HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevostavba z dřevěných cihel

Systém výstavby Brikawood se vyznačuje velkým komfortem spojeným s velmi nízkou spotřebou energie. Dřevěná cihla je ideální odpověď, pokud si chcete postavit rekreační dům, nebo malý cestovatelský dům. Jeho konstrukce je sice jednoduchá, ale rozhodně ne bez izolace!


Dřevěná cihla je tvořena čtyřmi prvky, dvěma bočními přírubami a dvěma příčnými rozdělovači, které jsou spojeny rybinou, která jim dává vzájemnou stabilitu. Izolace se vkládá do vnitřního jádra cihly ve formě dřevěných hoblin, které jsou odpadem při výrobě. Na žádost klienta je ale možné použít i další typy izolací jako je například ovčí vlna nebo minerální vata.

Mezi velkou přednost tohoto systému se může řadit jeho velmi snadná montáž. Není totiž potřeba mít žádné speciální nářadí a prostor pro montáž je minimální. Dřevěné cihly nepotřebují žádné hřebíky, vruty ani lepidlo. Soudržnost je zajištěna distančními prvky s rybinovými spoji. Cihly jsou navíc 100 % recyklovatelné.

Líbí se vám video? Neváhejte se zapojit do diskuze s vlastním názorem.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
19.09.2017

32

Stane se opláštěné dřevo budoucností?

Firmy v dřevařském a stavebním průmyslu vyvíjejí nové a nové materiály

Hrubá stavba: dřevostavba vs. cihla

Stejná cena, (skoro) stejný dům, ale hrubá stavba vypadá jinak. Jak to?

Dřevostavbu levnou nebo dobrou?

Je možné mít dobrý a ještě k tomu levný dům? Hledáme odpověď.

Roubenky: Jsou vhodné pro moderní bydlení? (tradiční vs moderní)

Co jsou to roubenky? V článku se dozvíte, jaké jsou typy roubených stěn. Najdete zde i inspiraci ve fotogalerii, kde jsou tradiční i moderní roubenky.

Nejen pro pivní fajnšmekry: Jak se vyrábí dřevěný korbel?

Zajímá vás, jak se probíhá výroba dřevěného korbelu? V tomto videu se můžete podívat na jeho celou výrobu – od výběru materiálu až po finální povrchovou úpravu.

Dům postavený z bývalé garáže v západním Londýně vás okouzlí

Jak může vypadat dům postavený místo bývalé garáže? My můžeme tvrdit, že báječně. Zkuste se o tom přesvědčit i vy v našem článku.

Hřebíky – typy podle způsobu použití. Znáte je všechny?

Hřebíky jsou nejrozšířenějším spojovacím materiálem. Jednotlivé hřebíky se liší tvarem hlavičky nebo dříku. Podívejte se na jednotlivé typy. Znáte je všechny?

Video: Parta přátel společně postavila dřevostavbu svépomocí, výsledek je ohromující

Jak na dřevostavbu svépomocí? Stačí mít pár ochotných přátel s kapkou zručnosti a půjde to samo. Nevěříte? Podívejte se na krátké video v našem článku.