HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Stezka korunami stromů v Krkonoších (Tip na výlet)

Unikátní vyhlídková stezka korunami stromů vám nabídne nejen příjemnou procházku, ale i dechberoucí výhled do nádherné krajiny Krkonošského národního parku. Neváhejte a využijte krásného letního počasí pro tento výlet, protože určitě nebudete litovat.


zatočená rozhledna
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Stezka korunami stromů Krkonoše

Stezka se nachází v nádherném prostředí Jánských Lázní. Trasa začíná v podzemí u samotných kořenů stromů se vzdělávací částí a postupuje přes vodorovnou nadzemní část až po vyhlídkovou věž v korunách stromů. Celá trasa stezky včetně věže má délku 2 180 metrů a výhled ze 45,5 metrů vysoké věže je skutečně jedinečný zážitek. Nahlédněte do naší fotogalerie a nasajte atmosféru krásných hor a výhledů.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Stezka korunami stromů Krkonoše, Nadace dřevo pro život

Uprostřed vyhlídkové věže se navíc můžete svézt 80 metrů dlouhým tobogánem. Ve stezce jsou umístěny i tři adrenalinová zákoutí, kde si děti mohou vyzkoušet svou rovnováhu v zabezpečené výšce.

V rámci trasy jsou i tři vzdělávací zastávky, které vás vtáhnou do života místní zvířeny a květů. Součástí vzdělávací části je i unikátní projekt podzemní části stezky, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě pod zemí.

Spodní část stezky je podepřena 115 sloupy a samotnou věž nese 12 sloupů. Montáž trvala 67 dnů a oficiální otevření proběhlo 2. 7. 2017.

Mrkněte na video:

Přístup i stezka samotná je bezbariérová, ale vzhledem k přísným hygienickým normám a bezpečnosti není možnost vstupu na stezku se psy. Dočasně proto lze vaše mazlíčky umístit zdarma do kotce pod stezkou.

Doprava

Pokud zvolíte hromadnou dopravu, tak vlakem se nejblíže dostanete do Svobody pod Úpou, odkud je možný přestup na autobus (zastávka Janské Lázně, Hofmanova Bouda). Cesta autem je pohodlnější a jsou vám k dispozici tři parkoviště v Jánských lázních. I přesto, že je stezka přístupná 364 dní v roce, neotálejte s její návštěvou a běžte si ji projít co nejdříve.

Zajímavost: Unikátní dřevěná stavba soutěžila v anketě Dřevěná stavba roku 2020 v kategorii Dřevěné konstrukce – realizace. 

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
19.07.2017

Photocredit: Stezka korunami stromů Krkonoše

2

Rožnov pod Radhoštěm dřevěné městečko (skanzen)

Navštivte skanzen Rožnov pod Radhoštěm a jeho Valašské muzeum v přírodě. Projděte si dřevěné městečko a krásné roubenky nejen v naší fotogalerii.

Stezka korunami stromů (tip na výlet)

Chystáte se v létě na Lipno? Pak nesmíte vynechat stezku korunami stromů. Podívejte se do fotogalerie, co vás čeká.

Adršpašské skály a jejich nejkrásnější roubenky (tip na výlet)

Hledáte tip na výlet? Adršpašské skály jsou jedním z nejkrásnějších míst v ČR. V naší fotogalerii si můžete prohlédnout roubenky v nádherné přírodě.

Stezka v oblacích (tip na výlet)

Chcete se procházet po oblacích? V tom případě musíte navštívit Stezku v oblacích na Dolní Moravě! Koukněte na fotogalerii, jaký úžasný výhled na vás čeká.

Video: Prostorný dům v korunách stromu

Podívejte se, jaké to je bydlet vysoko v korunách stromu. Pokud netrpíte závratěmi, tak si tenhle luxusní stromový dům určitě zamilujete.

České dřevěné stavby dobývají svět. Rozhledna „Kaktus“ vykvetla v Jeruzalémě

Fascinující dřevěná rozhledna postavená českým týmem architekta Martina Rajniše se stala dominantou Svatého města Jeruzaléma. Prohlédněte si fotky rozhledny a přečtěte si více o této zajímavé stavbě.

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Strážní věž nabízí krásný výhled do holandské krajiny. Rozhledna se nachází v přírodní oblasti De Onlanden poblíž města Groningen. Nechte se unést fotogalerií této rozhledny.

Stromy, které v Evropě možná už neuvidíte

Mizí nám přímo před očima! Řeč je o krásných, ale ohrožených druzích dřevin v Evropě. Pojďte se v následujícím článku seznámit s 5 velmi ohroženými, a přitom tak nádhernými keři a stromy, dokud jsou mezi námi.

Úchvatná chata s minimální uhlíkovou stopou

Chata na břehu kanadského jezera, ve které je vše podřízeno trvalé udržitelnosti, nízké spotřebě energie a snaze nezanechávat uhlíkovou stopu.

V amerických městech se ročně pokácí 36 milionů stromů. Je to problém?

Stromy zásadním způsobem zvyšují kvalitu života ve městech. Američané si to ale zatím moc neuvědomují. Kde se kácí nejvíc a kde to bude opravdu bolet?