HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Vladislav vyměnil notebook za sekyru a po 13 letech se rozhodl splnit svůj dětský sen

Ukrytá stavba v korunách stromů se nachází v hlubokém lese jižních Čech. Uvnitř treehousu najdete vše, co byste mohli na takovém místě potřebovat, ovšem široko daleko to budete jen vy a vaši přátelé či rodina, se kterými se za tímto dobrodružstvím vydáte. Přečtěte si více informací v článku.


Všechno uprostřed ničeho. Navštivte toto místo v Jižních Čechách a pociťte přírodu
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Vladislav P. (se souhlasem)

Přetvořte dětské sny na glampingový zážitek 

Jedinečné prostředí a autentická atmosféra spoluvytvářejí opravdu kouzelné místo. Jako malé děti jste možná snili právě o takovém malém domku na stromě, kde bude pozorování hvězd dosahovat úplně jich rozměrů. Dnes takový treehouse existuje a vy si můžete tyto dětské sny splnit jedna dvě. Podívejte se do fotogalerie na malé útržky z tohoto krásného místa.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Vladislav P. (se souhlasem)

Sen malého kluka se stal skutečností

Pan Vladislav nám v krátkém rozhovoru prozradil, jak zvládl postavit krásný domek na stromě svépomocí bez sebemenších zkušeností. Jak „jednoduché“ asi bylo vyměnit notebook za sekyru s pilou a pustit se tak po 13 letech do plnění dětského snu?

Když jsem se v roce 2019 vracel z Malajsie, už v letadle jsem věděl, že v Praze dál zůstat nedokážu. Rozhodl jsem se proto vrátit do jižních Čech, tady jsem přece doma! Z cesty jsem si s sebou přivezl mimo jiné i nové nápady a na jeden z nich právě teď koukáte i vy. Už jako malý jsem chtěl mít domek na stromě, ostatně snad jako každý kluk tehdy. Tenhle sen se mi ale splnil až po návratu domů, kdy jsem se rozhodl dělat v životě jen to, co chci, co mě těší a baví.

Po 13 letech kancelářské práce jsem ze dne na den skončil a vyměnil notebook za sekyru s pilou, košili a porady za montérky a řemeslo, což byl můj bod zlomu, který všechno změnil. Můj sen se stával skutečností doslova před očima.“

Utajená lokalita domku na stromě

Pan Vladislav nyní stavbu na stromě pronajímá veřejnosti. Soukromí hostů je pro něj velice důležité a z toho důvodu sděluje lokalitu stavby až po domluvě s potencionálními hosty. Prozradil nám však, že byste na ono místo mohli narazit v blízkosti Orlické přehrady. V okolí treehousu je nádherná příroda, kterou můžete pozorovat z dřevěné terasy.

Relax nebo dobrodružství?

Vyhledáváte spíše klidné místo, kde byste mohli tzv. vypnout a jen relaxovat? V takovém případě se vám zde nabízí aktivity jako stvořené k pohodovému víkendu:

 • Vychutnávejte si zvuky přírody i krásný výhled z hamaky.
 • Užijte si sklenku něčeho lahodného z barového posezení na terase.
 • Vytvořte si v okolí treehousu piknik.
 • Grilujte.
 • Vyzkoušejte si houpačku poblíž treehousu.

Nechci relaxovat, chci si tento víkend naplno užít! To není problém. V takovém případě vás budou možná lákat spíše tyto aktivity:

 • Vyjeďte si na kole.
 • Využijte seznamu krásných míst v okolí, který vám majitelé posléze nabídnou.
 • Objevujte okolí i hluboký les, ve kterém se treehouse nachází.

Pro hosty je připraveno útulné zázemí takříkajíc pro každého, kdo se rád toulá očima v korunách stromů a tráví volné chvíle po svém.

Poblíž stojí soukromá venkovní koupelna

V treehousu je všechno potřebné vybavení, které byste mohli potřebovat a nejen to! Kromě obrovské dvojlůžkové postele a dvou samostatných lůžek je uvnitř i prostorný jídelní stůl, terasa s barem a soukromá venkovní koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Dále také malé vychytávky a vymoženosti jako:

 • zavedená elektřina (možnost dobití telefonu),
 • krbová kamna,
 • vybavená kuchyně (plynový/elektrický vařič, konvice a nádobí),
 • ohniště s již připraveným dřívím.

Přímo až k baráčku se pohodlně dostanete autem. Lesní cestu jsme zpevnili více než 30 tunami štěrku.

Co host, to zasazený nový strom

Majitel se rozhodl vydat ekologickou cestou, a proto si stanovil jedinečné pravidlo – co host, to zasazený nový strom. O les, ve kterém treehouse stojí, se s láskou stará (sázení, probírky, prořezávky, výchova lesních porostů) a stejně tak o zvěř, která v něm žije.

