HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Aktuality ze světa dřevostaveb

Díky Dřevostaviteli vám neunikne žádná důležitá událost ze světa dřevostaveb. Sledujeme pro vás důležité veletrhy, výstavy, konference a setkání, na kterých jsou dřevostavby hlavním nebo důležitým bodem programu. Nepropásnete tak důležité novinky, které jsou v oblasti výstavby dřevostaveb právě aktuální.


Ivan Bartoš veřejně promluvil o nadcházejících změnách ve stavebnictví. Začnou platit od 1. 7.
„Vycházejme z toho, že cílem stavebního řízení je stavbu povolit, nikoli zakázat,“ zahájil na konferenci svou prezentaci ministr Ivan Bartoš a detailně představil konkrétní podobu přicházející digitalizace stavebního řízení.

Senioři mohou mít nově elektřinu zdarma. Stačí, aby jejich děti měly fotovoltaiku
Doposud jsme o tom slyšeli pouze z okolních států. Díky novele energetického zákona však tato možnost dorazila také k nám.

Luxusní kamna v obýváku, škodlivá vlhkost v domácnostech a rodinný dům, který obdivuje celé Česko – to jsou zářezy z minulého týdne
Jasně, výstižně, krátce a na rovinu – přinášíme ty nejzajímavější zářezy z uplynulého týdne. Udělejte si kávu, dejte si cigárko a vyberte si články, které vás nejvíce zajímají.

Stát zabavil přes sto tisíc nemovitostí. Jejich hodnota je více než pět miliard korun
Neznalost neomlouvá. Proto vlastníkům, kteří na začátku letošního roku přišli o svůj majetek, zbudou místo původní nemovitosti pouze oči pro pláč.

Kvíz: Poznáte stavební materiály podle zkratky a obrázku? Správný kutil zvládne alespoň 9 otázek
OSB, MDF, LVL, DTD, CVD... uf! Je načase udělat si v těchto konstrukčních deskách přehled. Čeká vás celkem 11 otázek, z nichž 5 je poznávacích podle obrázku.

Fotovoltaika bude povinná u rodinných domů i veřejných budov. Rozhodla o tom Evropská unie
Ať už jste obdivovatelé fotovoltaiky nebo její odpůrci, pravděpodobně se její instalaci na svůj dům jen tak nevyhnete. Zpečetila to změna směrnice EU.

Za měsíc už bude pryč. Češi mají poslední možnost navštívit unikátní dílo u Národního divadla v Praze
Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti.

Pražské byty na prodej, nebezpečné plísně v koupelně a pravda o fotovoltaice – to jsou zářezy z minulého týdne
Pražské byty opět na prodej za rozumnou cenu, nebezpečné skryté plísně i ve vaší koupelně a pravda o fotovoltaice – to jsou zářezy z minulého týdne. Udělejte si dobrý čaj nebo kávu a jdeme na to.

Ideální čas na pořízení nemovitosti právě nastal. V dohledné době se zřejmě nebude opakovat
Pořízení nemovitosti je pro většinu lidí událost, ke které se odhodlají jen jednou za život. Pro některé ani to ne.

Rodinný dům za milion, nesolidní prodejci tepelných čerpadel a energetická chudoba – to jsou zářezy z minulého týdne
Jasně, výstižně, stručně a bez obalu – opět přinášíme ty nejzajímavější zářezy z minulého týdne. Uvařte si kávu, vyberte si články, které vás nejvíce zajímají, a jdeme na to.

Soutěž interiérového designu Czech Interior Award zná své první vítěze. Porazili dalších 221 projektů
Boj o první tituly soutěže Czech Interior Award již má své vítěze. Ve čtvrtek 11. dubna byly v PVA Expo Praha při veletrhu Design Shaker vyhlášeny výsledky hlasování odborné poroty a s nimi i cena veřejnosti.

KVÍZ: Poznáte nejdražší dřevo světa nebo nejvyšší dřevostavbu? Otestujte se
Od historických památek po moderní architektonické klenoty – tento kvíz vás provede různorodostí a krásou dřevěných staveb. Nezáleží na tom, zda jste odborník na dřevěnou architekturu nebo jen zvědavý milovník kvízů.

Od 1. 7. se očekává zahlcení stavebních úřadů. Kdo něco potřebuje, měl by jednat ihned
Nový stavební zákon je tu a jak tomu bývá v podstatě vždy, kdy dochází k takto dramatickým změnám, přinese ve svém přechodovém období i značnou míru chaosu.

Dobrovolníci v Brně narazili při úklidu na vzácný odpad. Odborníci datují jeho stáří na 500 milionů let
V Brně nalezli dobrovolníci při úklidu rozsáhlé černé skládky doposud nejstarší „odpad“ v podobě zkamenělin trilobitů. Potěšujícím zjištěním je, že odpadů ve veřejném prostoru meziročně ubývá…

Je čas konečně vylepšit své bydlení a zahradu. Na veletrh letos zavítá až 40 000 návštěvníků
Veletrh „Dům a zahrada“ otvírá třicátou první sezonu novodobé historie Výstaviště Louny. Do sezony vstupuje se vší parádou.
další články »« předchozí


NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejžhavější novinky:

E-MAIL
POŠLETE MI JE
Souhlas se zpracováním os. údajů