HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva

Rodinný přízemní dům se sloupy z douglasky tisolisté je téměř přirozenou součástí svého okolí. Luxusní stavba mírně zapuštěná v terénu, která se nachází u magického březového hájku ve Středočeském kraji, představuje unikátní kombinaci dřeva – využívá cedrové obklady na stropech, olivové dřevo v koupelně, dubová prkna na podlaze a modřínové dřevo na fasádě.


Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Dominantou objektu, s půdorysem ve tvaru L, jsou mohutné sloupy nesoucí přesah pultové střechy, které vytváří dojem stability. Na tyto sloupy byla použita douglaska tisolistá, která rostla dlouhá léta na pozemku a do výsledné podoby ji opracoval sám majitel. Spojení s původním pozemkem dokazuje i umístění obývacího pokoje, který je situovaný na místě původního ohniště. Prohlédněte si v galerii, co všechno kouzelný dům ukrývá. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Moderní „vejminek“

Majitelé vyřešili své bydlení na stáří touto překrásnou a moderní dřevostavbou. Svůj původní dům nechali dětem a na stejném pozemku, který nabízel velkorysou zahradu, si pro sebe postavili menší bydlení. Jejich hlavními požadavky na nový domek byla rychlost výstavby, nízké náklady na provoz a zdravé a ekologické bydlení.

Dokonalé propojení

Dřevostavba je velmi přirozeným způsobem propojena s okolní přírodou. Hlavním akcentem modřínovo-cedrové fasády domu jsou červené vchodové dveře, které září na metry daleko. Velké prosklení domu, zprostředkované hliníkovými okny dotaženými až ke stropu, je jedním z největších benefitů architektonického ztvárnění. Srdce domu o velikosti 48 m2 sdíleného prostoru tvoří obývací pokoj, kuchyně a jídelna. Celý sdílený prostor je pomocí prosklené stěny propojen se zahradou, díky čemuž je kuchyně i její pracovní plocha krásně prosvětlená. 

Stylový interiér a luxus domácího wellness

Kombinace zemitých odstínů a dřeva, doplněná čistými liniemi prosklených stěn, umocňuje pocit jedinečnosti. Koupelna nabízí luxus domácího wellness, a to vše zabalené do stylového interiéru – jednoduchého bílého obkladu kontrastujícího s nábytkem z olivového dřeva a velkoformátovou dlažbou, se stěrkou na stěnách ve stejném šedém tónu.

Mohlo by vás zajímat: Mezonet inspirovaný přírodou, který uchvátí svými wellness prvky a výhledem 

Zemité odstíny a dokonalý relax 

Do zemitých odstínů, zkombinovaných se dřevem, jsou laděny i dvě ložnice – severní ložnice s výhledem do zahrady a jižní ložnice se šikmým podhledem, jež se v interiéru nachází. Součástí stavby je také terasa, spojující místnosti orientované k severu, kde nezbývá nic jiného, než se kochat půvabnou okolní přírodou a relaxovat. Díky své unikátnosti se dům stal vítězem veřejného hlasování (v kategorii Moderní dřevostavby – realizace) v anketě Dřevěná stavba roku 2020.

Mohlo by vás zajímat: Jungle styl aneb když se interiér inspiruje přírodou

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
29.06.2020

Photocredit: Nadace dřevo pro život

10

5 vlastností dřeva, které musíte znát, než nakoupíte trámy na stavbu

O jaké vlastnosti nám dostupných dřevin je vhodné se zajímat a proč? Čtěte

Dřevěný dům, který je synonymem zdravého bydlení

Dřevěný dům v chladné Bretani je díky své organické architektuře, vysoké energetické účinnosti a používání ekologických materiálů přímo vzorem zdravého bydlení.

Jednoduchost, skromnost a tradice – tři základní vlastnosti finského domku

Jak vypadá jednoduchý, skromný a trvale udržitelný domek, který je postavený v souladu s tradicemi finské architektury a ctí okolní krajinu?

Zdravá dřevostavba podle feng šuej pomáhá léčit rakovinu

Zdravou dřevostavbu podle principů feng šuej navrhl ve spolupráci s architekty mnich. Neuvěříte, co vše se podařilo do domu dostat!

Chata, která oživuje romantiku jednoduchých dřevostaveb

Klasické „áčko“ je pro stavbu hodně jednoduchý tvar, ale to neznamená, že by se s ním nedalo experimentovat. Tato romantická chata vás překvapí.

Nízkonákladový dům vsadil na netradiční kombinaci materiálů

Vystačit si s málem nebo ještě lépe jen s tím, co mi roste za domem, který teprve stavím. Takový je recept na úsporné stavění z Chile. Nízkonákladová stavba vsadila na netradiční kombinaci materiálů.

Bydlení podle Feng Shui: jednoduché zásady, které změní váš život k lepšímu

Seznamte se s prastarým učením Feng Shui, které váš domov promění v harmonické místo plné spokojenosti, zdraví a hojnosti.

Mezonet inspirovaný přírodou, který uchvátí svými wellness prvky a výhledem

Mezonetový byt inspirovaný přírodou vás uchvátí svými wellness prvky a unikátním výhledem. Podívejte se, jaké skvosty byt ukrývá.

Největší dřevěné 3D bludiště v Česku – tip na výlet pro celou rodinu

Zábavní centrum, které se pyšní největším 3D bludištěm v ČR, se stalo oblíbenou dřevěnou stavbou roku. Podívejte se, v čem je stavba tak jedinečná.

Jaroslav postavil domácí wellness pro sebe a svou ženu. Koupání v bublinkách si užívají i vnoučata

Celoroční domácí wellness, které Jaroslav vybudoval, dělá radost jeho ženě i jejich pěti vnukům. Podívejte se, jak skvěle vypadá.