HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Zenová přístavba statku v jižních Čechách slouží jako hvězdárna a pozorovatelna

Když si majitel kouzelného statku v jižních Čechách pozve věhlasného architekta a svěří mu své přání mít doma hvězdárnu a pozorovatelnu, nemůže vzniknout nic menšího než originální a elegantní přístavba, ze které se tají dech. Přečtěte si o stavbě, která názorně ukazuje, že krása může vzniknout i z logičnosti a jednoduchosti.


V přístavbě statku vznikla originální pozorovatelna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Aleš Jungman

Z přístavby vznikl prosvětlený prostor s neuvěřitelnou atmosférou

Přístavba vznikla jako prodloužení křídla statku, tvarově tvoří harmonický celek s původním statkem. Celá konstrukce je zhotovena z modřínového a smrkového dřeva, materiálu, se kterým daný architekt pracuje již dlouho a rád s ním experimentuje. V jižních Čechách se mu podařil vytvořit prostor naplněný světlem a vůní dřeva, s takřka zenovou atmosférou. Na neuvěřitelnou stavbu se podívejte do naší fotogalerie, neboť fotky v tomto případě řeknou více, než slova.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Aleš Jungman

Hvězdárna a pozorovatelna v poloprůhledné dřevěné přístavbě

Přízemí nového prostoru tvoří pouze dřevěná prkna s mezerami bez zasklení. Točitými schody pak vystoupáte do patra na lávku, která spojuje starou půdu s novým podkrovím. Do staré půdy, která je zatemněná, je situována hvězdárna. Část střechy se dá totiž odsunout, a v noci tak můžete nerušeně pozorovat hvězdy. Nové podkroví je tvořeno opět dřevěnými prkny, tentokrát je prostor navíc chráněn skly. Mezerami mezi prkny můžete pozorovat okolní krajinu.

Když staví profíci, nemůže to dopadnout jinak, než skvostně

Majitel statku nepřipouštěl žádné kompromisy, a proto neváhal vedle vynikajícího architekta oslovit i špičkové odborníky na samotnou stavbu. Konstruktér dřevostavby, dodavatelé fasády i všichni ostatní účastníci této realizace odvedli skvělou práci a na výsledku je to vidět. Jak ke stavbě dodávají samotní autoři: „Krása může vznikat jako výraz logické uměřené konstrukce využívající do důsledků možností dřeva. Je na první pohled vidět, jak správně tvarované dřevo může vytvářet krásu v prostoru, aniž by k tomu potřebovalo jakýkoliv ornament nebo „estetizovanou architekturu“.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
16.06.2020

Photocredit: Aleš Jungman

0

Video:Nízkonákladová moderní přístavba z běžně dostupných materiálů

Uvažujete o rozšíření domu? Inspirujte se touto originální nízkonákladovou přístavbou!

Hamousův statek: Unikátní roubenka, která neztratila své kouzlo

Plánujete výlet v okolí hradu Křivoklát? Hamousův statek je krásně dochovaná roubenka ve Zbečně, kterou určitě nesmíte minout.

Úžasná proměna staré alpské stodoly

Ze staré stodoly dokázali švýcarští architekti vykouzlit velmi stylové bydlení. Podívejte se na úžasnou proměnu, kdy se z ruiny na odpis stal luxusní apartmán.

Přízemní dům svým nezvyklým tvarem poskytuje obyvatelům soukromí

Přízemní domky jsou stále populárnější. A nemusí to být obyčejná obdélníková krabice. Co třeba dům do tvaru L, líbil by se vám?

Proměna rozpadlé jihotyrolské stodoly v úžasný penzion s duší

Prohlédněte si dokonalou proměnu staré zničené venkovské stodoly na stylové apartmány v jihotyrolské vesnici Nals. Zasloužila se o ni mladičká a usměvavá Judith, dcera majitele zdejší farmy.

Dokonalá proměna ošklivé rozpadlé stodoly v nádhernou horskou chalupu

Když jste nadšení milovníci tradiční alpské architektury, nic vás nezastaví, abyste z polorozpadlé stodoly nevykouzlili nádhernou horskou chatu.

Originální dům s kulatou terasou a čtyřmi křídly

Pokud máte rádi neobvyklé a originální stavby, do kulatého domu se čtyřmi křídly na břehu oceánu se doslova zamilujete.

Luxusní stodola pro fanoušky domů ve farmářském stylu

Patříte-li mezi fanoušky domů napodobujících tradiční farmářské stodoly, luxusní variantu z našeho článku si zamilujete.

Původní chalupa se rozpadala. Postavili si místo ní vysněné víkendové bydlení

Navštívili jsme nádhernou moderní dřevostavbu u vodní nádrže Slapy, kterou si nechali postavit manželé Lucie a Jan jako víkendový dům na místě původní staré chalupy. Proč stavěli s architektem a co mají na domě nejraději?

Venkovní dřevěná učebna vrací děti do přírody a na čerstvý vzduch

Venkovní didaktické učebny vrací děti do přírody. Přečtěte si o unikátních dřevostavbách, které přináší nové možnosti vzdělávání.