HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Geniální variabilní dům s posuvnými stěnami

Dynamický zahradní dům má v nejmenší verzi rozměry pouhých 6 x 4 m. Prostor se snadno rozšíří na 45 metrů čtverečních pomocí vysunutí zdvojených posuvných stěn. Vnější stěna tvoří ochrannou dřevěnou skořápku, pod níž je schovaná prosklená výsuvná část. Dům stojí na 18 pilířích z železobetonu a vytápí jej malá, výkonná norská kamna.


Architekt Caspar Schols navrhl tento dům v srdci zeleně za pouhé 4 měsíce. Výstavbu zrealizoval za pomoci přátel a rodiny během 14 dní. Návrhu předcházel náročný seznam požadavků od jeho matky, pro kterou byl dům navržen. Uznejte sami, do jaké míry se přání podařilo naplnit:

místo, kde lze psát knihu, servírovat velkou večeři pro 25 - 30 osob uprostřed přírody, pořádat oslavy, grilování s přáteli a rodinou, ubytovat hosty; místo, kde pocítí, že je daleko od domova uprostřed vlastní zahrady, místo pro kempování, zážitek z přírody a pobytu venku; místo, kde se dá slunit a odpočívat, kde lze kdykoli spát pod hvězdami a kde si její vnoučata mohou hrát a přespávat, hrát divadlo či uspořádat hudební vystoupení pro obecenstvo, místo s terasou pro radost z časného raního slunce a pozorování ptactva, místo pro malbu s libovolnou úpravou světla, místo, kde se lze zaposlouchat do zvuků přírody, místo pro meditaci, vyprávění příběhů a filozofování, hraní her, čajování, práci a zábavu, kde venku a uvnitř se spojí v jedno, prostě neobyčejné místo.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
24.04.2017

2

Video: Malý domek vyrobený z palet

Jak vypadá dům postavený z nevyužitých věcí všeho druhu a dá se v něm opravdu bydlet? Mladý Angličan tvrdí, že ano!

Video: Jak vyrobit pohovku z palet

Nevíte co s paletami? Vyrobte si z nich pohovku! Jste-li fanoušek DIY nábytku, je tenhle stručný návod přesně pro vás!

Video: Dřevěné divadlo navržené pro konferenci TED

Lepší posluchárnu byste jen těžko hledali. Pojďte se podívat, jak vypadá divadlo postavené speciálně pro TED!

Zelená stěna není jen kouzlem zahradníků. Co byste měli vědět, než si ji necháte postavit doma

Vertikální zahrady zkrášlí každý interiér či venkovní zdi. A navíc jsou prospěšné vašemu zdraví. Přečtěte si v našem článku, jak vytvořit zelenou stěnu u vás doma.

Dřevěná chata do nepohody deštivého dne

Fantastická a nezvyklá – taková je dřevostavba stojící v jihoamerické chilské pustině. Tato sezónní chata je v mnohém inspirována evropskými lesními hájenkami. Nevěříte?

Velký zázrak v malém bytě: dřevěný ostrov změnil amsterodamský byt k nepoznání

Instalace víceúrovňového dřevěného ostrova učinila z renovovaného loftového bytu z Amsterodamu kouzelné místo. Prohlédněte si ho s námi.

Dokonalá proměna polorozpadlé farmy v moderní bydlení

Co si počít se zděděnou polorozpadlou farmou? Pokud máte dost energie a peněz, přestavte ji v dokonalé moderní bydlení. Nechte se inspirovat dnešním článkem.

Video: Přestavba autobusu na obytný vůz poskytla 5členné rodině nový domov, cestují po celém světě

Rodina vyměnila svůj předměstský dům o rozloze téměř 914 m2 za obytný autobus o rozloze necelých 92 m2. Co jim pomohlo se přizpůsobit tak velké změně?

Video: Parta přátel společně postavila dřevostavbu svépomocí, výsledek je ohromující

Jak na dřevostavbu svépomocí? Stačí mít pár ochotných přátel s kapkou zručnosti a půjde to samo. Nevěříte? Podívejte se na krátké video v našem článku.

Dřevostavbu v Rožmitále pod Třemšínem postavili Radovan s Anetou za covidu

Dřevostavba v Rožmitále pod Třemšínem byla postavena za dob lockdownů a vypadá přímo úžasně. Jaké jsou náklady na provoz domu a jaké nestandartní situace se musely řešit? To v rozhovoru prozradil sám majitel.