HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jak navrhnout bohémskou ložnici jako profesionál? Návod v několika bodech

Nekonvenční bohémský styl života je vhodný pro ty z vás, kteří milujete cestování, klid, hudbu, pohodlí, uvolněnou atmosféru s přáteli a jste mírnými snílky. V několika bodech vám poradíme pár tipů na dokonalý boho styl ložnice. Jestliže si chcete z článku odnést co nejvíce, koukněte i do inspirativní fotogalerie.


Jak navrhnout bohémskou ložnici jako profesionál?
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem)

Co je boho styl? Věděli jste, že..

Termín boho pochází z Francie a jeho kořeny sahají až do 19. století. Možná jste se setkali s mnoha verzemi označení tohoto designu. Pojmy boho, bohemia nebo bohémský znamená jeden a ten samý styl. Vyznačuje nespoutanost, neotřelost a divokost probuzenou v každém z nás. Bohemia styl je plný barev, textur a různých dekorací – mohli bychom říci, že se jedná o přesný opak minimalismu. Jste-li kreativní lidé, kteří rádi tvoří, určitě pokračujte ve čtení.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Yana Prydalna (se souhlasem), YaYa u0026 Co., Reilly

Boho styl bydlení aneb typické prvky interiéru

Bohémský život a s ním spojené i bohémské bydlení jako takové se celkově liší od ostatních stylů. Kombinovat různé druhy nábytku, dekorací i barev je naprosto typické. Boho ložnice jsou vybavené převážně:

 • DIY doplňky
 • Rostlinami (sloní noha, hvězdník, kaktusy, sansevieria, fíkus)
 • Huňatými dekami, přehozy, plédem, krajkovými polštáři
 • Fotografiemi v rámečcích  
 • Koberečky i koberci zavěšenými na stěně
 • Etno prvky (lapače snů)
 • Starými doplňky, knihami
 • Dlouhými závěsy
 • Prvky z různých kultur (povětšinou suvenýry z cest), vázy, tácy
 • Svíčkami a svícny

Na začátek je ovšem dobré ujasnit si, jaký bohémský styl bydlení upřednostňujete, existují dva hlavní a jsou velice rozdílné. Jaké to jsou?

Hippy-boho

Pravidla neexistují. Líbí se vám modré stěny a červené povlečení? Jen do toho, buďte nespoutaní. Míchejte všechny barvy se všemi, důležité je vyjádřit vaši osobnost skrze design.

Boho-chic

Pokud jste bohémy jen napůl a toužíte spíše po klidné domácnosti, boho-chic je tou správnou volbou. Ladí barvy více do světlých tónů jemnosti. Těmto zásadám dáme v našem článku přednost. Spoustu inspirativních fotografií nejen bohémských ložnic objevíte v galerii.  

Tajemství bohémské originality bydlení

Kladete si otázku, v čem spočívá tajemství bohémského života? Je to tak prosté a jednoduché, až je celá záležitost zbytečně komplikovanou. Myslete jako bohémové, uvolněte se a představte si ideální ložnici pro vás. Tajemstvím je vlastní sebevyjádření. Bohémy byly a jsou převážně umělci, básníci s osobní neomezenou kreativitou.

Zajímáte se více o bohémský styl? Navštivte moderní čtyřpokojový byt navržený v tomto neotřelém designu v kombinaci s betonem. 

Jak na správný styl boho ložnice?

Správní bohémové mají velice klidný život, nebo tak ve většině případů alespoň působí. Je pro ně opravdu důležitý vnitřní klid a pohoda, a proto tomu přizpůsobují i své domovy. Přednost má tedy hnědá a béžová až krémová barva. Dále také např. hořčicová, okrová či zelená nebo bordó. Pokud chcete mít opravdu bohémskou ložnici, nezapomeňte na:

 • Přírodní materiály (bambusové, korkové podlahy)
 • Proutěný nábytek (ratanové křeslo v bohémském stylu)
 • Kožené sedačky, houpací sítě
 • Několik zdrojů osvětlení, lampióny

Vystihněte svoji jedinečnost

Buďte nespoutaní, zároveň však klidní. Boho ložnice jsou divoké, a přitom velice útulné. Flexibilní a zároveň místy rigidní. Buďte zkrátka svoji a přizpůsobte vaši ložnici – jakožto pravděpodobně nejintimnější místnost vašeho domu, právě sobě.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
14.05.2022

Photocredit: Yana Prydalna (se souhlasem)

6

Boho styl: originální bydlení pro všechny, kteří nefandí minimalismu

Styl boho chic je žhavým trendem a příjemnou alternativou minimalismu v interiéru. Inspirujte se jím a dopřejte svému interiéru svěží nádech osobitosti.

Bydlení podle Feng Shui: dokonalá ložnice přináší mnohá potěšení

Pronikněte s námi do tajů starého učení Feng Shui a přečtěte si, jak docílit toho, aby ve vaší ložnici bydlela láska.

5 trendy pokojovek, které nesmí chybět v moderním interiéru

Máte stále pocit, že vašemu interiéru něco chybí? Zkuste do něj dostat více zelených rostlin! Poradíme vám, které jsou teď nejpopulárnější.

Vyrobte si postel z palet – návod, tipy, inspirace a cena

Chcete mít krásnou postel za pár korun? Vyrobte si sami doma postel z palet. Jak na to? Pár skvělých tipů a návod pro vás máme v tomto článku.

Loftová postel jako originální inspirace pro malé bydlení

Loftové postele se stávají čím dál častějším prvkem malých bytů s vysokými stropy. Je to originální způsob, jak docílit oddělené ložnice i na malém prostoru. Ideální řešení.

Ložnice bez rušivých elementů – 5 kroků, jak ji správně zařídit

Ložnice. Místo, kam se celý den těšíme a ráno ho s těžkým srdcem opouštíme. Místnost nevhodná pro jakékoliv rušivé elementy, a přesto je tam často máme. Které to jsou?

Fantastické ložnice, které mají k těm tradičním daleko – inspirace pro vás

Tradiční nicneříkající ložnice jsou passé. Podívejte se na fotografie, které svým navrženým interiérem mluví za vše. Takovou ložnici vám budou všichni závidět.

Ložnice, které si zamilujete a nebudete je chtít ráno opustit – nápady a inspirace

V galerii na vás čeká přes 50 fotografií opravdu kouzelných ložnic. Kterou si vyberete? Ať už jde o rekonstrukci nebo o nový projekt, nepodceňte její návrh.

Moderní čtyřpokojový byt – citlivě kombinuje beton a bohémský styl

Máte rádi moderní styl bydlení? Inspirujte návrhem zajímavého bytu od slavné zahraniční designérky, která spojila dohromady několik interiérových stylů. Nahlédněte do naší fotogalerie.

Dřevěná loftová postel – návod na její výrobu svépomocí v 10 krocích

Chystáte se na rekonstrukci a bojujete s nedostatkem místa? Zvažte loftovou postel, která dobře vypadá a ušetří vám i mnoho prostoru!