HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Venkovní dřevěná učebna vrací děti do přírody a na čerstvý vzduch

Učení venku není žádná novinka. Snad každý pedagog potvrdí, že děti se na čerstvém vzduchu lépe soustředí, jsou otevřenější, komunikativnější a učení je zkrátka víc baví. Známí čeští architekti se tomuto poznatku rozhodli jít naproti a navrhli venkovní učebny (sezónní i celoroční), které slouží jak pro klasické učení, tak pro trávení volného času.


Venkovní didaktická učebna a herna v jednom
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: René Volfík

Sezonní didaktické herny nabízí přirozené prostředí pro rozvoj dětí

První tři sezonní venkovní učebny vznikly za podpory odboru školství MHMP v Praze za účelem zkvalitnění školní výuky. Učebna je koncipována jako stavba kontejnerového typu, jejíž stěny tvoří dřevěné svislé laťky s rozestupy, takže prostor uvnitř je vzdušný a prosvětlený. Učebna umožňuje výuku jako v běžné třídě, děti jsou však navíc na čerstvém vzduchu, a mohou se tak harmonicky rozvíjet v přirozeném prostředí. Jak taková venkovní učebna vypadá uvnitř, se můžete podívat v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: René Volfík

Venkovní učebny se snadno promění v zábavné herny a naopak

Učebny jsou vybaveny pojízdnou tabulí, skládacími dřevěnými židlemi a dřevěnými podložkami, které umožňují psaní a kreslení. K dispozici jsou také ukládací boxy pro výukový materiál. Celý prostor se dá variabilně proměnit v hernu se stolky, židličkami, posuvnými interaktivními boxy a vestavěnými policemi pro práci s přírodním nebo výtvarným materiálem či dalšími pomůckami. Tato variabilita umožňuje používat hernu pro výuku stejně jako pro volnočasové aktivity školní družiny a klubu.

Mohlo by vás zajímat: Venkovní didaktická herna získala prestižní ocenění Dřevěná stavba roku 2020. Přečtěte si o dalších oceněných stavbách.

Celoroční venkovní učebna zcela nahradí běžnou třídu

Celoroční venkovní třída vznikla jako zcela soběstačná učebna, která nabízí plnohodnotné možnosti vyučování během celého roku. Učebna je zateplená a osvětlená, má přivedenou elektřinu a vodu. Díky prosklení ze tří stran jsou děti v přímém kontaktu s okolní přírodou, a zažívají tak zcela nové možnosti učení. Učebnu je možné vybavit i interaktivním displejem a wi-fi routerem, což umožní používat např. tablet s měřícími sensory na přírodovědné bádání.

Z venkovní učebny jsou nadšené nejen děti, ale i pedagogové

Primárním cílem venkovních učeben bylo dostat děti do přirozenějšího prostředí a na čerstvý vzduch. Je ale skvělé pozorovat nadšení pedagogů, kterým venkovní učebny přináší novou inspiraci a nápady na zlepšování vzdělávacích procesů. Venkovní učebny a herny přinášejí nové podněty pro aktivity, které v klasické třídě nelze realizovat, vybízejí k experimentování, bádání, zkoumání, pozorování a objevování. To vše v bezpečném a chráněném prostoru obklopeném přírodou.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.08.2020

Photocredit: René Volfík

0

Domy ve stromech nejsou jen pro děti

Mít své vlastní malé obydlí v korunách stromů je snad sen každého dítěte

Dětské židle k psacímu i jídelnímu stolu: Jak nesáhnout vedle

Hledáte dětské židle k psacímu nebo jídelnímu stolu? Přečtete si tento článek s důležitými informacemi a bohatou fotogalerií pro inspiraci.

Dětské pískoviště: 5 kritérií, jak vybrat to nejlepší

Pískoviště ke šťastnému dětství patří. Svým dětem ho můžete pořídit na zahradu, malý dvorek i na terasu. Tady je 5 kritérií, jak dětské pískoviště vybrat.

Postavte dětem dům, ve kterém nebudou trpět alergiemi a nemocemi

Chcete zajistit dětem i sobě zdravé bydlení bez alergií a dalších nemocí? Řešením může být právě dřevostavba. Náš článek vám vysvětlí, proč se dřevostavbách lépe a zdravěji dýchá.

Prokázáno: Stromy mají zásadní vliv na výsledky žáků ve školách!

Jak pomoci žákům základních škol k lepším výsledkům? Američtí psycholové radí: Zasaďte jim pár stromů na školním pozemku!

Dřevostavba jako centrum pro děti: kousek bezpečí v betonové džungli

Prohlédněte si dřevostavbu v centru Bangkoku, která slouží jako bezpečné útočiště pro děti. Místní hovoří o projektu hřiště jako o „Lucerně“. Protože vnáší světlo do životů zdějších dětí.

Nejvýše položená dřevostavba v Česku je inspirovaná polárními stanicemi

Naprosto unikátní stavba Poštovny na Sněžce je inspirována výzkumnými stanicemi polárníků v Grónsku. Podívejte se na ni zblízka.

Ze dřeva a kamene se tyčí na pomyslném středu areálu rozhledna Kraličák

Rozhledna Kraličák nabízí nádherný výhled na celé Jeseníky a Králický Sněžník. Pojďte s námi vystoupat na její vrchol.

Postavte dětem zahradní domek z palet a zbytků jako tento šikovný tatínek

Postavil synovi dřevěný zahradní domeček a použil na něj pouze zbytky, co našel doma. Prohlédněte si fotogalerii a inspirujte se.

Zenová přístavba statku v jižních Čechách slouží jako hvězdárna a pozorovatelna

Obklopeni vůní dřeva a všudypřítomným světlem zažijete na statku v jižních Čechách klid a pocit propojení s okolní přírodou.