HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva

Rodinný přízemní dům se sloupy z douglasky tisolisté je téměř přirozenou součástí svého okolí. Luxusní stavba mírně zapuštěná v terénu, která se nachází u magického březového hájku ve Středočeském kraji, představuje unikátní kombinaci dřeva – využívá cedrové obklady na stropech, olivové dřevo v koupelně, dubová prkna na podlaze a modřínové dřevo na fasádě.


Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Dominantou objektu, s půdorysem ve tvaru L, jsou mohutné sloupy nesoucí přesah pultové střechy, které vytváří dojem stability. Na tyto sloupy byla použita douglaska tisolistá, která rostla dlouhá léta na pozemku a do výsledné podoby ji opracoval sám majitel. Spojení s původním pozemkem dokazuje i umístění obývacího pokoje, který je situovaný na místě původního ohniště. Prohlédněte si v galerii, co všechno kouzelný dům ukrývá. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Moderní „vejminek“

Majitelé vyřešili své bydlení na stáří touto překrásnou a moderní dřevostavbou. Svůj původní dům nechali dětem a na stejném pozemku, který nabízel velkorysou zahradu, si pro sebe postavili menší bydlení. Jejich hlavními požadavky na nový domek byla rychlost výstavby, nízké náklady na provoz a zdravé a ekologické bydlení.

Dokonalé propojení

Dřevostavba je velmi přirozeným způsobem propojena s okolní přírodou. Hlavním akcentem modřínovo-cedrové fasády domu jsou červené vchodové dveře, které září na metry daleko. Velké prosklení domu, zprostředkované hliníkovými okny dotaženými až ke stropu, je jedním z největších benefitů architektonického ztvárnění. Srdce domu o velikosti 48 m2 sdíleného prostoru tvoří obývací pokoj, kuchyně a jídelna. Celý sdílený prostor je pomocí prosklené stěny propojen se zahradou, díky čemuž je kuchyně i její pracovní plocha krásně prosvětlená. 

Stylový interiér a luxus domácího wellness

Kombinace zemitých odstínů a dřeva, doplněná čistými liniemi prosklených stěn, umocňuje pocit jedinečnosti. Koupelna nabízí luxus domácího wellness, a to vše zabalené do stylového interiéru – jednoduchého bílého obkladu kontrastujícího s nábytkem z olivového dřeva a velkoformátovou dlažbou, se stěrkou na stěnách ve stejném šedém tónu.

Mohlo by vás zajímat: Mezonet inspirovaný přírodou, který uchvátí svými wellness prvky a výhledem 

Zemité odstíny a dokonalý relax 

Do zemitých odstínů, zkombinovaných se dřevem, jsou laděny i dvě ložnice – severní ložnice s výhledem do zahrady a jižní ložnice se šikmým podhledem, jež se v interiéru nachází. Součástí stavby je také terasa, spojující místnosti orientované k severu, kde nezbývá nic jiného, než se kochat půvabnou okolní přírodou a relaxovat. Díky své unikátnosti se dům stal vítězem veřejného hlasování (v kategorii Moderní dřevostavby – realizace) v anketě Dřevěná stavba roku 2020.

Mohlo by vás zajímat: Jungle styl aneb když se interiér inspiruje přírodou

p.s. Zajímají vás novinky z oblasti stavby, rekonstrukce a bydlení? Přijďte se inspirovat na Stavební veletrh ONLINE, který se koná 22.–23. 1. 2021. Vstupenku si můžete zatím registrovat zdarma, jejich počet je však omezen.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Petra Hašková

Vydáno dne:
29.06.2020

7 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE