HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Jak udělat z prasečího chlívku dokonalou venkovskou chalupu

Anglický venkov je synonymem pro krásně upravené malé domky obklopené přírodními zahradami. Domky vypadají, jako by tam stály už stovky let a zahrady jsou na první pohled divoké, ve skutečnosti jsou ale dokonale upravené a udržované stejně jako domy. Spousta těchto venkovských staveb má dlouhou historii se zajímavým příběhem. Stejně je na tom i nádherná venkovská chalupa, která stojí v malé vesničce na jihovýchodním výběžku Anglie.


Pohádkový domek stojí ukrytý na anglickém venkově
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Do kamenného chlívku se zamilovali na první pohled

Chalupa, která stojí v severním Cornwallu  poměrně divoké části jižní Anglie, kde jsou krásné dlouhé písčité pláže a poměrně zachovalá příroda, vypadá, jako by na okraji malé vesničky stála odjakživa. Ale není tomu tak. Její kamenná část tam sice stála už od roku 1860, ale rozhodně nesloužila lidem jako obydlí. Naopak poskytovala střechu nad hlavou malým čuníkům. Jednoduše řečeno, byl to prasečí chlívek. Majiteli chlívku se stali mladí manželé, kteří se jednoho dne při svém výletu ztratili a náhodou narazili na místo, na kterém stála stará kamenná stavba. Podle jejich slov se do místa okamžitě zamilovali a rozhodli se pozemek s chlívkem koupit. Do renovace dali veškerou svou fantazii a energii a podařilo se jim vytvořit krásný dům s jedinečným interiérem. Můžete si ho celý prohlédnout ve fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Images Unique Home Stays

Kámen doplňuje a odlehčuje dřevo

Celá stavba se skládá ze dvou částí: původního prasečího chlívku a nové přístavby. Původní část je celá z kamene, uvnitř je sice částečně zděná, ale některé stěny jsou obloženy cedrovým dřevem pro pocit většího pohodlí a odlehčení interiéru. Nová přístavba je již celá dřevěná. Je částečně ukrytá za kamennou stavbou, takže nijak neruší dojem tradiční venkovské stavby. Stavení má klasickou šikmou střechu a velká členěná francouzská okna, která se dají v teplém létě celá otevřít a propojit tak domek s okolní zahradou.

Nové kontrastuje s původním

V původní kamenné stavbě s velkými okny, která otevírají pohled na okolní krajinu, se nachází prostorný obývací pokoj s pohodlnou pohovkou a krbem na dřevo. Vedle je ještě opravdu stylová koupelna s umyvadlem a vanou, obložená na tyrkysovo natřeným cedrovým dřevem. Nechybí ani toaleta a solárně vyhřívaná sprcha. Ložnice, kuchyň a jídelna jsou umístěny do nové dřevěné části. Moderní kuchyň je zalita celý den světlem díky velkým oknům a má veškeré potřebné vybavení. Je obložena jemnými kachlíky, které jí dodávají venkovský nádech, jedna stěna je dokonce původní kamenná stěna chlívku. Součástí kuchyně je i malá jídelna se stolkem a židlemi pro tři lidi. Domek ale pohodlně ubytuje pouze dva obyvatele. V ložnici, která se nachází za kuchyní, je velká manželská postel. Stylově zařízený interiér má jednu stěnu z tmavě natřeného cedrového dřeva, které kontrastuje s původní kamennou zdí natřenou na bílo.

Obklopeni soukromou přírodou

Celý interiér stavení je zařízený s velkým citem pro design a obyvatelé se v něm cítí příjemně za každého počasí. Je-li ale pěkně, je škoda zůstávat uvnitř. Chalupa je totiž obklopena nádhernou anglickou zahradou, která je zařízená pro příjemný pobyt. Na předním dvorku, na který se dá vyjít přímo z obývacího pokoje, je nejen posezení, ale také gril a přístřešek pro dřevo do krbu. Chcete-li se kochat ničím nerušenými výhledy do okolí, posaďte se na lavičku před domek a užívejte si klidu a relaxace. K chalupě patří také okolní pozemky, takže můžete v klidu odpočívat či stolovat, kde se vám zachce. Stačí jen přenést lavičku a stolek na vámi vyhlédnuté místo nebo si vlézt do houpací sítě. Majitelé se po tom, co se jejich rodina rozrostla a malé stavení už nestačilo, odstěhovali do většího domku ve vesnici a jejich původní domov pronajímají. Týden v domku na anglickém venkově se dá pořídit za 695 liber.

P.S. Řešíte stavbu, bydlení či vybavení? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Eva Zupančič

Vydáno dne:
08.03.2019

Photocredit: Images Unique Home Stays

13

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE