Výjimečný dokument z roku 1990: Tradiční stavba srubu ve Finsku
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Výjimečný dokument z roku 1990: Tradiční stavba srubu ve Finsku

Krátký film z roku 1990 vás provede tradičním procesem stavby srubu v jihovýchodním Finsku. Dozvíte se, podle čeho si tesařští mistři vybírají strom v lese, jakými nástroji dřevo opracují i jak ho do konstrukce uloží.

Stavba začíná od úplných základů a postupně se tesaři dostanou až ke střeše a střešní krytině. Tím však proces stavby srubu nekončí. Finský srub s obývacím prostorem a jednou ložnicí je dokončen včetně podlahy, oken a dveří.

Věnujte 25 minut svého času na zhlédnutí tohoto kvalitního snímku.


Srubové chaty jsou ve Finsku velmi tradiční a rozšířené po celé zemi. Velmi oblíbené jsou tyto chatky především v národních parcích, kde je možné i zdarma přenocovat.

Podívejte se na specifikaci volně přístupných finských chat v našem dalším článku Chaty a chalupy ve finské přírodě: Jaká jsou pravidla pro přespání?

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
27.02.2018

2

Mohlo by Vás zajímat: