HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Tradiční a moderní chatrče – v lese, v horách i na skále. Jak vypadají?

V úvodu si krátce definujeme pojem chatrč. Chatrčí se rozumí z pravidla jednoduchá dřevěná stavba, která je určena pro krátkodobý pobyt v přírodě. V minulosti nebyly tyto přístřešky příliš stabilní ani útulné, sloužily pouze ke krátkodobému přespání. Avšak dnes najdeme různě po světě i chatrče velice pěkné, útulné a praktické. Příbytky, které nás mnohdy překvapí svým vzhledem. Inspirujte se jimi v našem článku.


Tradiční a moderní chatrče
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Shutterstock

Jak vypadají moderní chatrče?

Pro někoho znamená slovo chatrč jakýsi svépomocně postavený příbytek z prken a z kousků dřeva či jiného materiálu, zkrátka jednoduše seskládaný přístřešek. Navenek působí takové stavení jako polorozpadlá, někdy dokonce opuštěná chatka. Jiný si představí malou upravenou chatu, která může mít velký kamenný komín jako v pohádce a malou útulnou terasu. Jako chatrč nazveme i pěkný domek z prken, který stojí v zarostlém a neupraveném prostředí. Chatrčí je zkrátka mnoho! Podívejte se do fotogalerie, která vám nabízí všechny zmíněné varianty a ještě mnohem více.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Shutterstock, Kerry, Only In Your State, Re-Scape

Chata v lese

V této inspirační galerii najdete chatrče uprostřed lesa, obklopené stromy, některé jsou porostlé mechem – ryzí pobyt v přírodě v horách. Taková chata či chatrč nabízí mnoho možností, které ve městě nenajdete. Vaše mysl zde docílí maximální svobody. Venku ohniště a několik laviček, z kterého je pro každého připravené nezapomenutelné a originální posezení. Zážitek takového pobytu je z jistého úhlu pohledu nepřekonatelný.

Chata v horách

Chatrč, na kterou lze narazit v horách, se nijak zvlášť neliší od jiných. V čem však tkví její kouzlo? Jsou to nepřekonatelné výhledy do okolí, možnost nadhledu a rozhledu. Na svých cestách po horách můžete spatřit velmi rozmanité chatrče. Některé jsou na okraji skalnatého převisu, jiné obklopeny kameny, nebo přímo zapasované do skály. Podívejte se do fotogalerie, kde naleznete inspirativní obrázky chatrčí z různých koutů světa. Uvidíte, že pak zatoužíte po alespoň jedné noci v takové chatrči.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Irena Valaškovčáková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
10.01.2022

Photocredit: Shutterstock

0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE