HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Největší dřevěné 3D bludiště v Česku – tip na výlet pro celou rodinu

V lesoparku nedaleko centra Mostu vyrostla před rokem nová turistická atrakce. Jedná se o zábavní funpark, kde si na své přijdou všechny věkové kategorie. Návštěvníci mohou využít jak třípatrové 3D bludiště s výškou kolem 10 metrů, tak i téměř 26 metrů vysokou vyhlídkovou věž s nástupním točitým schodištěm a vyhlídkovým ochozem ve výšce 12,3 metru.


Největší 3D bludiště v Česku
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život

Největší 3D bludiště v ČR

3D bludiště, které je aktuálně největší v České republice, je tvořeno 14 sloupy, mezi něž jsou nainstalovány visuté lávky s prkennou podlahou a pestrými herními prvky. Pro bezpečnost návštěvníků jsou lávky opatřeny zábradlím a ochrannými sítěmi, tudíž se návštěvy atrakce nemusí bát ani ti nejmenší. Prohlédněte si tento unikátní zábavní park ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Nadace dřevo pro život, Nadace dřevo pro život

Víceúčelová konstrukce podporující rozvoj

Konstrukce bludiště je navržena tak, aby byla čitelná, účelná a co nejvíce odolná. Bludiště obsahuje 25 různorodých lanových překážek a 19 přístupových domečků, s opláštěním z modřínového dřeva, situovaných ve třech patrech nad sebou. Rozmanitost a obtížnost překážek, nacházejících se ve výšce 3,5–10 metrů nad okolním terénem, je odstupňována jednotlivými patry. Svou skladbou, jež obsahuje pohybové, balanční, vzdělávací, ale i odpočinkové a relaxační prvky, je objekt přizpůsoben všestrannému rozvoji návštěvníků, kterých se zde může pohybovat až 220 zároveň. 

Vyhlídková věž s překrásným výhledem 

Výškovou dominantu zábavního parku tvoří téměř 26 metrů vysoká vyhlídková věž ve tvaru štíhlého válce, která je ve vrcholu šikmo seříznutá a opláštěná svisle orientovanými dřevěnými lamelami. Na vrchol vede točité schodiště se 113 schody, po jejichž zdolání se návštěvníci mohou kochat překrásným výhledem na centrum města a místní vrchy Hněvín, Širák a Ressl, stejně tak jako na panorama nedalekých Krušných hor a nově vzniklého jezera pod nimi. Prohlédněte si unikátní zábavní park včetně překrásných přírodních panoramat v naší fotogalerii.

Odpočinková zóna jako bonus

Součástí areálu je mimo jiné i odpočinková zóna s venkovním posezením, hygienickým zázemím a prodejním kioskem, kde je možné si zakoupit drobné občerstvení. V blízkosti odpočinkové zóny se nachází volně přístupné dětské hřiště s houpačkami a nízkými lanovými překážkami. Areál se stal turistickým lákadlem nejen pro místní občany, ale i pro turisty ze širokého okolí.

Zajímavost: Díky svému unikátnímu architektonickému řešení a oblíbenosti u návštěvníků se 3D bludiště s rozhlednou stalo vítězem veřejného hlasování (v kategorii Dřevěné konstrukce – realizace) v anketě Dřevěná stavba roku 2020.  

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.07.2020

Photocredit: Nadace dřevo pro život

6

Stezka korunami stromů (tip na výlet)

Chystáte se v létě na Lipno? Pak nesmíte vynechat stezku korunami stromů. Podívejte se do fotogalerie, co vás čeká.

Stezka v oblacích (tip na výlet)

Chcete se procházet po oblacích? V tom případě musíte navštívit Stezku v oblacích na Dolní Moravě! Koukněte na fotogalerii, jaký úžasný výhled na vás čeká.

Stezka korunami stromů v Krkonoších (Tip na výlet)

Víte, že je nově otevřená vyhlídková stezka v Krkonoších? Neváhejte a jeďte se podívat na úchvatný výhled na Krkonošský národní park!

Pět nejzajímavějších českých rozhleden ze dřeva – tipy na výlet

Jezdíte rádi po výletech a nebojíte se výšek? V tomto článku naleznete několik typů, kam vyrazit v Česku na zajímavé dřevěné rozhledny.

Navštivte jeden z nejunikátnějších sadů v Česku: Mandloně pod dřevěnou rozhlednou v Hustopečích

V dobách největší slávy čítal hustopečský mandloňový sad přes 50 000 stromů. Dnes je menší, ale v Česku stále unikání. Prohlédněte si ho v našem článku.

Největší ájurvédský pavilon ve střední Evropě naleznete na Vysočině

Za meditací již nemusíte létat do Indie, největší dřevěný ájurvédský pavilon ve střední Evropě se totiž nachází na Vysočině.

Mezonet inspirovaný přírodou, který uchvátí svými wellness prvky a výhledem

Mezonetový byt inspirovaný přírodou vás uchvátí svými wellness prvky a unikátním výhledem. Podívejte se, jaké skvosty byt ukrývá.

Dům se sloupy z douglasky – luxusní stavba s překvapivou kombinací dřeva

Dům se sloupy z douglasky vás oslní svým luxusním designem i překvapivou kombinací použitého dřeva. Přesvědčte se o unikátním výsledku realizace v článku.