HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Čtecí koutek a relaxační křeslo – 80+ originálních nápadů a inspirace

Čtecí koutek s pohodlným relaxačním křeslem by neměl chybět v domácnosti žádného milovníka knih. Vytvořte si útulné a klidné místo, které se vyznačuje harmonií, vůní čerstvě uvařené kávy či horkého bylinkového čaje, huňatou dekou s polštářky a v ideálním případě i výhledem do krajiny skrz velké vyleštěné okno. Inspirujte se.


Čtecí koutek a relaxační křeslo inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: pxhere (CC0)

Domácnost bez knih nazývá se domácností bez ducha. A kde jsou knihy, tam by rozhodně neměl chybět čtecí koutek. Ponořit se myšlenkami nerušeně do děje rozečtené knihy, to je touha, kterou má každý knihomol. Kniha, díky které se dostaneme do jiného světa, je pokladem, který si zaslouží své důstojné místo. Malá knihovna  nebo alespoň police je ideálním řešením. Kniha se zde bude vyjímat a my se na ni můžeme každý den těšit. Budete překvapeni, jaké možnosti jejich uložení v rámci čtecího koutku zachycují různé nápady v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: pxhere (CC0), Decoist.com, Desiree Werners, LoveLea

Čtecí koutek a jeho vhodné umístění

Umístění čtecího koutku závisí na prostoru, jaký máme v rámci naší domácnosti k dispozici. Ve velkém domě je situace jednodušší než v malém bytě. Ale i zde si můžeme vyhradit jeden roh místnosti nebo zákoutí chodbičky, který se pro nás stane útočištěm a místem pohody a odpočinku, kde nás nebude nikdo a nic rušit. Vhodné místo je v blízkosti knihovny či police s knihami, ale není to bezpodmínečně nutné. Stejně jako kniha je čtecí koutek prostředkem k tomu, abychom se alespoň na chvíli zrelaxovali a uchýlili do našeho světa. Světa, který patří jenom nám.

Relaxační křeslo – ušák, houpací nebo závěsné křeslo

Základním předpokladem úspěchu je naše pohodlí a spokojenost, a to ať už se rozhodneme pro jakoukoliv variantu relaxačního křesla. Pro někoho může být pohodlné, když si při čtení natáhne nohy na podnožku, někdo se rád zapasuje mezi područky křesla či haldu polštářků, kde se schoulí do klubíčka. Jiný upřednostní houpavý pohyb, který je typický pro houpací křeslo, nebo pocit nespoutanosti, který nám dodává závěsné houpací křeslo či natažená síť mezi trámy. Tak jako tak, určitě nebude chybný krok, pokud navštívíte nějaký ze showroomů a některá křesla si přímo na místě na vlastní kůži vyzkoušíte.

Mohlo by vás zajímat: Relaxační křeslo: 10 tipů pro zasloužený odpočinek

Lampa na čtení či jiné vhodné osvětlení

Nezapomínejme na důležitost samotného osvětlení. Pokud se nám nepoštěstí a čtecí koutek nemůžeme z jakéhokoliv důvodu umístit u okna, tedy v dosahu přirozeného světla, nesmíme zapomenout na umělé osvětlení. V takovém případě je ideální jakákoliv stojící lampa se stínidlem, které je možné natočit podle potřeby. Nemusí to být nutně přímo lampa na čtení.

Mohlo by vás zajímat: LED osvětlení – vše, co je dobré vědět, než začnete nakupovat

Více než 80 čtecích koutků pro inspiraci

Zveme vás k návštěvě inspirativní fotogalerie, kde můžete zhlédnout fotky různorodých čtecích koutků a více než 80 nápadů, jak si toto nenápadné malé relaxační místo u vás doma zařídit. Neváháte a vstupte vstupte.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
18.06.2022

Photocredit: pxhere (CC0)

0

Knihovna do obývacího pokoje: Fotogalerie plná inspirace

Jaké jsou aktuální trendy? A jak vhodnou knihovnu do obýváku vybrat? Povíme si v článku.

Knihovna v přírodním stylu pro klidné počtení – má jezírko a netradiční žaluzie

Čínu známe hlavně jako velmoc výroby levných produktů všeho druhu a jednu z nejlidnatějších zemí světa. Budete proto možná řekvapeni, jak vypadá jedna z místních knihoven.

S Evou Francovou, autorkou Kuchařky ze Svatojánu, o malovaném nábytku, umění a lásce ke dřevu

V rozhovoru s Evou Francovou se mimo jiné dozvíte, co ji inspiruje a proč svému malování říká svatojánský mišmaš. Více v našem článku.

5 trendy pokojovek, které nesmí chybět v moderním interiéru

Máte stále pocit, že vašemu interiéru něco chybí? Zkuste do něj dostat více zelených rostlin! Poradíme vám, které jsou teď nejpopulárnější.

Služba pro ty, kteří pospíchají: New York otevřel knihkupectví, které vede ulicí

S chytlavým nápadem knihkupectví na rušné ulici, které má otočnou policovou stěnu, přišli architekti v New Yorku. Knihy si tu může vybrat každý, třeba cestou do práce.

30+ originálních nápadů netradičního vybavení pro dům, kuriózní nábytek a dekorace

Patříte mezi ty, kteří milují originální nábytek, ocení jeho nápadité provedení a nejraději si ho vyrobíte sami? Inspirujte se v naší galerii nápadů.

Herní židle jako našlapaná hračka pro zdravé sezení u PC. Jak správně vybrat?

Trápí vás bolesti zad při dlouhém sezení u počítače? Herní židle jsou uzpůsobeny pro dlouhé a zdravé sezení. Jak zdravě sedět a podle čeho vybírat?

Studentský pokoj – zařizujeme svépomocí a v souladu s náročnými požadavky mladé generace

Studentský pokoj je synonymem chaotického (ne)pořádku. Zjistěte, jak zařídit pokoj pro teenagery levně a přitom luxusně a objevte lifehack, jak ho udržet maximálně uklizený.