HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Parta přátel společně postavila dřevostavbu svépomocí, výsledek je ohromující

Skupina kreativních přátel se vydala za hranice rušného světa velkoměsta a rozhodla se postavit krásnou stavbu v lese. Umístění dřevostavby nemohli vybrat lépe, má ohromující výhled a systematicky upravené okolí. Video trvá necelých sedm minut, tak neváhejte a zkoukněte ho i vy.


Video zaznamenává a shrnuje roční příběh přátel, kteří se nebojí nových a velkých výzev. Jestliže vás tento projekt zaujme, přečtěte si o něm více v našem článku: Mladý pár si postavil chatu pouze s pomocí přátel

Každý příběh dřevostavby začíná kácením stromů

Výběr místa, nashromáždění dřevní suroviny a terénní úprava pozemku je za námi. Následují práce v podobě hloubení šesti základů, zapuštění pilot, osazení a přibití dřevěných trámů. Ihned poté jsou vztyčeny stěny. Po zapuštění okenních a dveřních otvorů, finálním opláštění a důležitém impregnačním nátěru je hotovo. Zbývá už jen doladit venkovní terasu a může započít večerní grilování.

Nezapomenutelný rok

Ve všeobecnosti však nešlo jen o samotnou stavbu chaty. Tito lidé prožili krásný rok plný několika nezapomenutelných zážitků a spousty sportovních aktivit. Během realizace si našli čas i na stolní hry, lukostřelbu, procházky, házení sekerou do terče a dokonce i handpoke. Celkově je na videu krásně vidět, jak jsou všichni sehraní, jejich vzájemná spolupráce a smysl pro humor je zkrátka úžasné pozorovat.

Skromné, a přesto moderní zařízení interiéru

V přízemí mini domku je situován malý kuchyňský kout se dvěma barovými židličkami, gauč, konferenční stolek a krbová kamna. Po žebříku se dostanete do útulné ložnice, kde je pečlivě skrytý úložný prostor za postelí. Celý vnitřek je doplněný o nespočet dekorací (především v kuchyňském prostoru), jako jsou koberce, květiny, zrcadlo, knihy, botník a venkovní světýlka. Uvnitř je zkrátka vše, co byste mohli potřebovat pro víkendový relax.

P.S. Chcete vědět, o kolik procent se ještě můžou zvýšit ceny energií? Do čeho má smysl investovat z pohledu úspor do technologií na vytápění? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.02.2022

3

Video: Geniální variabilní dům s posuvnými stěnami

Video, v němž navštívíte zahradní dům s posuvnými stěnami od nizozemského architekta Caspar Schols.

Video: Jak postavit víceúčelovou udírnu

Postavte si vlastní domácí udírnu a vychutnejte si šťavnaté čerstvě vyuzené maso.

Video: Jak z popraskaného dřeva udělat dekoraci

Leží vám doma kousek popraskaného dřeva? Neházejte ho do kamen, udělejte si z něj dekoraci! Výsledek vás zaručeně dostane!

Video: Dřevostavba z dřevěných cihel

Žádné hřebíky, žádné šrouby, žádné lepidlo. Podívejte se na dům z dřevěných cihel, který se skládá jako lego.

Video: Postavte si dům v 10 minutách!

Podívejte se na video, které vám ukáže nový vynález modulového rozkládacího domu, který se sám postaví během necelých 10 minut. Nahlédněte, jak se bude bydlet v budoucnosti.

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 6: Máme vodu

První místnost našeho mobilního domku, který stavíme svépomocí, je hotová. Natáhli jsme i kabely a teď je na řadě voda.

Rekonstrukce stodoly svépomocí: co zvládnete sami a na co je lepší najmout profesionála

Pokud jste propadli kouzlu starých stodol a plánujete rekonstrukci, inspirujte se v našem článku a pusťte se do toho. Poradíme vám pár tipů.

Jednoduchý dřevěný srub pro dlouhé zimní večery s přáteli u ohně

Prohlédněte si interiér srubu na Skotské vysočině, který pracuje se starými technologiemi i historickou kamennou základnou.

Video: Chatka svépomocí za 210 000 Kč je hotová do 6 měsíců. Jak na to?

Vnější část zahradní chaty s plochou necelých 23 m2 stála přibližně 210 000 Kč. Je moderní, vybavená a hotová svépomocí do 6 měsíců. Jak na to? Máme pro vás video návod.

Video: Áčkovou chatu postavil mladý kutil svépomocí ze 7 trojúhelníků

Šikovnému kutilovi se podařilo postavit krásnou mini chatu ve tvaru písmene A. Trvalo mu to téměř jeden celý rok s velkými přestávkami. Navíc stavěl jen z materiálů, které měl doma. Jak postupoval?