HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevostavby do 1,5mil – útulný dům bez vlastní práce

Tento příspěvek navazuje na článek: Dřevostavba do 1 milionu a poskytuje další informace o dřevostavbách, které jsou limitovány rozpočtem 1,5 milionu. Tato částka již poskytuje větší možnosti, a to i pokud se necítíte na částečnou stavbu svépomocí a jsou-li vaše finanční možnosti jasně dané.

Domečky s kostek a nápis dřevostavba do 1,5 milionu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Archiv redakce

Jednoduchost řešení je základ

V dřevostavbě za milion jsme se pohybovali užitnou plochou okolo 40 m². V případě dřevostavby za 1,5mil. na klíč můžeme počítat s velikostí užitné plochy okolo 55 m².

TIP: Jednoduchý výpočet velikosti dřevostavby podle její ceny, si můžete snadno ověřit v naší kalkulačce cena dřevostavby.

Dispozičně lze na ploše 55 m² vytvořit až tři pokoje a kuchyňský kout (3+kk). V případě, že použijete jednoduchou architekturu a konstrukci dřevostavby, můžete si takový dům nechat postavit v provedení na klíč.

Určení standardu dřevostavby za 1,5 milionu

Která firma nejlíp postaví Vaši dřevostavbu?

Zeptejte se Pomocníka, zná české stavební firmy

U dřevostavby za 1,5 milionu na klíč je dobré dopředu počítat nižším standardem použitých materiálů, tedy s plastovými okny a klasickou termofasádou z polystyrenu a omítky. Dřevěné fasády s sebou totiž nesou větší náklady.

Pro vytápění takto malé stavby vám vystačí elektrické přímotopy a pro ohřev teplé vody klasický bojler. Jednoduchostí řešení tak ušetříte výrazné náklady za plynovou přípojku, kotel a rozvory topení, které se v 55 m² dřevostavbě nevyplatí.

TIP: Pokud vám bude v rozpočtu něco zbývat, investujte tyto prostředky do lepšího zateplení domu, aneb Na čem se v dřevostavbě nevyplatí šetřit?

Pokud si však za 1,5 mil. nenecháte postavit dřevostavbu na klíč a  přiložíte ruku k dílu a na některé části stavby se budete podílet, můžete například nahradit základní materiály za některou z ušlechtilejších variant. V tomto případě však neznamená, že například jakákoli nejlevnější dřevěná okna jsou lepší než kvalitní plastová!

TIP: Pořiďte si raději kvalitnější materiál v nižším standardu, než ten nejlevnější ve vyšším.

Dalším běžným a oblíbeným rozšířením je například stavba terasy, která hlavně v letních měsících zvýší užitnou hodnotu celé dřevostavby. U terasy počítejte s tím, že cena se mění nejen podle velikosti terasy, ale i použitých materiálů, což ale platí nejen pro terasu, ale pro celý dům.

U dřevostavby za 1,5 mil. se tedy držte raději menší dispozice a kvalitnějších materiálů v nižším standardu. Nesnažte se na větší stavbě ušetřit výběrem těch nejlevnějších variant, nevyplatí se to.

Mohlo by vás zajímat: Katastr nemovitostí: Nahlížení do KN a návod jak na to

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
16.12.2013

32

Mohlo by Vás zajímat: