HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Dřevostavby do 1,5mil – útulný dům bez vlastní práce

Tento příspěvek navazuje na článek: Dřevostavba do 1 milionu a poskytuje další informace o dřevostavbách, které jsou limitovány rozpočtem 1,5 milionu. Tato částka již poskytuje větší možnosti, a to i pokud se necítíte na částečnou stavbu svépomocí a jsou-li vaše finanční možnosti jasně dané.

Domečky s kostek a nápis dřevostavba do 1,5 milionu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Jednoduchost řešení je základ

V dřevostavbě za milion jsme se pohybovali užitnou plochou okolo 40 m². V případě dřevostavby za 1,5mil. na klíč můžeme počítat s velikostí užitné plochy okolo 55 m².

TIP: Jednoduchý výpočet velikosti dřevostavby podle její ceny, si můžete snadno ověřit v naší kalkulačce cena dřevostavby.

Dispozičně lze na ploše 55 m² vytvořit až tři pokoje a kuchyňský kout (3+kk). V případě, že použijete jednoduchou architekturu a konstrukci dřevostavby, můžete si takový dům nechat postavit v provedení na klíč.

Určení standardu dřevostavby za 1,5 milionu

Která firma nejlíp postaví Vaši dřevostavbu?

Zeptejte se Pomocníka, zná české stavební firmy

U dřevostavby za 1,5 milionu na klíč je dobré dopředu počítat nižším standardem použitých materiálů, tedy s plastovými okny a klasickou termofasádou z polystyrenu a omítky. Dřevěné fasády s sebou totiž nesou větší náklady.

Pro vytápění takto malé stavby vám vystačí elektrické přímotopy a pro ohřev teplé vody klasický bojler. Jednoduchostí řešení tak ušetříte výrazné náklady za plynovou přípojku, kotel a rozvory topení, které se v 55 m² dřevostavbě nevyplatí.

TIP: Pokud vám bude v rozpočtu něco zbývat, investujte tyto prostředky do lepšího zateplení domu, aneb Na čem se v dřevostavbě nevyplatí šetřit?

Pokud si však za 1,5 mil. nenecháte postavit dřevostavbu na klíč a  přiložíte ruku k dílu a na některé části stavby se budete podílet, můžete například nahradit základní materiály za některou z ušlechtilejších variant. V tomto případě však neznamená, že například jakákoli nejlevnější dřevěná okna jsou lepší než kvalitní plastová!

TIP: Pořiďte si raději kvalitnější materiál v nižším standardu, než ten nejlevnější ve vyšším.

Dalším běžným a oblíbeným rozšířením je například stavba terasy, která hlavně v letních měsících zvýší užitnou hodnotu celé dřevostavby. U terasy počítejte s tím, že cena se mění nejen podle velikosti terasy, ale i použitých materiálů, což ale platí nejen pro terasu, ale pro celý dům.

U dřevostavby za 1,5 mil. se tedy držte raději menší dispozice a kvalitnějších materiálů v nižším standardu. Nesnažte se na větší stavbě ušetřit výběrem těch nejlevnějších variant, nevyplatí se to.

Mohlo by vás zajímat: Katastr nemovitostí: Nahlížení do KN a návod jak na to

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Jakub Svoboda
redaktor Dřevostavitele

Vydáno dne:
16.12.2013

31

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE