HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nechte se inspirovat nápady a proměňte váš rodinný dům na útulný domov

Patrový dům, nebo bungalov? Moderní architektura, nebo raději tradiční vzhled? Bude garáž součástí domu, nebo ji přistavíte vedle na pozemek? Dům, ve kterém pravděpodobně strávíte celý život, pro vás musí být něčím výjimečný. Jak bude velký? Jaká bude barva fasády? Bude se jednat o dřevostavbu, nebo si postavíte zděný dům? Mnoho inspirace najdete právě zde.


Nechte se inspirovat nápady a proměňte váš rodinný dům na útulný domov
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

Váš vysněný dům – inspirace

Chystáte se na stavbu rodinného domu? Vaše stavba by měla v ideálním případě odpovídat všem vašim snům a představám a odrážet váš osobitý vkus. V dnešní době se kreativitě meze nekladou. Samozřejmě určitým limitem vždy zůstává aktuální nabídka stavebních pozemků a finance. Nabízí se mnoho krásných katalogových domů, případně vám zkušení projektanti a architekti pomohou vyčarovat téměř cokoli, co vám na očích uvidí. Nebojte se říct nahlas všechny svoje požadavky. Ale jaké to vlastně jsou? Dnes se zaměříme především na exteriér stavby. Prohlédněte si mnoho zajímavé inspirace v naší fotogalerii.

Mohlo by vás zajímat: Rodinné domy na klíč – přehled nejoblíbenějších českých projektů

Fotogalerie:

ⓘ Foto: 100 dřevostaveb (se souhlasem), Red Roan Signs , Imelda Chandler, L.F. Botkins

Kde získat informace a radu?

Máte rádi jednoduchost, nebo naopak složité domy asymetrických tvarů? Oblíbeným materiálem se stal kámen a dřevo. Populární jsou i velké okenní otvory, které přináší do domu spoustu světla. Z estetického pohledu je důležitý i výběr barvy fasády, populární je šedá, béžová a jednoduchá bílá. Pokud máte už alespoň rámcovou představu o vzhledu vašeho budoucího domu, načerpejte informace, rady a zkušenosti od lidí, kteří už své vysněné bydlení zrealizovali. Přečtěte si rozhovor s některým z majitelů v naší sekci Život v dřevostavbě.

Mohlo by vás zajímat: Chceme stavět vlastní dům – položme si nejdříve zásadní otázky

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.04.2022

Photocredit: 100 dřevostaveb (se souhlasem)

1

WikiHouse – vytiskněte si vlastní dům

Máte internet? Pak stačí už jen CNC linka a můžete mít vlastní dřevostavbu.

Dřevostavba bez architekta = dům na půl plynu

Jiný úhel pohledu na dilema typový projekt vs. dřevostavba od architekta

Dřevostavby do 1,5mil – útulný dům bez vlastní práce

Útulný dům bez vlastní práce. Jakým jít směrem a na to si dát pozor

Dům převzali „na dokončení“ a finišovali svépomocí

Montovaný bungalov byl postaven během pár podzimních dní ve variantě „na dokončení“. Co všechno majitele čekalo a jak si s tím poradili, se dozvíte v této redakční návštěvě.

Život se mění. Nebojte se postavit si znovu nový dům

Život se mění a sním i vaše požadavky na bydlení. Nebojte se postavit si znovu nový dům. Manželský pár to udělal a jsou nyní mnohem spokojenější.

Postavte dětem dům, ve kterém nebudou trpět alergiemi a nemocemi

Chcete zajistit dětem i sobě zdravé bydlení bez alergií a dalších nemocí? Řešením může být právě dřevostavba. Náš článek vám vysvětlí, proč se dřevostavbách lépe a zdravěji dýchá.

Podsklepit nový dům nebo ne? Společně najdeme správnou odpověď

Když se rozhodnete stavět dům, musíte si položit otázku, zda ji podsklepit, nebo ne. Neměli byste se ale rozhodovat jenom s ohledem na peníze.

Když je dům dokonale sehraný s okolní krajinou

Moderní dům do svého okolí dokonale zapadne, je organický, světlý a otevřený přírodě. A přesně takový je dům, o kterém je náš dnešní článek. Pojďte s námi na návštěvu.

Bungalov 3+kk nabízí skromné bydlení pro mladý pár s dítětem nebo starší manžele

Bydlet rychle a za odpovídající cenu? Dejte na přízemní dům 3+kk. Podívejte se na již realizované projekty, půdorys i cenu domu v článku.