HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Domek jako stvořený pro rodinu s dětmi

Spousta mladých párů dává přednost životu blízko centra města. Žijí spokojeně v bytech, odkud to mají blízko do práce, do oblíbené kavárny, do kina a na zastávku tramvaje či metra. Občas vyrazí na výlet do přírody nebo si zalyžovat na hory a tento životní styl jim plně vyhovuje. A pak přijdou děti a vše se změní jako mávnutím kouzelného proutku. 


Tento dřevěný domek ukrývá dokonalé bydlení pro mladou rodinu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Elizabeth Herrmann

Mladí rodiče začnou snít o domečku v přírodě, kde by mohli v klidu vychovávat své děti. Děti by si hrály na zahradě, měly dostatek prostoru a byly v kontaktu s přírodou, daleko od hlučného a nebezpečného města. Stejnou proměnou si prošli i Dylan a Nina, mladý pár se severskými kořeny, který opustil velkoměsto a postavil si nádherný rodinný domek uprostřed přírody. 

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Elizabeth Herrmann

Perfektní znalost pozemku

Nina a Dylan jsou umělci. Nina je herečka a spisovatelka, Dylan fotograf. Byli na městě přímo závislí, ale když se jim narodily děti, rozhodli se město opustit a odstěhovali se daleko od všeho ruchu, na odlehlé zalesněné místo do úplného soukromí. Pozemek koupili už před 10 lety. Tehdy se jednalo o 10 akrový zalesněný pozemek, původní ovčí farmu, kterou její majitel rozdělil na devět parcel a prodal. Než se narodily děti, trávili na pozemku svoji dovolenou. Postavili si stan a z něj vyráželi na výlety po okolí. Na pahorku, kde dříve kempovali, nyní stojí krásný dům. A obývací pokoj je přesně tam, kde stál stan. Díky tomu, že na pozemku strávili několik dovolených, velmi dobře ho znali a měli přesnou představu, kde by měl dům stát a jak by měl vypadat. Jejich hlavním přáním bylo, aby byl dům přirozený, jednoduchý a dokonale zapadl do okolního prostředí.

Základní požadavky na vysněný dům

Hlavním požadavkem pro mladé manžele bylo to, aby vytvořili klidné a bezpečné zázemí pro své děti a zároveň aby měli oddělenou ložnici od dětského pokoje, aby se s dětmi nerušili. Svoji ložnici tedy „vystrčili“ do kratší části domu, kde mají dostatek soukromí. Dále si přáli ve svém domě hodně světla, krb a galerii s posezením. Prohlédněte si jejich důmyslně navržený interiér zblízka ve fotogalerii.

Tradiční minimalismus

Do daného prostředí se dokonale hodil domek, který představuje ideální mix tradičního a minimalistického designu. Zvenku je celý obložený dřevem východního světlého cedru, které je zbarveno dohněda, a krásně tak ladí s kmeny okolních stromů. Také šedohnědá kovová střecha nijak nevyčnívá a dokonale dům ukrývá do korun stromů. Obložení je navrženo tak, aby se v rozích přesně dotýkalo a nebyly vidět žádné přechody, dřevo vypadá, jakoby kolem domu plynulo bez přerušení. Mezi jednotlivými deskami je ponechána mezera ve velikosti tužky. Svou šikmou střechou připomíná tradiční farmářské domy v okolí, ale architektka pro odlehčení příliš strohého obdélníkového tvaru udělala pár výřezů, do kterých vsadila terasy a menší místa k posezení venku.

Světlý interiér kontrastuje s tmavým exteriérem

Interiér je ještě větším mixem mezi tradičním a moderním. Jak zvenku, tak uvnitř domu jsou použity pouze jednoduché a poctivé materiály. Zatímco exteriér je tmavý a nepříliš výrazný, interiér je světlý a zářící. Světlé a hladké povrchy vyvolávají dojem mnohem většího prostoru, než ve skutečnosti místnosti mají. Obytná plocha domu je 213 metrů čtverečných a ve srovnání s 83 metry čtverečnými, které měl jejich byt v New Yorku, je to spousta místa. „Všude jsme měli nějaké krabice a v nich naskládané věci, " vzpomíná Nina na jejich byt ve městě. 

Okna až k zemi pro dokonalé propojení s okolím

Prostory jsou osazeny obrovskými okny. Obývací pokoj, který je vysoký až po střechu, má prosklené všechny stěny. Také skromná kuchyň má místo horních skříněk velké okno. Potravinovou skříň a ledničku pár umístil do vedlejšího prostoru. Z jídelny a kuchyně vedou schody do prvního patra, kde se nachází mansarda s pohovkou a křesly, sloužící k relaxaci a klidnému čtení knih v soukromí. Kromě mansardy je nahoře také ložnice majitelů. Naopak tři schůdky dolů z obývacího pokoje vás přivedou do herny s velkou vestavěnou knihovnou. Vedle herny mají syn a dcera svoje pokoje a koupelnu. Do tohoto kratšího křídla se vešel ještě pokoj pro hosty. Všechny pokoje mají velká okna až téměř k zemi, která poskytují nádherné výhledy do krajiny z jakéhokoliv místa.

Celý dům je dokonale promyšlen tak, aby přímo zapadl do okolní krajiny a svým interiérem i exteriérem poskytoval to nejlepší rodině s malými dětmi.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
03.01.2019

Photocredit: Elizabeth Herrmann

3

Dřevostavby do 2 milionů – menší bungalov na klíč

Pokud máte limit 2 miliony, nekupujte dřevostavbu za 1,99 milionu. Proč?

Dřevostavby jako bungalovy: Proč je to výhodné?

Proč je výhodné stavět dřevostavby jako bungalovy? Odpověď v příspěvku

Domov pro mladou rodinu: Nenápadná, ale dobře vymyšlená dřevostavba

Chtěli hezké bydlení, které by jim pomohl navrhnout architekt, i když měli ze začátku obavy, že to bude stát hodně peněz. Jak to celé dopadlo se dozvíte zde.

Video: Útěk do divočiny s dobrým koncem

Dokument, který natožil Dick Proenneke zachycuje jeho roční pobyt v divočině. Na rozdíl od hlavního hrdiny oblíbeného filmu Útěk do divočiny (Into the Wild) s dobrým koncem.

Dřevostavba s dechberoucím výhledem v podhůří Jeseníků

Chcete si postavit si dřevostavbu na odlehlém místě? Co vás může při výstavbě potkat se dozvíte přímo od lidí, kteří si takovou dřevostavbu nechali postavit.

Nechtěli děti vychovávat v paneláku. Dřevostavba pro ně byla jasná volba.

Přečtěte si, jak se žije v moderní dřevostavbě a jak se řeší její stavba na základě individuálního projektu. Podívejte se také na krásnou fotogalerii domu, která vás provede celým interiérem.

Lesní terapie: Jak vám mohou pravidelné procházky v lese pomoci?

Pravidelný pobyt v lese vám může nahradit návštěvu lékaře. Zbavuje vás stresu, zvyšuje vaši imunitu, prospívá soustředění. Přečtěte si více o těchto lázních pro tělo i duši.

Moderní knihovna postavená v tradičním stylu čínských dřevostaveb

Tradiční styl čínské venkovské architektury, ovšem ve velmi působivém moderním provedení. Prohlédněte si tuto zajímavou knihovnu.

Jak udělat z prasečího chlívku dokonalou venkovskou chalupu

Dokonalá venkovská chalupa, která vznikla z prasečího chlívku. Nevěříte? Pojďte se s námi přesvědčit, že i taková proměna je možná.

Jednoduchý domek pro jednoduchý rodinný život

Jednoduchý domek pro jednoduchý rodinný život: Místo na spaní, vaření, setkávání se. A kolem nádherná příroda, která láká k pobytu venku.