HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

30+ inspirace pro levnou a stylovou předsíň pomocí DIY nábytku

Předsíň, zádveří nebo chodba – prostor, na základě kterého se vytváří první dojem. Návrh předsíně bychom tedy neměli podceňovat. Ať už máme malou předsíň, úzkou chodbu nebo jenom skromné zádveří, vždy můžeme docílit designu, který z takové místnosti vytvoří útulný, praktický a osobitý prostor. V článku jsme se zaměřili na předsíně, které jsou vybaveny nábytkem a doplňky vyrobenými svépomocí.


Předsíň je moc pěkně vyladěná barevně i stylově
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jan Planička (se souhlasem)

Předsíň – DIY originalitě se meze nekladou

DIY prvky (vyrobené svépomocí) jsou a musí být již ze své podstaty velice osobité a originální. Každý nábytek a každý doplněk, který do předsíně umístíme, můžeme vlastnoručně a svépomocí vyrobit. Ať už se jedná o botník, okrasné závěsné zrcadlo, věšák na zeď nebo držák na klíče. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jan Planička (se souhlasem), Chandra Dyer, Whitney Woodard, Lee Mosseri

Ať už se rozhodnete vyrobit si jakýkoliv nábytek, budete mít jistotu, že se vaší designové předsíni nic nevyrovná! Bude originální, protože podstata každého interiéru spočívá v detailech. 

Botník 

Botník je zásadní vybavení do předsíně. Botník můžeme vyrobit například z palet, z bedýnek nebo prostorově skromněji, a to z papírových rolí nebo s pomocí tyčky, ramínek do šatny a kolíčků na prádlo. Spoustu inspirace je k dispozici v fotogalerii.

Botníky do předsíně: Inspirujte se, kam schovat boty

Věšák na zeď

Věšák do předsíně může mít mnoho podob. Může být jednoduchý a skromný, nebo se můžeme pustit do designového návrhu, který obsáhne prostorově celou jednu stěnu. Tzv. šatní stěny totiž vypadají velmi hezky. Právě takovou si můžeme vyrobit z palety, obroušených prken nebo z fošny, kterou si necháme uříznout a sami opracujeme (důležité je hlavně dřevo vybrousit do hladka) a namoříme (popř. jinak povrchově upravíme). Jakmile máme vybraný podklad pro šatní stěnu, vyřešíme závěsný systém a zrcadlo, případně police. 

Závěsný systém můžeme vyrobit z větví, z keramiky nebo odvážněji třeba i z paroží. Stejný materiál lze použít na samotné háčky. Velmi dobře se dají využít i dráty, provázky a lanka.

Pokud jsme zastánci skromnějšího řešení, potom se nám bude líbit věšák, který je vytvořen z tenkých kmenů stromů. Ty mohou z jedné strany sloužit jako závěsný systém a z druhé strany vytvářet plochu, která odděluje elegantně šatnu od ostatního prostoru. Podívejte se do fotogalerie na možné řešení s tenkými kmeny stromů.

Doplňky DIY

Důležitou součástí předsíně jsou DIY doplňky, které jsou k praktickému využití. Jedná se např.:

  • o stojánek na brýle
  • držák na klíče z kuliček
  • stolička na sednutí ze zbylých látek
  • předložka na boty z kamínků nebo látkových bambulí
  • závěsná světla z lan a žárovek

Malé moderní předsíně

Základ pro příjemný pocit a přívětivý dojem i v malé předsíni je krémová, světlá barva stěn. V žádném případě do úzkých a malých prostor nepatří syté a barevné odstíny. Vhodné jsou rovné linie vestavěných skříní.

Do úzkých a malých předsíní nejsou vhodné velké obrazy, protože utlumí a zaplní prostor. Vyhýbejte se přítmí a tlumenému osvětlení. Naopak upřednostněte bodové osvětlení a osvětlení podél podlahy.

Osvětlení do chodby – tipněte si, kolikrát denně ji navštívíte?

Do malé předsíně dáme světlou dlažbu nebo jinou světlou a odolnou podlahovou krytinu. Pokud toužíme po zpestření, potom položíme jako doplněk barevný kobereček nebo kožešinku. Nevhodné jsou tmavé odstíny.

Tip redakce: Jestliže pokládáme na podlahu dřevěná prkna nebo krytinu, dáváme jednotlivé lamely kolmo ke stěně pro optické zkrácení dlouhé, úzké předsíně.

P.S. Hledáte inspiraci pro Vaše bydlení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
13.10.2022

Photocredit: Jan Planička (se souhlasem)

1

Video: Jak vyrobit pohovku z palet

Nevíte co s paletami? Vyrobte si z nich pohovku! Jste-li fanoušek DIY nábytku, je tenhle stručný návod přesně pro vás!

Návod na DIY projekt: Postavte si svépomocí zahradní sklípek

Postavte si sami podle našeho jednoduchého návodu zahradní sklípek, kam uskladníte všechnu úrodu. A ještě vám zútulní zahradu!

Dekorace, která je ve světě populární: DIY florárium. Přinášíme návod krok za krokem.

Seznamte se s floráriem – originálním způsobem, jak pěstovat mech či masožravky. Inspirujte se v článku a jedno si s námi rovnou vyrobte!

Podzimní DIY inspirace – zkrášlete si svůj domov vlastnoručně vyrobenými dekoracemi

Podzim. Ve všech jeho barvách, se všemi možnostmi, v celé své kráse. Pusťte se svépomocí do podzimní výzdoby... Máme pro vás spousty inspirace!

Originální nápady a DIY vychytávky na zahradu

Dejte šanci starým nepoužívaným věcem a vytvořte si hravě a svépomocí nové dekorace i užitečné věci na vaši zahradu. Přinášíme vám více než 40 skvělých nápadů.

50 levných DIY vychytávek do interiéru, které musíte zaručeně vyzkoušet

Chtěli byste mít originální domácnost, ale nechtějí se vám za ni platit vysoké částky? Představujeme vám 50 DIY vychytávek do bytu i na vaši zahradu.

30+ inspirace na jarní truhlíky – dekorace v netradičních nádobách a nepřehlédnutelná DIY aranžmá

Chcete mít jarní květinovou výzdobu, která vyrazí všem dech? Nepohrdněte klasickými hliněnými květináči, ale inspirujte se jarními truhlíky z upcyklovaných předmětů. V tomto článku jsme jich pro vás vybrali velkou spoustu.

DIY dřevěné dekorace na zahradu i do bytu – více jak 25 nápadů z větviček, klacíků a proutí

Patříte mezi ty, kteří milují přírodní dřevěné dekorace? Inspirujte se originálními nápady, jak využít větvičky, klacíky, proutí, naplavené dřevo nebo samorosty z lesa.

50+ úžasných inspirací na dekorace z naplaveného dřeva + návod jak si vyrobit driftwood doma

Driftwood, to jsou dřevěné kousky vyplavené vodou. Případně si můžete driftwood vyrobit i sami doma. Jak na to? Výrobky z tohoto materiálu jsou dechberoucí. Navštivte naši galerii a posuďte sami.