Za každého, kdo se rozhodne, že navštíví náš baráček, v tomto lese zasadíme nový strom. Být v rovnováze s lesem je pro nás důležité.

Spravuje a stará se i o přístupové a další lesní cesty a o všem se radí s místními myslivci i lesníky, se kterými spolupracuje.

Zeptali jsme se majitelů také na:

Konstrukci treehousu:

Úplně na začátku celého projektu jsme si stanovili podmínku, že nechceme narušit nosné stromy a jejich kmeny žádnými kotvícími prostředky, tedy ani jeden hřebík do kmene stromu! Baráček je proto na stromech usazen pomocí sevřených zklíněných rámů, které lze povolovat, a nic tak nebrání stromům dále růst. Stěny, podlaha i střecha jsou zateplené.

Prohlédněte si více fotek interiéru v naší bohaté fotogalerii.

Vodu a elektřinu:

„Elektřinu na treehousu zajišťují akumulátorové baterie, které dobíjí venkovní solární panely a uvnitř tak nechybí klasické USB zásuvky. Vodu pro vás máme v zásobníku, jehož objem pokryje množství potřebné pro zajištění běžných hygienických potřeb 2 až 4 osob.“

Náročnost cesty k treehousu:

„Své auto můžete nechat zaparkované na okraji lesa, přímo k domku na stromě se dostanete po kilometr dlouhé lesní cestě. Máme i vyzkoušeno, že nová Škoda Octavia na místo a zpět dojede bez problému. Pokud by vás překvapila sněhová nadílka nebo jste v lese zapadli, nebojte, vytáhneme vás.“


Velice děkujeme panu Vladislavovi za poskytnutý rozhovor a přejeme spoustu úspěchů s jeho utajeným treehousem.

Napište nám:

Stavíte nebo rekonstruujete dům, chatu nebo tiny house? Podělte se o své zkušenosti i s ostatními čtenáři. Napište nám do redakce na adresu redakce@drevostavitel.cz, připojte krátký popis, několik fotek a inspirujte skrze Dřevostavitele i další nadšence.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
17.10.2022

Photocredit: Vladislav P. (se souhlasem)

5

Hamaka: houpací síť aneb pohodlí zavěšené na stromě

Kolik stojí houpací síť a kde všude ji můžete pověsit? Povíme v článku.

Jen tak si vylézt na strom a důvody, proč to udělat dnes a zítra zase

Lezli jste jako děti po stromech? Určitě! V článku najdete důvody, proč to udělat znovu.

Stezka korunami stromů v Krkonoších (Tip na výlet)

Víte, že je nově otevřená vyhlídková stezka v Krkonoších? Neváhejte a jeďte se podívat na úchvatný výhled na Krkonošský národní park!

Video: Prostorný dům v korunách stromu

Podívejte se, jaké to je bydlet vysoko v korunách stromu. Pokud netrpíte závratěmi, tak si tenhle luxusní stromový dům určitě zamilujete.

Domy ve stromech: Rady a inspirace, jak si jej postavit na vlastní zahradě

Dívat se z výšky na svět a mít hvězdy jen pro sebe? Stačí se přestěhovat do tzv. Tree house. Jak vypadají moderní domy v korunách stromů a můžete si jeden postavit u vás na zahradě?

Chodící stromy: Divoká teorie není fikcí. Jak to dokážou?

Opravdu mohou stromy chodit? Zdá se, že za určitých podmínek to možné je. Podívejte se sami, co může palmu Socratea rozpohybovat.

Strom u vašeho domu se vám může pěkně vyplatit. Zvedá totiž cenu nemovitosti

Stačí pár vzrostlých stromů a cena vámi nabízené nemovitosti může být až o pětinu vyšší. Stromy totiž přináší nejen stín, ale také blahobyt.

Za exotikou ve stromovém hotelu nemusíte jezdit přes půl světa

Láká vás exotická dovolená v domečku na stromě? Potápění s karetami a starověké ruiny? Nemusíte jezdit přes půl světa.

Video: Tento obrovský treehouse v lese rozhodně nepřehlédnete

Viděli jste už někdy větší treehouse? Tato stavba dozajista upoutá vaši pozornost svojí velkolepostí. Kolik místností je uvnitř a kde se dům na stromě nachází?

Navštivte toto úžasné místo na Vysočině, které je světu ukryté v korunách stromů

Nevíte, kam na Vysočině? Toto kouzelné místo v korunách stromů musíte navštívit i vy. Výlet na příští týden je tedy naplánovaný. Nahlédněte do fotogalerie, na co se můžete těšit.