HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Veřejnost svými hlasy rozhodla o TOP 5 bungalovech na území ČR

Jednopodlažní domy jsou čím dál více populárnější variantou bydlení jak u nás, tak i v zahraničí. Dispozice působí prostorněji a jednotlivé pokoje na sebe mohou plynule navazovat. Projektanti či architekti si zde mohou pohrát s téměř jakýmkoliv typem střechy, kreativitě se meze nekladou ani u prosvětlení místností. Přečtěte si o pěti vyvolených domech a nezapomeňte nakouknout do galerie fotografií.


Veřejnost svými hlasy rozhodla o TOP 5 bungalovech na území ČR
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

5. místo: Moderní pasivní dům na Kolínsku

Mezi top pět nejoblíbenějších bungalovů patří se zařadil i tento pasivní rodinný dům. Návrh dřevostavby byl pojat moderním stylem s užitnou plochou 125 m2. Volbou obvodové konstrukce se stal difuzně otevřený systém s větranou mezerou. V zimním období je díky vytápění elektrickým topením zabezpečeno teplo domova, a naopak v letních měsících je zajištěný komfort díky dřevovláknité tepelné izolaci. Větrání s rekuperací a ohřev teplé vody zajišťuje kompaktní jednotka.

Všechny vítězné stavby si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem), Alexandra Rus Baciu, HausbauDirekt

4. místo: Largo 147

Largo 147 je bungalov větších rozměrů. Především přesah sedlové střechy přes obvodovou konstrukci je navržený tak, aby kryl terasu a vstupní prostor. Uvnitř se nachází kromě obývacího pokoje, kuchyně a jídelny i tři ložnice, koupelna a šatna. Co myslíte? Líbil by se vám takový rodinný dům? Dřevostavba mimo jiné získala i titul Top Dům 2010.

3. místo: Bungalov Planum

Na první pohled byste možná nepoznali, že se jedná o dřevostavbu. Typový bungalov Planum je řešený jako bezbariérový a kromě venkovní terasy disponuje i moderně navrženou dispozicí. Obývací pokoj je spojený s jídelnou, ze které je přímý vstup právě na terasu. Dále se uvnitř nachází kuchyně, prostorná ložnice, dětský pokoj a sociální zařízení. 

2. místo: RD Velký Ratmírov

Energeticky šetrné domy jsou stále více oblíbenou variantou, a proto se také tento rodinný dům umístil na druhém místě. Samostatně stojící bungalov je navržený do tvaru L a doplněný o venkovní terasu. Jeho konstrukce je řešená difuzně otevřeným systémem. Jeho zastavěná plocha je 117 m2.

1. místo: Bungalov Vivus

Bungalov Vivus spadá svým architektonickým řešením mezi klasické novodobé stavby. Dům nabízí 96 m2 užité plochy, přičemž je návrh dispozice řešený v moderním duchu – prostorný obývací pokoj je spojený s kuchyní a jídelnou, v domě se dále nachází ložnice, velká koupelna a samostatné WC. Dřevostavba je samostatně stojícím objektem, což znamená přísun denního světla do většiny místností. Navštivte naši galerii a prohlédněte si vítězné dřevostavby.

Žebříček staveb vznikl na základě hlasování veřejnosti v inspirační galerii 100 dřevostaveb. Vybrané stavby jsou nejoblíbenějšími bungalovy za poslední měsíce, které získaly nejvíce hlasů.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
31.12.2021

Photocredit: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

1

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE