HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Vorarlbersko jako ráj dřevostaveb

Vorarlbersko je druhá nejmenší spolková země Rakouska ležící v jeho nejzápadnější části, která se pyšní dech beroucí přírodou plnou lesů a vysokých horských hřebenů. Drsná horská krajina nabízí surovou krásu dřevěné alpské architektury ve formě tradičních, ale i moderních a inovativních dřevostaveb.


Po stovky let zde bylo dřevo jediným dostupným konstrukčním materiálem a zejména z tohoto důvodu je tato oblast doslova poseta dřevostavbami. Ani v posledních letech se zde však od dřeva neupouští a tradiční alpská architektura je stále více zpestřována moderními dřevostavbami všeho druhu, což jí na kráse ani trochu neubírá. 

Líbí se vám alpská architektura? Neváhejte se zapojit do diskuse, nebo zaslat vaše fotografie na email redakce@drevostavitel.cz.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
07.12.2017

0

Fotogalerie: 100+ srubů a roubenek, ve kterých chcete bydlet (aspoň na víkend)

Sruby a roubenky ukazují krásu pravého dřeva. Najděte si v galerii tu, ve které byste chtěli strávit pohodový víkend vy.

Moderní roubené domy z lepených hranolů

Jaké jsou výhody moderních roubených domů, z čeho a jak se vyrábí, jak se staví a jak dlouho vydrží? To vše se dozvíte v tomto článku.

Roubenky: Jsou vhodné pro moderní bydlení? (tradiční vs moderní)

Co jsou to roubenky? V článku se dozvíte, jaké jsou typy roubených stěn. Najdete zde i inspiraci ve fotogalerii, kde jsou tradiční i moderní roubenky.

Rožnov pod Radhoštěm dřevěné městečko (skanzen)

Navštivte skanzen Rožnov pod Radhoštěm a jeho Valašské muzeum v přírodě. Projděte si dřevěné městečko a krásné roubenky nejen v naší fotogalerii.

Adršpašské skály a jejich nejkrásnější roubenky (tip na výlet)

Hledáte tip na výlet? Adršpašské skály jsou jedním z nejkrásnějších míst v ČR. V naší fotogalerii si můžete prohlédnout roubenky v nádherné přírodě.

Fotogalerie: Dřevostavby v údolí pod Mont Blancem

Kombinace kamene, masivního dřeva i prosklených ploch je prostě úchvatná. Podívejte se, jak vypadají dřevostavby, které se staví pod nejvyšší horou Evropy.

Alpský domek se štítem jako splněný sen mladé rodiny

Mladá rakouská rodina si postavila ekologický nízkonákladový domek uprostřed alpských hor. Čistý a jednoduchý, ideální pro výchovu malých dětí.

Srub nebo roubenka? Která stavba se k nám lépe hodí?

Postavit si klasický srub, nebo tradiční roubenku? Jak se od sebe tyto dvě dřevostavby liší a která se k nám Čechům lépe hodí?

Když se chata stane druhým domovem

Útulná dřevěná chata s nádhernými výhledy na zasněžené horské štíty majestátních Alp se pro mladou rodinu stala druhým domovem. Navštivte ji dnes s námi.

Proměna rozpadlé jihotyrolské stodoly v úžasný penzion s duší

Prohlédněte si dokonalou proměnu staré zničené venkovské stodoly na stylové apartmány v jihotyrolské vesnici Nals. Zasloužila se o ni mladičká a usměvavá Judith, dcera majitele zdejší farmy.