Video: Parta přátel společně postavila dřevostavbu svépomocí, výsledek je ohromující
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Parta přátel společně postavila dřevostavbu svépomocí, výsledek je ohromující

Skupina kreativních přátel se vydala za hranice rušného světa velkoměsta a rozhodla se postavit krásnou stavbu v lese. Umístění dřevostavby nemohli vybrat lépe, má ohromující výhled a systematicky upravené okolí. Video trvá necelých sedm minut, tak neváhejte a zkoukněte ho i vy.


Video zaznamenává a shrnuje roční příběh přátel, kteří se nebojí nových a velkých výzev. Jestliže vás tento projekt zaujme, přečtěte si o něm více v našem článku: Mladý pár si postavil chatu pouze s pomocí přátel

Každý příběh dřevostavby začíná kácením stromů

Výběr místa, nashromáždění dřevní suroviny a terénní úprava pozemku je za námi. Následují práce v podobě hloubení šesti základů, zapuštění pilot, osazení a přibití dřevěných trámů. Ihned poté jsou vztyčeny stěny. Po zapuštění okenních a dveřních otvorů, finálním opláštění a důležitém impregnačním nátěru je hotovo. Zbývá už jen doladit venkovní terasu a může započít večerní grilování.

Nezapomenutelný rok

Ve všeobecnosti však nešlo jen o samotnou stavbu chaty. Tito lidé prožili krásný rok plný několika nezapomenutelných zážitků a spousty sportovních aktivit. Během realizace si našli čas i na stolní hry, lukostřelbu, procházky, házení sekerou do terče a dokonce i handpoke. Celkově je na videu krásně vidět, jak jsou všichni sehraní, jejich vzájemná spolupráce a smysl pro humor je zkrátka úžasné pozorovat.

Skromné, a přesto moderní zařízení interiéru

V přízemí mini domku je situován malý kuchyňský kout se dvěma barovými židličkami, gauč, konferenční stolek a krbová kamna. Po žebříku se dostanete do útulné ložnice, kde je pečlivě skrytý úložný prostor za postelí. Celý vnitřek je doplněný o nespočet dekorací (především v kuchyňském prostoru), jako jsou koberce, květiny, zrcadlo, knihy, botník a venkovní světýlka. Uvnitř je zkrátka vše, co byste mohli potřebovat pro víkendový relax.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
14.02.2022

3

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE