HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevostavba z exotického mravenčího dřeva Lapacho

Dřevina Lapacho je nejvíce rozšířená v Jižní Americe a používá se mimo stavitelství i k jiným (lékařským) účelům. Umístění této moderní budovy do scenérie venkovské krajiny poblíž Josého Ignacia se jeví jako perfektní volba. Přečtěte si také, jaké další netradiční materiály byly v domě použity.


Dřevostavba z exotického mravenčího dřeva Lapacho
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Marcos Guiponi (se souhlasem)

Použitý materiál

Společnost architektů Fabrica de Casas se rozhodla pro odolné dřevo Lapacho jako řešení fasádního obkladu. Tato surovina není tolik využívaná, každopádně výsledek stojí určitě za to. Mrkněte do naší galerie fotografií a přesvědčte se sami. Podlahy položené všude v interiéru jsou porcelánové (o rozměru 30 × 60 cm). Výjimkou je jen sprchový kout a venkovní terasa. Černá okna jsou hliníková a pro dveře bylo použito masivní eukalyptové dřevo. Na našem trhu se vyskytuje poměrně málo a pro truhlářské výrobky se příliš nepoužívá. Výhodou je však jeho barevná stálost, tvrdost, odolnost a jednoduché obrábění. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Marcos Guiponi (se souhlasem)

Hra se světlem

Stavba orientovaná na jih je v trvalém kontaktu s krajinou. Dekorační lamely umístěné u hlavního vchodu do objektu propouští sluneční paprsky, čímž vytváří estetickou atmosféru. Jsou zároveň součástí jedné linie s prosklenými dveřmi a francouzskými okny u terasy. Tudíž je možné vidět „skrz“ objekt. Další posuvné dveře jsou potom v ložnici na druhé straně domu.

Léčivé mravenčí dřevo Lapacho

Dřevo známé pod označení Lapacho nebo též mravenčí dřevo (v odumřelých kmenech lapacha se totiž rádi usídlují mravenci) bylo vybráno z mnoha důvodů. Nejenže se jedná o velmi tvrdé dřevo, je především i hladké a odolné vůči rozkladu. Tento materiál nevyžaduje takovou nutnost údržby jako jiné dřeviny. Svoji barvu a texturu s postupem času mění.

I přesto, že má surovina spousty výhod, má i své záporné stránky. V tomto případě zde hraje velkou roli cena. Pokud by se vám zamlouval nápad obkladu z této dřeviny, může se vám cena pohybovat okolo 80 až 100 tisíc/m3.

Mimo jiné je Lapacho známé pro své léčivé účinky v oblasti léčby širokého rozpětí infekcí.

Mohlo by vás zajímat: S pomocí vybraných druhů dřevin lze léčit horečku, malárii či odhalit rakovinu

Interiér domku

Plocha objektu je přibližně 80 m2. Obývací pokoj je první místností, na kterou narazíte při návštěvě domu. Je spojený s jídelnou a rohovou kuchyní navrženou do stejného odstínu. Navíc je obdařen i krbovými kamny. Podél jedné strany vede chodba, na jejímž konci je ložnice. Koupelna je malá, avšak moderně řešená. Co byste řekli na okno ve sprchovém koutě? A jak je tento nápad řešený? Clonou? Odpověď najdete v galerii.

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
07.08.2021

Photocredit: Marcos Guiponi (se souhlasem)

4

Luxusní vila s posuvnou dřevěnou fasádou v eukalyptovém lese. Pohádka nebo realita?

Moderní rodinný dům se skrývá v australské divočině. Jeho design však láká zvědavé oči z celého světa. Neotřelé řešení fasády stejně jako tvar domu a jeho umístění překvapivě ladí s okolní přírodou. Prohlédněte si jej ve fotogalerii.

Brazilský DJ zrekonstruoval bungalov na rezidenci. Má šest koupelen a strom uprostřed domu

Tradiční bungalov v klasické zástavbě byl zrekonstruován od hlavy až k patě. Z nevýrazné bílé budovy vznikla luxusní rezidence s dřevěnými obklady a velkými černými plochami, která je propojená se zahradou. Navštivte s námi MV House.

Před shonem velkoměsta utekli pod tropické palmy. Prohlédněte si dřevostavbu Palmyra House.

Víkendová chata na indický způsob nebo spíše luxusní dřevostavba mezi tropickými palmami – tak by se dala charakterizovat stavba Palmyra House. Podívejte se, jak vypadá netradiční útočiště před ruchem velkoměsta.

Atriový bungalov jako dokonalé propojení venkovního a vnitřního prostoru

Atriový bungalov je ideálním řešením pro ty, kteří milují otevřené domy, ale zároveň nemají rádi, když jim sousedé koukají do talíře. Prohlédněte si tento dům skrytý mezi borovicemi.

Unikátní restaurace v korunách stromů, to je luxusní večeře 12 metrů nad zemí

Navštivte s námi světově unikátní restauraci v korunách stromů. Kde se nachází, jak se do ní dá dostat a kolik pojme lidí?

Chatu s výhledem na Mont Blanc vyhřívá geotermální energie

V zimě není nic parádnějšího než odjet do luxusní chaty uprostřed Alp a u sálajícího krbu si užívat fascinujícího výhledu na Mont Blanc. Navštivte s námi takovou idylku.

Luxusní dům s panoramatickým výhledem ukryli do kopce

Mladí manželé si postavili ideální moderní dům. Parádní výhledy, dostatek světla i prostoru, soulad s okolím a naprosté soukromí.