HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dům s názvem House on Clifden Bay vás zaujme i svým okolím

Romantická dřevostavba v těsné blízkosti Atlantského oceánu se nachází v irském kraji Connemara. Jde o krásnou stavbu, kde se snoubí jemnost dřeva s kontrastem kamene. Patří pětičlenné rodině, která si přála bydlení snů. Jedním z jejich přání bylo, aby byl celý dům originální a osobitý. 


House on Clifden Bay
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Stephen Tierney MRIAI

Tento dům nacházející se v těsné blízkosti Atlantského oceánu mají na svědomí architekti ze známého dublinského studia s názvem Tirney Haines Architects. Ti vyhověli přání majitelů, kteří chtěli stavbu, v níž budou moct časem bydlet i další generace. Chybět nesměl ani výhled na okolní krajinu, která je opravdu neskutečná. Celý dům i jeho interiér si můžete prohlédnout v krásné fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Stephen Tierney MRIAI

Dům, který bude schopen sloužit několika generacím

Architekti se tedy rozhodli pro stavbu rodinného domu o celkové rozloze neskutečných 250 metrů čtverečních. Celý dům je úchvatnou kombinací dřeva, skla a kamene. Hned na první schůzce se majitelé domu s architekty domluvili na tom, že dům musí mít opravdu pevnou konstrukci. Přeci jen musí být schopen odolat náporům irského počasí a také vydržet po dlouhá léta.

Každý z materiálů hraje svoji roli

Dům je umístěn do mírného kopce, kde svým vzhledem dokonale zapadá do okolní krajiny, jako by do ní patřil snad odjakživa. Každý z použitých materiálů při stavbě domu hraje svoji speciální roli. Kamenné stěny mají za úkol dům chránit před silným větrem, dřevěný obklad z modřínového dřeva vyvažuje chladné působení kamene a skleněné stěny zase obyvatelům domu nabízí dokonalý výhled na okolní krajinu.

Technologie SIPs

Při stavbě domu architekti pracovali se stavební technologií SIPs, což jsou sendvičové izolované panely, kterými jsou na domě vyrobeny střecha i nosné příčky. Tyto panely byly navrženy nejprve na počítači, poté byly zhotoveny v blízké továrně. Celá montáž poté trvala 10 dní. Výhodou této technologie je vysoká tepelná izolace i míra vzduchotěsnosti.

Jak vypadá interiér tohoto domu?

Poté, co vstoupíme do domu, nacházíme se v hale, z níž je výhled na oceán. Odtud se dům dělí dále na dvě křídla. Jedno z nich je společenské a druhé soukromé. Společenské křídlo slouží jako jakási reprezentační část domu. Nachází se zde obývací pokoj s kamny, dále pak i prostorná kuchyně s jídelnou. Tyto prostory jsou v bílé barvě, kde jako doplněk slouží příjemné dřevo. V tomto křídle jsou také umístěny pracovny majitelů, ale také kancelář.

V soukromé části je pět ložnic

V soukromé části domu jsou ložnice – přesně je jich pět, dále pak tři koupelny. Koupelna, v níž se nachází vana, je propojena s ložnicí rodičů. Druhá patří k pokoji pro hosty a třetí je pro děti. V domě nenajdeme žádné zbytečnosti, interiér je vybaven převážně v duchu minimalismu. Vyskytují se zde přírodní materiály ve formě dřeva, dále pak kvalitní látky. Například samet na sedací soupravě či vlněné koberce. Jako podklad slouží neutrální bílá barva, která prostor ještě víc prosvětluje. Také nábytek v domě je v bílé barvě, díky tomu je barevné schéma celého domu jednotné. Celý dům i jeho interiér si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

P.S. Plánujete stavbu rodinného domu? Navštivte náš Online kurz Stavíme dům, kde se v rámci 7 video lekcí dozvíte jak ušetřit a předejít zbytečnému stresu.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.05.2019

Photocredit: Stephen Tierney MRIAI

0

Mohlo by Vás zajímat: