HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Využívání seniorů, zlevnění plynu a elektřiny i zákaz vstupu do lesů – to jsou zářezy z minulého týdne

Jasně, výstižně, krátce a bez obalu – opět pro vás máme ty nejzajímavější zářezy z uplynulého týdne. Ten začal ve znamení mírné paniky, kterou vyvolal možný zákaz vstupu do českých lesů. Situaci nepřidalo ani zvýšené DPH a „šmejdi“, kteří se opět zaměřili na podvody seniorů. Minulý týden přinesl však i dobré zprávy. Mezi ně patří například zlevňování elektřiny a plynu, dostupné bydlení za 4 miliony nebo zázračná rostlina, díky které budete takřka nepřemožitelní. Připravte si něco dobrého a jdeme na to.


Pohodlně se usaďte a přečtěte si zářezy z minulého týdne
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Eliška Z. (se souhlasem) a PxHere CC

Katastrofa s plynem byla zažehnána

Jednu dobu se zdálo, že rostoucí ceny energií skončí naprostou katastrofou. Nakonec se vše podařilo zažehnat. Cena, za kterou dnes máme plyn, je nejnižší za poslední tři roky a nadále klesá.

Na aktuální ceny plynových kotlů na českém trhu se můžete podívat zde.

Jedno se musí vládě nechat. Skutečně dokázala zajistit levný plyn

Babi, dědo, nedejte se!

Šmejdi se opět vrací na scénu a jsou chytřejší než kdy dřív. A jako vždy jdou na jistotu. Vybírají si seniory a další slabé skupiny, které představují nejjednodušší cíl.

Dotace pro seniory jsou terčem „šmejdů“. Firmy šidí na solárních elektrárnách i při zateplování

Tepelná čerpadla od A až do Z

Nabitý přehled o tepelných čerpadlech na jednom místě. Kolik stojí? Jak vlastně fungují a jaká je pravda o jejich zázračné účinnosti?

Tady se můžete podívat na cenově nejdostupnější tepelná čerpadla na českém trhu. Srovnejte si je s tepelnými čerpadly nejvyšší cenové kategorie zde.

Jak funguje tepelné čerpadlo? V nízkých teplotách často neobstojí

Elektřina je levnější než dřív. Proč si stěžujeme?

Čísla mluví zcela jasně. Cena elektřiny je momentálně nižší, než byla roku 2009. A nejen to. Posledních dvacet let neustále systematicky klesá.

Elektřina je dnes levnější než před 15 lety. Stačí umět počítat

Čas strávený na úřadě nebyl nikdy kratší

Mladý pár vyzrál nad dlouhým vysedáváním na stavebním úřadě. Stavební povolení měli vyřízené za pár dní jen díky tomu, že se neustále připomínali telefonáty. A ono to fungovalo.

Moderní dům měli postavený za 3 týdny. Prozradili, jak urychlit proces na stavebním úřadě

Líbí se vám taky?

Veřejnost rozhodla o 12 nejkrásnějších domech v Česku. Redakci Dřevostavitele ve třech případech nestačily pouze náhledové fotky domu, a tak si k těmto rodinám osobně dojela.

Lidé rozhodli o 12 nejkrásnějších rodinných domech v Česku. Tři z nich jsme pro vás navštívili

Když to zvládne Pepa, zvládnete to taky!

Moderátor a profi kutil nám do detailu popsal postup pokládky a instalace podlahového elektrického vytápění. Za tři dny měl hotovo.

Pokládka podlahových elektrických rohoží svépomocí – návod od moderátora a profi kutila Pepy Libického

Na samotě u lesa už si procházku neuděláte

Sbírání hub nebo obyčejná procházka v lese byla vždy dostupná úplně pro všechny. To se však brzy může změnit. V jednání je novela, která může vstup do lesa významně omezit.

Zákaz vstupu veřejnosti do českých lesů. Proti novele zákona se bouří ochranáři i ombudsman

Pivo a léky jako luxusní zboží

Ačkoliv patří léky a pivo do zcela odlišných kategorií, jedno mají společné: obejdeme se bez nich jen stěží. Navíc se obě komodity letos dočkaly zdražení. A nejen ony. Podívejte se na přehled toho, které další zboží a služby postihlo zvyšování cen.

Změny DPH se dotknou všech. Zdraží se léky a pivo, vydělají stavební firmy

Typový dům týdne: Cenově dostupný bungalov (4+kk) pořídíte za 4 034 000 Kč na klíč

A navíc si ho můžete i zdarma projít. Pokud si nedokážete představit velikosti jednotlivých místností, klikněte na odkaz níže a naskenujte si přes chytrý telefon QR kód, který vás přenese do moderního bungalovu.

Díky chytré úpravě dispozice je dům přístupný mnoha rodinám. Nový bungalov na klíč (107 m2) pořídíte za 4 mil.

Snězte topinambur a budete zdraví jako řípa

Díky této hlíze budete mít mnohonásobně lepší zažívání, nepřiberete nechtěná kila navíc, udržíte si krevní tlak v normálu a podpoříte svoji fyzickou výkonnost. Nemluvě o tom, že nebudete tolik unavení a vyčerpaní, topinambur je totiž zdravější verzí kofeinu.

V polovině března zasaďte topinambur. Je nenáročný na pěstování a už 1 hlíza zajistí silnější imunitu

Kdo šetří, má za tři

Češi opravdu začali utahovat opasky. Spotřeba elektřiny v loňském roce rekordně klesla. Přesto ji však trumfl plyn, jehož spotřeba byla nejnižší za poslední tři dekády.

Dovoz plynu se oproti předchozím rokům snížil o tři čtvrtiny

Co tu vy dva děláte za nezbednosti?

Tak žhavé to nebylo, ale redakční návštěvy opravdu proběhly a na nahlédnutí do jednotlivých pokojů, včetně ložnice, opravdu došlo.

Redakční návštěvy ze všech koutů Česka: 11 rodinám jsme nakoukli až do ložnice

Globální oteplování nám úspory nezajistí

Jak to tedy je? Jedná se o výmysl nebo se skutečně otepluje? Stupně sice rostou, pokud však doufáte v nižší účet za vytápění, čeká vás hluboké zklamání.

Má globální oteplování vliv na účet za vytápění? Vývoj za posledních 25 let mluví jasně

Tohle byste do internetu neřekli

Za 1 rok dokáže samotný internet vyprodukovat až 900 milionů tun CO2. Dobrou zprávou však je, že to můžete ovlivnit. Stačí promazat pár e-mailů a vysypat si koš na Google disku.

Internet vyprodukuje 900 milionů tun CO2 ročně

Vydáno dne:
24.03.2024

Photocredit: Eliška Z. (se souhlasem) a PxHere CC

2

Elektřina nebo plyn: Kdo zaplatí víc? Počítejte s námi

Počítejte s námi: dva stejné rodinné domy. Kdo za energie zaplatí víc?.. Číst více →Kolik zaplatíte za 1kWh tepla v 2024? Srovnali jsme uhlí, plyn, dřevo a elektřinu

Věčná otázka přicházející s každou zimou se dostává na scénu i letos: Čím je nejlepší topit? Je lepší zvolit uhlí, dřevo, plyn nebo elektřinu?.. Číst více →Dodavatelé energií nevrací přeplatky za elektřinu a plyn. Lidé zpětně vymáhají i desítky tisíc

Každý den přibývají stížnosti spotřebitelů, kterým dodavatelé nevracejí přeplatky z vyúčtování. Jak se můžete v takovém případě bránit?.. Číst více →Bydlíte na některém z těchto míst ČR? Pak můžete využívat elektřinu zdarma

Zadarmo ani kuře nehrabe. Existují však i výjimky. Pokud máte štěstí a bydlíte na těch správných místech, můžete mít elektřinu zdarma... Číst více →Své ženě postavil Michal luxusní venkovní kuchyni. Zvládl to svépomocí a prozradil postup i cenu

Venkovní kuchyně je pravděpodobně snem i vaší ženy. Michal poprosil svého otce a vymysleli brilantní a velmi kreativní plán. Dali hlavy dohromady a společnými silami dokončili velký projekt, ze kterého byla celá rodina v šoku... Číst více →Nejlepší odrůdy česneku pro výsadbu na jaře. Zajistí mimořádnou kvalitu a intenzivní chuť

Pokud jste před zimou nestihli do záhonů zasadit česnek, poradíme vám odrůdy, které můžete vysadit i na jaře. K tomu navíc přidáme i podrobný návod na jejich pěstování... Číst více →Hvězda televize Prima si postavila kamennou zeď jen za 3 500 Kč svépomocí. Popsala postup

Na návštěvě v krásném rodinném domě neunikla naší pozornosti luxusní kamenná zeď. Když jsme se dozvěděli, že za její realizaci nedali majitelé majlant, zajímala nás ještě více. Vyptali jsme se sympatické dvojice na postup i fotografie z průběhu realizace... Číst více →Nejdůležitější je zajistit správné pH půdy. Poté budete borůvky sklízet po kilech

Borůvky se zdají být téměř zázračným ovocem. Pro jejich vypěstování stačí dodržet základní pravidla a úroda přijde brzy... Číst více →