HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Na prohlídce v mini domku

Trend mini domků (tinyhouses) k nám přišel z Ameriky. Jedná se o specifický přístup k bydlení – malý prostor využitý do posledního centimentru, nízké náklady, vytvořen přesně na míru uživatelům, mobilní, často i nezávislý na sítích. Spousta lidí v dnešní době tyto malé domky využívá k rekreaci nebo jako pracovnu. Jeden mladý a podnikavý americký pár v něm ale bydlí celoročně, cestuje s ním za různými dobrodružstvími a plní si tak své sny.


Samatha a Robert si vlastními silami postavili tento mobilní domek s názvem Shed. Jeho výměra je pouhých 19 m2! Celá stavba je stála v přepočtu asi 750 000 korun a trvala asi 14 měsíců (práce jen o víkendech).

Jak vypadá interiér? Je jednoduchý a funkční. Hlavní snahou bylo vytvořit dojem co největšího vnitřního prostoru, domek disponuje velkými okny a prosklenými dveřmi, které umožňují spojení s okolní přírodou, a také přináší do vnitřního prostoru přirozené denní světlo. Pro skladování využili nejčastěji stávající nábytek, např. pohovku nebo schody, které fungují jako dokonalá šatní skříň. I další kusy nábytku jsou multifunkční.

Bude Vás zajímat: Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Ani kuchyně není v mini domku nikterak ochuzená. Samantha ráda vaří a chtěla plnohodnotnou a funkční kuchyni s dostatkem světla i čerstvého vzduchu. Do kuchyňky o výměře 4,6 mse vešlo stejné vybavení, na které byla zvyklá dříve dostatek úložných prostorů, plynový sporák s troubou o šířce 51 cm, lednice s mrazákem a další odkládací plochy a police.

Pod střechou se nachází loftová ložnice. Na topení a chlazení používají majitelé Shedu výkonný elektrický systém, který zvládne zabezpečit veškeré topení, chlazení, LED osvětlení i ostatní spotřebiče.

Čtěte také: Bydlet v malém domě, myslet ve velkém

Asi nejzajímavějším prostorem je zadní úložný koutek. Poskytuje úložiště pro sportovní vybavení na outdoorové aktivity, které Samatha a Robert nejvíce milují. Do tohoto malého prostoru se vejde nejen celý nafukovací kajak, kempingové a horolezecké vybavení, ale také snowboardy a další vybavení pro zimní adrenalinové radovánky.

V Shedu se odráží osobitost jeho majitelů. Díky svému mini domku prožívají své zážitky a dobrodružství naplno, užívají si každou minutu svého života a splnili si svůj sen. Jaký je ten váš?

 

P.S. Řešíte stavbu domu, rekonstrukci nebo vybavení? Stáhněte si zdarma volnou vstupenku na veletrh FOR ARCH 2022


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
04.05.2017

42

Mohlo by Vás zajímat: