HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rodinný dům s garáží překvapil cenou. Do garáže zaparkujete auto i babičku

Nadsázka, nebo má rodinný dům se 173 m2 opravdu dobré strategické rozmístění pokojů? Dispozice patrové dřevostavby s dispozicí 4kk nabízí mnoho vychytávek. Lze ji například upravit podle počtu členů domácnosti nebo také podle velikosti vašeho pozemku. Podívejte se, jak by mohl vypadat tento dům v reálu. Doslova vás uchvátí dominantní prosklená plocha obývacího pokoje.


Rodinný dům s garáží
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

Komfortní a prostorné bydlení

Rodinný dům s označením Real 173G je navržený s ohledem na komfort bydlení, čemuž mimo jiné odpovídá i luxusní užitná plocha 173 m2. Každý člen domácnosti tu najde své soukromí i dostatek prostoru. Dřevostavba je postavena sloupkovým konstrukčním systémem formou prefabrikace (stavební panely se předvyrobí ve výrobní hale), díky čemuž je stavba provedena v extrémně krátkém čase. Dům má sedlovou střechu, a tím dokonale zapadne i do staré zástavby. Podívejte se na půdorysy a již realizované projekty rodinného domu 4kk ve fotogalerii.

Návrh domu se dokáže přizpůsobit i malému pozemku

Velké pozemky jsou předražené, a tudíž nezbývá nic jiného, než se umět vypořádat s menší parcelou. A pokud sníte o velkém domě, zapomeňte na bungalov – to by nefungovalo. Naopak výhody patrových domů umožňují rozšíření užitné plochy do výšky, díky čemuž nejste natolik limitování velikostí pozemku. Samozřejmě za předpokladu, že to dané územní regulativy umožňují. Samotný návrh domu se dokáže pozemku také přizpůsobit – lze zmenšit garáž, která zabírá polovinu přízemí, případně upravit patro.

Dáte přednost Tesle nebo babičce?

Benefitem tohoto rodinného domu je strategické umístění vnitřní garáže. V případě, že by pro vás nebylo důležité parkovat auto v domě, můžete pokoj využít i jinak – třeba pro dalšího člena rodiny.

Jak přesně vypadá dispozice? Vstup do domu je na straně hlavní fasády, kde je dominantní prosklená plocha obývacího pokoje. Uvnitř se nachází menší zádveří s technickou místností. Na něj navazuje chodbička s dvouramenným schodištěm do první patra. V přízemí se také nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, prostorná spíž a ona samotná garáž. V prvním patře natrefíte na dva dětské pokoje, koupelnu, šatnu a ložnici s druhou soukromou šatnou.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Panelák v severních Čechách šetří ročně tisíce korun pomocí rekuperace vody

Proč je dobré mít garáž přímo propojenou s rodinným domem?

Jak bylo již zmíněno, do kompozice domu je integrovaná garáž pro jeden automobil, navržená na celou hloubku domu a se vstupem do zádveří. Její nadstandardní hloubka umožňuje instalaci potřebného technického zařízení. Kde v návrhu vidíme benefity?

  • Parkování auta bude snazší a rychlejší než kdy dřív.
  • Když bude venku pršet, nezmoknete s nákupem až budete přebíhat do domu.
  • Budete mít více soukromí.
  • V zimě už nebudete muset odškrabávat zamrzlá skla auta.
  • A to nemluvě o benefitech pro vaše drahocenné auto, které nebude vystaveno mrazům v zimním období.

Má to i nějaké nevýhody?

Je tu několik faktorů, které je dobré zvážit předtím, než se necháte unést výše zmíněnými výhodami.

  • Riziko znečištění domu ze špinavé garáže.
  • Hluk od auta.
  • Riziko škodlivých látek.
  • Náročné úpravy nebo rozšíření garáže.
  • Méně flexibilní využití prostoru.

Cena rodinného domu 4kk s garáží

Cena patrové dřevostavby s dispozicí 4kk s užitnou plochou 173 m2 je ve variantě hrubé stavby 3.880.000,- Kč, další podrobnosti a ceny domu na dokončení a na klíč nalezete zde. Uvedená cena je včetně DPH. Důležité je také zmínit, že součástí ceny není základová deska.

Aktuálnost cen je potřeba vždy prověřit se stavitelem domu, jelikož se trh se stavebními materiály neustále vyvíjí. Stavební společnost se zaměřuje na výrobu a montáž dřevostaveb ve středních a severních Čechách. Nabízí komplexní služby, používají prvotřídní materiál a ke všem zákazníkům přistupují zcela individuálně.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Panelák v severních Čechách šetří ročně tisíce korun pomocí rekuperace vody

Zaujal vás tento dům? Kompletní přehled zajímavých rodinných domů s vámi navolenými parametry najdete v katalogu domů.

Vydáno dne:
29.12.2023

Photocredit: Katalog projektů Dřevostavitele (se souhlasem)

1

Dřevěný domeček pro babičku přestavěli ze staré garáže
Třiapadesát metrů čtverečních v příjemně světlém jednoúrovňovém prostoru a k tomu vysoké stropy. Těžko uvěřit, že tohle byla obyčejná garáž.

Garážové stání u domu – různé typy a inspirace, ukázkový postup výstavby
V dnešním článku se zaměříme na garážové stání pro auto řešené formou dřevěné konstrukce. Máme pro vás taky spoustu inspirace na různé typy garážových stání pro vaše auto.

Nechte se inspirovat nápady a proměňte váš rodinný dům na útulný domov
Nastal pro vás ten správný čas přestěhovat se s rodinou z malého bytu do útulného rodinného domu? V našem článku vám ukážeme spoustu inspirace domů se současnou architekturou z domova i ze světa.

Rodinný bungalov 5+kk do L pro větší rodinu – cena, půdorys i realizace
Prohlédněte si moderní bungalov s dispozicí 5+kk a jeho elkovým půdorysem na 115 metrech čtverečních.

Rozpadlou stodolu po babičce přestavěli legální cestou na krásný rodinný dům
Prozíravá babička odkázala manželům starou stodolu u jezera. Z nechtěné daru se po čase stalo jedinečné řešení vlastního bydlení.

Přeměnili 90letý dům na vícegenerační bydlení. Tchýni šoupli do garáže
Trápí vás bydlení? Nevíte jak našetřit na dům? A zvážili jste už vícegenerační bydlení?

Dům si vybrali na dovolené. Pan Míra splnil své paní velký sen
Míra a Martina si nechali postavit typový bungalov 4+kk s garážovým stáním a splnili si tím svůj sen. Proč to všechno odstartovala jejich dovolená a co si doporučují u stavby domu pohlídat?

Rodinný dům 4kk se základovou deskou v ceně? Výhodné řešení zaujalo veřejnost
V tomto případě je konečná cena opravdu konečnou cenou. Nebo se vám alespoň rozpočet na výstavbu nenavýší o půl milionu, který byste museli investovat do základové desky. Z moderního bungalovu se tak stává cenově dostupné bydlení pro čtyřčlennou rodinu.

Dům 3kk s terasou, spíží i šatnou překvapil veřejnost velmi přívětivou cenou. Dispozici lze zvětšit i na 4kk
Kdo by dnes nechtěl rodinný dům, obzvláště pak, když ho lze pořídit od 2 mil. korun? Nový bungalov na klíč se dostává do popředí nejen díky příznivé ceně, ale také díky chytře řešené dispozici.