HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Dřevostavba z dřevěných cihel

Systém výstavby Brikawood se vyznačuje velkým komfortem spojeným s velmi nízkou spotřebou energie. Dřevěná cihla je ideální odpověď, pokud si chcete postavit rekreační dům, nebo malý cestovatelský dům. Jeho konstrukce je sice jednoduchá, ale rozhodně ne bez izolace!


Dřevěná cihla je tvořena čtyřmi prvky, dvěma bočními přírubami a dvěma příčnými rozdělovači, které jsou spojeny rybinou, která jim dává vzájemnou stabilitu. Izolace se vkládá do vnitřního jádra cihly ve formě dřevěných hoblin, které jsou odpadem při výrobě. Na žádost klienta je ale možné použít i další typy izolací jako je například ovčí vlna nebo minerální vata.

Mezi velkou přednost tohoto systému se může řadit jeho velmi snadná montáž. Není totiž potřeba mít žádné speciální nářadí a prostor pro montáž je minimální. Dřevěné cihly nepotřebují žádné hřebíky, vruty ani lepidlo. Soudržnost je zajištěna distančními prvky s rybinovými spoji. Cihly jsou navíc 100 % recyklovatelné.

Líbí se vám video? Neváhejte se zapojit do diskuze s vlastním názorem.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
19.09.2017

30

Mohlo by Vás zajímat: