Jaroslav postavil domácí wellness pro sebe a svou ženu. Koupání v bublinkách si užívají i vnoučata
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Jaroslav postavil domácí wellness pro sebe a svou ženu. Koupání v bublinkách si užívají i vnoučata

Pan Jaroslav se ženou mají menší domeček a pět vnuků, kteří k nim často jezdí na návštěvu. I kvůli nim se rozhodl vybudovat na zahradě místo ke koupání. A protože má Jaroslav nemocné klouby, místo obyčejného bazénu vyrobil celoroční domácí wellness. Jak dlouho mu to trvalo a jaké vychytávky použil, se dočtete v našem článku.


domácí wellness svépomocí
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jaroslav Srholec

Dřevo jako celoživotní koníček

Jaroslavovým snem byla odjakživa práce se dřevem. Rodiče se však báli úrazů při práci s cirkulárkou, proto se vyučil elektrikářem a dřevo zůstalo pouze jeho největším koníčkem. Aby se mu mohl naplno věnovat, pořídili si se ženou menší domek, a Jaroslav tak získal prostor pro dílnu, ve které vznikají všechny jeho výrobky. Úžasné wellness si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jaroslav Srholec

Wellness jako pomoc pro bolavé klouby

Pro vybudování domácího wellness se Jaroslav rozhodl, když přemýšlel, jakou podobu by měl mít bazén, který bude sloužit pro zábavu dětí, stejně jako pro potřeby jejich prarodičů. Vzhledem k tomu, že Jaroslava trápí bolavé klouby, padla volba právě na wellness. Pro inspiraci Jaroslav zhlédl nějaká videa s návody a pak se sám pustil do práce. Nejprve vyrobil kulatou káď, jejíž výroba trvala 14 dní. Potom kolem kádě vybudoval celou terasu se schůdky a zastřešením. Terasa je zhotovená z jeklů (ocelových profilů), na kterých je položené dřevo. Kompletní výroba mu trvala asi 2 měsíce. S prací mu pomáhala manželka, která všechno dřevo natřela.

Jaké dřevo Jaroslav pro výrobu použil?

Pro výrobu Jaroslav použil modřínové dřevo, které nejlépe snáší kontakt s vodou. Krátce po vyrobení, asi týden, může káď mírně protékat, pak se ale dřevo spojí a už vodu nepropustí. Ke kádi je zavedený ohřívač vody, který vodu během tří hodin ohřeje na 38 stupňů. Hlavně pro vnuky pořídil pak Jaroslav i čerpadlo na tvorbu bublinek.

Investice do frézky se vyplatila

Největší investicí byla pro Jaroslava nová frézka, kterou pořídil za 14 000 Kč právě pro stavbu wellness. Vložených peněz ale rozhodně nelituje, stroj využije i při dalším kutění, a navíc pro jeho bolavé klouby je wellness jako balzám. Manželka zase velmi oceňuje zabudované rádio a televizi, takže při relaxaci v teplé vodě může sledovat oblíbený pořad nebo poslouchat hudbu. Celoroční domácí wellness je podle nás skvělý nápad, takže kdo si troufá, směle do toho.

Soulad těla, mysli a duše

A co to wellness vlastně je? Když někdo řekne, že jede na wellness pobyt, většinou to znamená, že míří někam do hotelu, jehož součástí je bazén, sauna, výřivka a masáže. Tohle všechno k tomu samozřejmě patří, ale věděli jste, že wellness kromě péče o tělo a smysly zahrnuje i péči o další aspekty našeho života? Zjednodušeně se dá říci, že wellness je způsob života, který nám přináší zdraví fyzické, duševní i mentální. Nestačí se tedy starat pouze o tělo, ale je potřeba stejně tak pečovat i o naši duši a mysl. Domácí wellness je skvělým prostředkem k tomu, jak opečovat všechny tyto složky. V teplé vodě zrelaxuje nejenom tělo, ale i mysl, a když do vody přidáte pár kapek aromaterapeutického oleje, bude mít koupel blahodárné účinky na celý váš organismus.

Máte rádi články s DIY tematikou, tipy pro kutily a návody na výrobu svépomocí?

Zadejte svůj e-mail a my Vám dáme vědět vždy, když vyjde nový. Už tak o žádný nepřijdete.

E-MAIL
ULOŽIT
Pozn.: Kliknutím na tlačítko ULOŽIT udělujete souhlas se zpracováním a uchováním Vaší e-mailové adresy za účelem zaslání informace o novém dílu tohoto seriálu.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
25.09.2020

Photocredit: Jaroslav Srholec

4

Mohlo by Vás zajímat: