HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Největší veletrh na okna, dveře a fasády – na Fensterbau Frontale se snoubí znalosti a zkušenosti z celého světa

Mezinárodní veletrh Fensterbau Frontale v Norimberku nabídne opět nejlepší světový přehled o novinkách na trhu oken, dveří a fasád v kombinaci s rozsáhlým programem. Návštěvníci se všech koutů světa se mohou těšit na praktické ukázky profesního rozvoje, dialogy s odborníky, kolegy a vystavovatele a také na spoustu příležitostí zažít a vyzkoušet si inovace a trendy na vlastní kůži. Pokud se zajímáte o oblast oken, dveří a fasád, nenechte si ujít tuto akci roku v termínu od 19. do 22. března 2024.


Fensterbau Frontale
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
i Foto: Fensterbau Frontale

Chytré využití digitalizace

Praktický průvodce digitalizací poskytuje cenné nápady pro zlepšení rychlosti a bezpečnosti v každodenním provozu. Rozhovory s odborníky na digitalizaci a kolegy řemeslníky mimo jiné ukážou, jak moderní digitální systémy mění každodenní obchodní a pracovní kulturu, automatizují rutinní práci, zrychlují procesy a zjednodušují dodržování pravidel a předpisů.

Mezi tematické vrcholy patří nejmodernější nábor kvalifikovaných pracovníků a mladých talentů, marketing pomocí sociálních sítí, rozšířená realita a také online konfigurátory. Každý den veletrhu bude zakončen vzrušující panelovou diskusí mezi odborníky a publikem o výzvách v používání nejnovější digitální technologie.

Přednášky a komentované prohlídky pro architekty

11. fórum Architecture-Window-Fasade s přednáškami mezinárodně uznávaných odborníků se letos bude konat pod heslem „Rebuildable“. V rámci fóra budou letos poprvé pro vybrané vystavovatele nabídnuty dvě bezplatné komentované prohlídky pro sektor architektury a plánování.

20. března od 15:00 navštíví veletrh deset vystavovatelů z oborů modulární konstrukce, sériové a systémové konstrukce a prefabrikace pod názvem „Se systémem: modulární – sériový“. Dne 21. března se koná druhá komentovaná prohlídka „Ve stávajících budovách: renovace – přestavba“, která rovněž potrvá přibližně dvě hodiny. Zaměří se výhradně na vystavovatele, kteří nabízejí řešení z hlediska udržitelnosti v oblastech odolnosti, flexibility, zachování zdrojů, dovybavení, bezprahové přechody, kruhová konstrukce a obnovitelné anebo recyklovatelné materiály. Pro fórum a komentované prohlídky je nutná registrace. Počet míst na prohlídkách s průvodcem je omezený.

🔴 Nejvíc lidí právě čte:

Chatu o šířce 4,8 m přestavěli i s omezeným rozpočtem na moderní domov pro čtyřčlennou rodinu

Speciální show

Témata uhlíkové účinnosti a ochrany před klimatickými extrémy pomocí udržitelných oken, dveří a fasád budou hrát hlavní roli na speciální výstavě „climate.safe.building“. Na ploše 300 m2 vystavovatelé představí svá inovativní řešení pro stavbu, opravu a údržbu oken, dveří a fasád tohoto druhu. Na příkladech funkčních stavebních prvků od spoluvystavovatelů bude ukázáno, co v praxi znamená klimaticky bezpečná výstavba, udržitelnost a klimatická odolnost. Ústřední roli zde hraje i téma recyklace.

NOVINKA 1: JobMatch – pro uchazeče o zaměstnání a zaměstnavatele

Stánek JobMatch přijal nový koncept, „reverzní náborový přístup“. Tato metoda umožňuje předním zaměstnavatelům v oboru inzerovat sebe a svá volná pracovní místa kvalifikovaným pracovníkům. Při živých pohovorech získají uchazeči bližší představu o společnostech a poté se mohou přihlásit přímo na místě pomocí pouhých několika kliknutí a bez nutnosti životopisu.

Na své si zde přijdou i zaměstnavatelé: Koncepci tohoto stánku doplňují odborné prezentace na témata „Optimální umístění jako zaměstnavatel“ a „Lepší způsoby, jak oslovit a udržet si kvalifikované pracovníky“.

Pavilon mladých inovátorů

Start-upy a mladé společnosti představí své inovativní produkty odborníkům v pavilonu „Young Innovators“ sponzorovaném německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu.

NOVINKA 2: Speciální oblast „Zaostřeno na interiérové dveře“

Přední výrobci interiérových dveří ve spolupráci s odborným časopisem představí výběr svých prvotřídních produktů a inovativních designů ve speciální oblasti a budou o nich moci osobně diskutovat.

Předávání cen

Široký doprovodný program na jako obvykle završí dvě tradiční a velmi žádané předávání cen. Pokud prokáží vynikající výsledky teoretických i praktických zkoušek ve svém dalším vzdělávání, mohou se nadějní mistři řemesla těšit na ocenění MeisterAward.

Poté budou kromě hlavní ceny pro výrobce oken roku 2024 pro nejkreativnější a nejinovativnější podnikatelskou osobnost uděleny dvě další ceny za mimořádné úspěchy v oblasti vývoje a výroby produktů a také udržitelnosti a energetické účinnosti.

Praktické informace

Mezinárodní veletrh Fensterbau Frontale se uskuteční v termínu 19. do 22. března 2024 na výstavišti v německém Norimberku. Jednodenní vstupenka stojí 45 EUR a na všechny dny veletrhu 65 EUR.

Vydáno dne:
14.03.2024

Photocredit: Fensterbau Frontale

1

Dřevěná nebo plastová, aneb jaká okna pořídit

Volba oken do jakékoli stavby je bezesporu dilematem každého stavebníka... Číst více →Dřevěná fasáda je lepší natřená nebo zešedlá?

Chtěli byste svůj dům obléct do dřevěné fasády? Přinášíme základní informace... Číst více →Střešní okna, to nejsou jenom Veluxy

Jaké typy střešních oken se v Čechách prodávají a kolik stojí?.. Číst více →Provětrávaná fasáda – zásady správné montáže

Jaké zásady má provětrávaná fasáda, aby fungovala správně? Přečtěte si pravidla pro správnou montáž... Číst více →Okna s rekuperací: Jaké má inteligentní větrání v oknech výhody?

Okna s rekuperací mohou vyřešit řadu problémů nejen u nově zateplených budov. Jak okna s integrovanou výměnou vzduchu fungují, zjistíte zde... Číst více →Okna a izolace vám umí ušetřit až 70 % nákladů. Návod, jak toho dosáhnout

Když se řekne zateplení, vybaví se většině z nás nová fasáda. Možností zateplení je ale mnohem více. Které z nich je to úplně nejvýnosnější?.. Číst více →Neznalostí při výběru oken tratí lidé tisíce korun ročně. Skla je nutné vybírat podle světových stran

Správný výběr oken a jejich prosklení se vyplatí. Pokud vyberete vhodné parametry, můžete díky dobré izolaci ušetřit i tisíce korun... Číst více →Tady je svět ještě v pořádku. Na moravské vsi otec se synem společnými silami rekonstruují dům

Otec se synem se pustili do společné rekonstrukce podkroví. Pan Martin se s námi podělil o postřehy z instalace střešních oken... Číst více →Máte v oknech trojsklo nebo jen dvojsklo? Rozdíl je zásadní a poznat to lze jednoduchou metodou

Jak poznat, kolik skel vlastně máte doma v oknech? Okem to totiž vidět nelze... Číst více →Moderní střešní okna vyvrací zažité mýty. Hodí se i do pasivních domů

Střešních oken se mnozí majitelé pasivních domů obávají. Pokud si však dají při výběru pozor, mohou jim střešní okna přinášet i jisté výhody... Číst více →