HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Zenová přístavba statku v jižních Čechách slouží jako hvězdárna a pozorovatelna

Když si majitel kouzelného statku v jižních Čechách pozve věhlasného architekta a svěří mu své přání mít doma hvězdárnu a pozorovatelnu, nemůže vzniknout nic menšího než originální a elegantní přístavba, ze které se tají dech. Přečtěte si o stavbě, která názorně ukazuje, že krása může vzniknout i z logičnosti a jednoduchosti.


V přístavbě statku vznikla originální pozorovatelna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Aleš Jungman

Z přístavby vznikl prosvětlený prostor s neuvěřitelnou atmosférou

Přístavba vznikla jako prodloužení křídla statku, tvarově tvoří harmonický celek s původním statkem. Celá konstrukce je zhotovena z modřínového a smrkového dřeva, materiálu, se kterým daný architekt pracuje již dlouho a rád s ním experimentuje. V jižních Čechách se mu podařil vytvořit prostor naplněný světlem a vůní dřeva, s takřka zenovou atmosférou. Na neuvěřitelnou stavbu se podívejte do naší fotogalerie, neboť fotky v tomto případě řeknou více, než slova.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Aleš Jungman

Hvězdárna a pozorovatelna v poloprůhledné dřevěné přístavbě

Přízemí nového prostoru tvoří pouze dřevěná prkna s mezerami bez zasklení. Točitými schody pak vystoupáte do patra na lávku, která spojuje starou půdu s novým podkrovím. Do staré půdy, která je zatemněná, je situována hvězdárna. Část střechy se dá totiž odsunout, a v noci tak můžete nerušeně pozorovat hvězdy. Nové podkroví je tvořeno opět dřevěnými prkny, tentokrát je prostor navíc chráněn skly. Mezerami mezi prkny můžete pozorovat okolní krajinu.

Když staví profíci, nemůže to dopadnout jinak, než skvostně

Majitel statku nepřipouštěl žádné kompromisy, a proto neváhal vedle vynikajícího architekta oslovit i špičkové odborníky na samotnou stavbu. Konstruktér dřevostavby, dodavatelé fasády i všichni ostatní účastníci této realizace odvedli skvělou práci a na výsledku je to vidět. Jak ke stavbě dodávají samotní autoři: „Krása může vznikat jako výraz logické uměřené konstrukce využívající do důsledků možností dřeva. Je na první pohled vidět, jak správně tvarované dřevo může vytvářet krásu v prostoru, aniž by k tomu potřebovalo jakýkoliv ornament nebo „estetizovanou architekturu“.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
16.06.2020

Photocredit: Aleš Jungman

0 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE