HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Na prohlídce v mini domku

Trend mini domků (tinyhouses) k nám přišel z Ameriky. Jedná se o specifický přístup k bydlení – malý prostor využitý do posledního centimentru, nízké náklady, vytvořen přesně na míru uživatelům, mobilní, často i nezávislý na sítích. Spousta lidí v dnešní době tyto malé domky využívá k rekreaci nebo jako pracovnu. Jeden mladý a podnikavý americký pár v něm ale bydlí celoročně, cestuje s ním za různými dobrodružstvími a plní si tak své sny.


Samatha a Robert si vlastními silami postavili tento mobilní domek s názvem Shed. Jeho výměra je pouhých 19 m2! Celá stavba je stála v přepočtu asi 750 000 korun a trvala asi 14 měsíců (práce jen o víkendech).

Jak vypadá interiér? Je jednoduchý a funkční. Hlavní snahou bylo vytvořit dojem co největšího vnitřního prostoru, domek disponuje velkými okny a prosklenými dveřmi, které umožňují spojení s okolní přírodou, a také přináší do vnitřního prostoru přirozené denní světlo. Pro skladování využili nejčastěji stávající nábytek, např. pohovku nebo schody, které fungují jako dokonalá šatní skříň. I další kusy nábytku jsou multifunkční.

Bude Vás zajímat: Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Ani kuchyně není v mini domku nikterak ochuzená. Samantha ráda vaří a chtěla plnohodnotnou a funkční kuchyni s dostatkem světla i čerstvého vzduchu. Do kuchyňky o výměře 4,6 mse vešlo stejné vybavení, na které byla zvyklá dříve dostatek úložných prostorů, plynový sporák s troubou o šířce 51 cm, lednice s mrazákem a další odkládací plochy a police.

Pod střechou se nachází loftová ložnice. Na topení a chlazení používají majitelé Shedu výkonný elektrický systém, který zvládne zabezpečit veškeré topení, chlazení, LED osvětlení i ostatní spotřebiče.

Čtěte také: Bydlet v malém domě, myslet ve velkém

Asi nejzajímavějším prostorem je zadní úložný koutek. Poskytuje úložiště pro sportovní vybavení na outdoorové aktivity, které Samatha a Robert nejvíce milují. Do tohoto malého prostoru se vejde nejen celý nafukovací kajak, kempingové a horolezecké vybavení, ale také snowboardy a další vybavení pro zimní adrenalinové radovánky.

V Shedu se odráží osobitost jeho majitelů. Díky svému mini domku prožívají své zážitky a dobrodružství naplno, užívají si každou minutu svého života a splnili si svůj sen. Jaký je ten váš?

 


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
04.05.2017

42

Bydlet v malém domě, myslet ve velkém

Bydlení v malém domě může nabídnout podstatně více než málo místa.

Dřevostavba do 1 milionu – bydlíte v malém, ale ve svém

Dřevostavba za milionu korun postavit lze, má ale řadu podmínek, které třeba hlídat

Mobilní dřevostavby jsou zajímavý hack

Mobilní dřevostavby představují např. v USA určitý životní styl

Video: Malý domek vyrobený z palet

Jak vypadá dům postavený z nevyužitých věcí všeho druhu a dá se v něm opravdu bydlet? Mladý Angličan tvrdí, že ano!

Video: Jak postavit víceúčelovou udírnu

Postavte si vlastní domácí udírnu a vychutnejte si šťavnaté čerstvě vyuzené maso.

Video: Energeticky soběstačná sauna

Přemýšlíte o stavbě vlastní sauny? Inspirovat se můžete třeba tady! Taky toužíte po klidném místu pro relaxaci a uvolnění? Postavte si saunu!

Video: Nevšední skříňka s nápaditým designem vějíře

Jste fanoušky chytrého a netradičního nábytku? Podívejte se, jak vypadá skříňka inspirovaná papírovým vějířem.

Video: Průhledný dům jako moderní alternativa života na stromě

Máte rádi soukromí? V tomhle domě nic takového neexistuje. Život v domě s průhlednými zdmi. Kam se asi chodí na záchod?

Rekonstrukce bytu ušitá na míru modernímu muži

Rekonstrukce bytu v Sao Paulo je ukázkou toho, jak lze vytvořit originální a moderní bydlení na malém prostoru, které respektuje svého majitele.

Autonomní nábytek: chytrá hříčka, která promění interiér

Vypadá to jako zmatek a náhodná změť dřevěných hranolů. Všechno tu ale má svůj řád a význam.