HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jaroslav postavil domácí wellness pro sebe a svou ženu. Koupání v bublinkách si užívají i vnoučata

Pan Jaroslav se ženou mají menší domeček a pět vnuků, kteří k nim často jezdí na návštěvu. I kvůli nim se rozhodl vybudovat na zahradě místo ke koupání. A protože má Jaroslav nemocné klouby, místo obyčejného bazénu vyrobil celoroční domácí wellness. Jak dlouho mu to trvalo a jaké vychytávky použil, se dočtete v našem článku.


domácí wellness svépomocí
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jaroslav Srholec

Dřevo jako celoživotní koníček

Jaroslavovým snem byla odjakživa práce se dřevem. Rodiče se však báli úrazů při práci s cirkulárkou, proto se vyučil elektrikářem a dřevo zůstalo pouze jeho největším koníčkem. Aby se mu mohl naplno věnovat, pořídili si se ženou menší domek, a Jaroslav tak získal prostor pro dílnu, ve které vznikají všechny jeho výrobky. Úžasné wellness si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jaroslav Srholec

Wellness jako pomoc pro bolavé klouby

Pro vybudování domácího wellness se Jaroslav rozhodl, když přemýšlel, jakou podobu by měl mít bazén, který bude sloužit pro zábavu dětí, stejně jako pro potřeby jejich prarodičů. Vzhledem k tomu, že Jaroslava trápí bolavé klouby, padla volba právě na wellness. Pro inspiraci Jaroslav zhlédl nějaká videa s návody a pak se sám pustil do práce. Nejprve vyrobil kulatou káď, jejíž výroba trvala 14 dní. Potom kolem kádě vybudoval celou terasu se schůdky a zastřešením. Terasa je zhotovená z jeklů (ocelových profilů), na kterých je položené dřevo. Kompletní výroba mu trvala asi 2 měsíce. S prací mu pomáhala manželka, která všechno dřevo natřela.

Jaké dřevo Jaroslav pro výrobu použil?

Pro výrobu Jaroslav použil modřínové dřevo, které nejlépe snáší kontakt s vodou. Krátce po vyrobení, asi týden, může káď mírně protékat, pak se ale dřevo spojí a už vodu nepropustí. Ke kádi je zavedený ohřívač vody, který vodu během tří hodin ohřeje na 38 stupňů. Hlavně pro vnuky pořídil pak Jaroslav i čerpadlo na tvorbu bublinek.

Investice do frézky se vyplatila

Největší investicí byla pro Jaroslava nová frézka, kterou pořídil za 14 000 Kč právě pro stavbu wellness. Vložených peněz ale rozhodně nelituje, stroj využije i při dalším kutění, a navíc pro jeho bolavé klouby je wellness jako balzám. Manželka zase velmi oceňuje zabudované rádio a televizi, takže při relaxaci v teplé vodě může sledovat oblíbený pořad nebo poslouchat hudbu. Celoroční domácí wellness je podle nás skvělý nápad, takže kdo si troufá, směle do toho.

Soulad těla, mysli a duše

A co to wellness vlastně je? Když někdo řekne, že jede na wellness pobyt, většinou to znamená, že míří někam do hotelu, jehož součástí je bazén, sauna, výřivka a masáže. Tohle všechno k tomu samozřejmě patří, ale věděli jste, že wellness kromě péče o tělo a smysly zahrnuje i péči o další aspekty našeho života? Zjednodušeně se dá říci, že wellness je způsob života, který nám přináší zdraví fyzické, duševní i mentální. Nestačí se tedy starat pouze o tělo, ale je potřeba stejně tak pečovat i o naši duši a mysl. Domácí wellness je skvělým prostředkem k tomu, jak opečovat všechny tyto složky. V teplé vodě zrelaxuje nejenom tělo, ale i mysl, a když do vody přidáte pár kapek aromaterapeutického oleje, bude mít koupel blahodárné účinky na celý váš organismus.

Máte rádi články s DIY tematikou, tipy pro kutily a návody na výrobu svépomocí?

Zadejte svůj e-mail a my Vám dáme vědět vždy, když vyjde nový. Už tak o žádný nepřijdete.

E-MAIL
ULOŽIT
Pozn.: Kliknutím na tlačítko ULOŽIT udělujete souhlas se zpracováním a uchováním Vaší e-mailové adresy za účelem zaslání informace o novém dílu tohoto seriálu.


P.S. Řešíte zahradu nebo vybavení kolem domu? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
25.09.2020

Photocredit: Jaroslav Srholec

4

Dřevěné bazény na zahradu svépomocí, jak na to?

Máte zahradu a uvažujete o dřevěném bazénu? Dozvíte se druhy konstrukcí, cenu bazénových folií, i jestli je lepší kartušová nebo písková filtrace.

Základy včelařství: Vyrobte si včelí úly svépomocí (Rady a tipy)

Začněte se včelařstvím a postavte si vlastní včelí úly. Dozvíte se, jak si postavit vlastní včelí úly svépomocí.

Terasy z celého světa: Neuvěříte, kde všude můžete odpočívat na čerstvém vzduchu

Terasy jsou místem spojujícím interiér a exteriér stavby. Jsou také pomyslným pokojem navíc a dotváří charakter budovy. Právě proto jsou oblíbeným prvkem mnoha architektů. Pojďte se podívat, jaké zajímavé terasy můžete ve světě najít.

Největší ájurvédský pavilon ve střední Evropě naleznete na Vysočině

Za meditací již nemusíte létat do Indie, největší dřevěný ájurvédský pavilon ve střední Evropě se totiž nachází na Vysočině.

Mezonet inspirovaný přírodou, který uchvátí svými wellness prvky a výhledem

Mezonetový byt inspirovaný přírodou vás uchvátí svými wellness prvky a unikátním výhledem. Podívejte se, jaké skvosty byt ukrývá.

Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva

Dům se sloupy z douglasky vás oslní svým luxusním designem i překvapivou kombinací použitého dřeva. Přesvědčte se o unikátním výsledku realizace v článku.

Pivní set ze dřeva svépomocí: montážní návod ke stažení

Vyrobte si svůj vlastní pivní set. Přinášíme vám jednoduchý návod, podle kterého to hravě zvládnete. Přesvědčte se v našem článku.

Návod na výrobu originálního dřevěného křesla svépomocí podle našeho čtenáře Jakuba

Jakub se rozhodl vyrobit tatínkovi k narozeninám originální dřevěné křeslo. Vyrobte si taky takové podle jeho návodu.

Vybíráme bazén: nadzemní vs. zapuštěný a další otázky předtím, než bazén koupíte

Koupi bazénu provází několik zásadních otázek. Pojďme se nad nimi zamyslet společně a inspirujte se zajímavými bazény v galerii.

Dřevěné koupací sudy jako zdravá alternativa bazénů – bez chemie a se spoustou zdravotních benefitů

Koupací sud je krásným doplňkem na zahradu a velký konkurent bazénů. Přečtěte si, jaké jsou typy koupacích sudů a inspirujte se v galerii.