitř se nachází kromě obývacího pokoje, kuchyně a jídelny i tři ložnice, koupelna a šatna. Co myslíte? Líbil by se vám takový rodinný dům? Dřevostavba mimo jiné získala i titul Top Dům 2010.

3. místo: Bungalov Planum

Na první pohled byste možná nepoznali, že se jedná o dřevostavbu. Typový bungalov Planum je řešený jako bezbariérový a kromě venkovní terasy disponuje i moderně navrženou dispozicí. Obývací pokoj je spojený s jídelnou, ze které je přímý vstup právě na terasu. Dále se uvnitř nachází kuchyně, prostorná ložnice, dětský pokoj a sociální zařízení. 

2. místo: RD Velký Ratmírov

Energeticky šetrné domy jsou stále více oblíbenou variantou, a proto se také tento rodinný dům umístil na druhém místě. Samostatně stojící bungalov je navržený do tvaru L a doplněný o venkovní terasu. Jeho konstrukce je řešená difuzně otevřeným systémem. Jeho zastavěná plocha je 117 m2.

1. místo: Bungalov Vivus

Bungalov Vivus spadá svým architektonickým řešením mezi klasické novodobé stavby. Dům nabízí 96 m2 užité plochy, přičemž je návrh dispozice řešený v moderním duchu – prostorný obývací pokoj je spojený s kuchyní a jídelnou, v domě se dále nachází ložnice, velká koupelna a samostatné WC. Dřevostavba je samostatně stojícím objektem, což znamená přísun denního světla do většiny místností. Navštivte naši galerii a prohlédněte si vítězné dřevostavby.

Žebříček staveb vznikl na základě hlasování veřejnosti v inspirační galerii 100 dřevostaveb. Vybrané stavby jsou nejoblíbenějšími bungalovy za poslední měsíce, které získaly nejvíce hlasů.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
31.12.2021

Photocredit: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

5

Pět nejzajímavějších českých rozhleden ze dřeva – tipy na výlet

Jezdíte rádi po výletech a nebojíte se výšek? V tomto článku naleznete několik typů, kam vyrazit v Česku na zajímavé dřevěné rozhledny.

Dvanáct nejoblíbenějších srubů u nás

Připravili jsme pro vás žebříček dvanácti nejoblíbenějších srubů. Prohlédněte si je, přečtěte si, čím je každá stavba specifická, a nechte se inspirovat dvanácti nej sruby.

Pět nejoblíbenějších roubenek z Čech a Moravy

Víte, jak vypadá pět nejoblíbenějších roubenek v Česku? Jsou mezi nimi moderní i tradiční stavby. Prohlédněte si je a inspirujte se.

Nejoblíbenější domy v hlasování veřejnosti značně překvapily

Prohlédněte si ty nejvydařenější a nejoblíbenější dřevostavby za rok 2019, které si zvolila veřejnost v internetovém hlasování. Je mezi nimi i váš favorit?

Chceme stavět vlastní dům – položme si nejdříve zásadní otázky

Chystáte se stavět? Získejte komplexní know-how, které vám pomůže ušetřit statisíce korun i duševní vyčerpání.

Pasivní domy – díky správné volbě protopíte sotva třetinu nákladů

Věděli jste, že u pasivních domů je díky správné volbě zdroje potřeba energie na vytápění sotva třetinová? Přečtěte si, jak toho docílit.

Nejkrásnější chalupy pro vaši dovolenou – vybrali jsme top 10 chalup z celé ČR

Láká vás dovolená v tradičním duchu, nebo se chcete rozmazlit a dopřát si luxus? Vybrali jsme nejkrásnější chalupy z celého Česka pro každého.

50+ tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Top výběr těch nejlepších i nejbizarnějších miniaturních domečků z celého světa: na kolečkách, na kuřích nožkách i na vodě. Prohlédněte si pestrou galerii.

Rozhodli jste o TOP 12 nejoblíbenějších dřevostavbách roku 2021. Které zvítězily?

Které dřevostavby se zasloužily o vaši přízeň v uplynulém roce 2021? Máme pro vás výsledky hlasování. Fotografie domů jsou k nahlédnutí v naší galerii.

Dům na klíč Klaret do 3,5 milionů – detaily půdorysu i fotografie stavby

Chystáte se začít stavět a hledáte váš ideální dům? Představujeme vám typový dům s dispozicí 4+kk. Prohlédněte si bohatou fotogalerii i jeho prakticky řešený půdorys.