Video: Nízkonákladovou DIY chatu postavili dva kamarádi za jeden den
HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Video: Nízkonákladovou DIY chatu postavili dva kamarádi za jeden den

Proces sestavení jednotlivých dílů trval opravdu neuvěřitelný jeden den. Práce, která tomuto projektu předcházela, trvala samozřejmě podstatně déle (především výroba těchto částí chaty v dílně a sestavení konstrukčních plánů). Dnes chata úspěšně stojí a vy se můžete podívat na její průběh realizace ve videu.


Základy chaty tvoří tři malé cedrové klády

Na projektu DIY chaty se podíleli dva šikovní kutilové. Nejdříve bylo nutné dopravit materiály na plánované staveniště v odlehlé oblasti. Na taková místa je obtížné převážet těžké materiály, a tak zvolili alternativu lehké konstrukce, jejíž části mohou postupně dovážet na sněžném skútru. Chatka byla postavená na třech malých kládách, které pocházely z nedalekého padlého stromu. Na závěr zbývalo jen jednotlivé části smontovat dohromady.

Tento malý domek je navržený tak, aby do sebe dřevěné kusy lehce zapadly. Chlapi sami zmiňují, že se jedná o skvělou nízkonákladovou možnost pro ty, kteří si chtějí postavit vlastní chatu v lese.

Z jakých materiálů je chata postavena?

  • Stavební materiály, které k sestavění chaty využili, byly pouze tyto:
  • dřevěné desky
  • plachty
  • cedrové pásky
  • několik šroubů
  • parotěsná fólie

Tepelná izolace použita nebyla, teplo však zajistili jiným způsobem. Jak? Zhlédněte krátké dvacetiminutové video, které vás možná inspiruje k tvorbě vlastního projektu. Může se jednat o relaxační chatu izolovanou od okolního světa daleko v lese, nebo jen přepychový zahradní domek na hraní pro vaše děti.  

Máte rádi články s DIY tematikou, tipy pro kutily a návody na výrobu svépomocí?

Zadejte svůj e-mail a my Vám dáme vědět vždy, když vyjde nový. Už tak o žádný nepřijdete.

E-MAIL
ULOŽIT
Pozn.: Kliknutím na tlačítko ULOŽIT udělujete souhlas se zpracováním a uchováním Vaší e-mailové adresy za účelem zaslání informace o novém dílu tohoto seriálu.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Kateřina Pospíšilová
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
02.02.2022

5

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE