HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Mezonet inspirovaný přírodou, který uchvátí svými wellness prvky a výhledem

Čisté linie interiéru v kombinaci s dubovou masivní podlahou, kartáčovanou dubovou dýhou a tmavou břidlicí, obohacené o prvky wellness, vytvoří i v rušném městě oázu klidu, pohodlí a ticha. Takto lze ve stručnosti popsat mezonetový byt, jehož interiér s užitnou plochou 110 metrů čtverečních byl navržen pro mladou rodinu inklinující k přírodním materiálům.


Mezonet inspirovaný přírodou s prvky wellness
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Nadčasový interiér, který v rušném městě vytvoří oázu klidu

Zadání bylo jednoznačné – zakomponovat přírodu do prostředí rušného velkoměsta, přenést do prostoru pocit klidu, ticha a ideálně vše propojit s prvky wellness. Vzhledem k tomu, že byl projekt zpracován ještě během výstavby objektu, bylo možné zasáhnout do samotné dispozice a stejně tak i do instalací vody a elektřiny.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Interiér díky tomu mohl být do puntíku přizpůsoben všem požadavkům včetně sladění s architektonickým řešením budovy. Základem interiéru se staly právě výše zmiňované přírodní materiály a prvky, které pomáhají navodit příjemnou atmosféru vhodnou k načerpání energie po náročném dni. Jejich výhodnou je mimo jiné i to, že nepodléhají trendům a jsou velmi nadčasové. Celý interiér je laděn v jednotném duchu, převládají zde tlumené zemité odstíny doplněné bílou, černou a šedou barvou, jež v kombinaci s výraznými dřevěnými prvky dodávají prostoru na hřejivém a uklidňujícím dojmu. Jedná se o kombinaci masivní dubové podlahy, kartáčované dubové dýhy, tmavé břidlice a bílé barvy s černými akcenty v podobě technických svítidel a doplňků. Prohlédněte si v galerii, co všechno kouzelný mezonet ukrývá.

Mezonetové členění využité do posledního detailu

Mezonetové členění dispozice bytu zajišťuje oddělení denní a noční části v rámci jednotlivých pater. Ve spodní části bytu se nachází pokoje a horní patro je tvořeno obytnou částí spolu s terasou. Nápaditého řešení se dočkala i chodba sloužící jako centrum všech dveří v interiéru – aby obložky zbytečně nepoutaly pozornost, bylo zde využito skrytých zárubní. Další z důležitých a frekventovaných částí mezonetu tvoří schodiště, které v bytě spolu s chodbou slouží jako hlavní komunikace. Namísto klasického madla na schodku byly použity černé subtilní tyčky, jež večer při umělém osvětlení vytváří hru světla a stínů. Ve vrchní části jako dynamický prvek slouží dýhované žebrování odkazující na exteriér, kde je žebrování celoplošně použito.

Na malé ploše vznikl dětský pokojík pro 3 budoucí školáky

Nejhravější částí interiéru byl návrh dětského pokoje, který je důkazem toho, že i na malé půdorysné ploše se dá vykouzlit mnoho – designový pokojík je totiž hernou a zároveň ložnicí s úložným prostorem pro 3 budoucí školáky. Opět je zde využita kombinace dřeva a interiérových prvků v zemitých tónech. Pokojík díky tomu působí moderním a útulným dojmem.

Mohlo by vás zajímat: Odkladiště nábytku proměnili v originální pokojíček s horolezeckou stěnou

Designová koupelna ve wellness stylu

Skvostem celého bytu je jeho koupelna, na niž byl od začátku kladen vysoký důraz – je realizována ve wellness stylu, a i přes velikostní omezení zde nechybí ani sauna s vanou a sprchou. Už na základě fotografií můžete sami posoudit, že požadavkům bylo nad míru vyhověno a výsledek je, díky použití tmavé masivní břidlice, tmavé stěny v kombinaci s dřevěnými obklady a volně stojící designové vaně, naprosto fenomenální. Netradiční tmavý břidlicový obklad se skvěle hodí jak do designové koupelny, tak i k obložení krbu v obývacím pokoji.

Unikátní výhled na město přímo z obývacího pokoje

Interiér obývacího pokoje je jedinečný nejen díky kombinaci dubové dýhy, přírodní břidlice, lamel a designových přírodních stolků, které podtrhují útulnost bytu. Součástí pokoje je totiž i vstup na terasu poskytující nezaměnitelný výhled na rušné velkoměsto.

Mohlo by vás zajímat: Jungle styl aneb když se interiér inspiruje přírodou

Na materiálech záleží

Využití přírodních materiálů v interiéru je nejen skvělou designovou volbou, ale i velkým přínosem pro lidský organismus. Řada studií prokázala, že použitím přírodních materiálů v interiéru – zejména dřeva, lze snížit stres nebo také například podpořit regeneraci a zvýšit pozornost. Dřevo se díky svému pozitivnímu vlivu na lidské zdraví stalo hojně využívaným materiálem a také nástrojem mnoha architektů a designérů, čehož je tento mezonet příkladem. Díky své unikátnosti se mezonetový byt stal vítězem odborné poroty (v kategorii Dřevěné interiéry – realizace) v anketě Dřevěná stavba roku 2020.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
15.06.2020

Photocredit: Nadace dřevo pro život

0

Video: IKEA ukazuje, jak pohodlně žít na 30 m2

Řešíte doma problém s nedostatkem soukromí vlivem malého prostoru? I v malém bytě jde bydlet pohodlně. Pojďte se podívat jak!

Rekonstrukce bytu ušitá na míru modernímu muži

Rekonstrukce bytu v Sao Paulo je ukázkou toho, jak lze vytvořit originální a moderní bydlení na malém prostoru, které respektuje svého majitele.

Autonomní nábytek: chytrá hříčka, která promění interiér

Vypadá to jako zmatek a náhodná změť dřevěných hranolů. Všechno tu ale má svůj řád a význam.

Miniaturní dům pro tříčlennou rodinu – jak se v něm žije?

Minimální rozměry domu vás nemusí omezovat, když víte, jak do něj správně zapracovat víceúčelový dřevěný nábytek. Přesvědčte se sami.

Zázrak posuvných dveří: Renovace starého bytu dala vyniknout dřevu v interiéru

Dřevěné posuvné a skládací dveře v interiéru jsou vlastně jen maličkost. Mohou ale výrazně změnit charakter celého bytu k lepšímu. Podívejte se, jak se to povedlo v tomto bytě.

Velký zázrak v malém bytě: dřevěný ostrov změnil amsterodamský byt k nepoznání

Instalace víceúrovňového dřevěného ostrova učinila z renovovaného loftového bytu z Amsterodamu kouzelné místo. Prohlédněte si ho s námi.

Architekti opravdu překvapili. Vytvořili byt, jehož místnosti se vznáší ve vzduchu.

Architekti opravdu překvapili komplexní rekonstrukcí interiéru tohoto francouzského domečku. Vložením vznášejících se dřevěných boxů neztratil prostor výšku a obyvatelé získali rozhled.

Kompostuje i v bytě pomocí žížal – čistě, jednoduše a účinně

Víte, co je domácí vermikompostér? Domeček pro žížaly, které vám pomůžou s biologickým odpadem, a to i v bytě. Poradíme vám, jak jej založit.

Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva

Dům se sloupy z douglasky vás oslní svým luxusním designem i překvapivou kombinací použitého dřeva. Přesvědčte se o unikátním výsledku realizace v článku.

Největší dřevěné 3D bludiště v Česku – tip na výlet pro celou rodinu

Zábavní centrum, které se pyšní největším 3D bludištěm v ČR, se stalo oblíbenou dřevěnou stavbou roku. Podívejte se, v čem je stavba tak jedinečná.