HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Srovnejte si aktuální ceny izolací

Váháte jakou izolaci u vás na stavbě použít a rádi byste měli přehledné srovnání izolací i podle ceny? Připravili jsme pro vás přehled nejpoužívanějších tepelných izolací, které jsou u stavby vašeho domu potřeba. Zobrazen je i vývoj ceny jednotlivých materiálů, abyste měli přehled, zda je ten váš preferovaný aktuálně na vzestupu nebo jeho cena klesá.

Prsty a izolace

Srovnávat budeme vždy izolační materiály tloušťky 100 mm. Data jsou propojená se srovnávačem cen Heuréka, a proto jsou automaticky aktualizovaná.

Podlahový polystyren

Začneme pěkně od podlahy. Tento typ polystyrenu se pokládá v přízemí na základovou desku pod roznášecí vrstvu podlahy.


Podívat se na aktuální ceny můžete zde.

Minerální izolace do obvodových stěn dřevostavby

Do obvodových stěn se nejčastěji používá kamenná izolace, která nesedá a netvoří časem prázdné dutiny ve stěnách, kde pak může zůstat neizolovaná mezera. Dalším aspektem jsou velmi dobrá požární odolnost.


Aktuální cena minerální izolace zde.

Jako alternativní izolace do obvodových stěn lze použít i některé typy minerálních izolací na bázi skelných vláken, je to však u výrobce třeba ověřit, zda se jedná skutečně o typ, který v obvodové stěně neslehne. Zde se příliš nevyplatí poslechnout volání výrazně nižší ceny skelné vaty. Ty, které jsou pro obvodové stěny vhodné, se takřka vyrovnávají ceně minerální izolaci kamenné.

Izolace do stropu

Do stropu dřevostavby lze bez problému umístit izolaci na bázi skelných vláken. Cena skelné vaty je nižší než u kamenné vlny. Tato izolace slouží hlavně ke zvukové izolaci stropu a aplikuje se většinou do poloviny výšky stropních trámů. Jen po obvodě stropu (ve styku s obvodovou stěnou v šířce 500 mm je třeba kvůli tepelnému mostu vyplnit izolaci do plné výšky).


Aktuální ceny izolace ze skelné vaty naleznete zde.

Pod roznášecí vrstvu skladby podlahy v podkroví se umisťuje izolace, která tlumí především kročejový hluk. Nejčastěji se zde aplikuje tzv. Hobra (dřevovláknitá izolace) ve třech nebo čtyřech vrstvách o celkové tloušťce 45 nebo 60 mm.

Cena Hobry se pohybuje okolo 85 kč/m2 pro tloušťku 15 mm, což je jedna vrstva.

Izolace střechy

Izolace střechy je oproti obvodové stěně často méně diskutovaná, avšak neméně důležitá. Proto se ji nevyplatí podcenit. Více si tomto tématu můžete přečíst v článku: Teplo stoupá vzhůru, proto nepodceňte izolaci střechy.

Střechu můžete izolovat skelnou vatou, kde je cena velmi příznivá.

Pokud však chcete zainvestovat do toho, aby se vám střecha v horkých letních měsících nepřehřívala, použijte např. dřevovláknitou izolaci, kde je cena sice vyšší, ale maximální letní teploty v podkroví nižší.

Na aktuální ceny dřevovláknité izolace se podívejte zde.

Jaké izolační materiály používáte na své stavbě vy? Podělte se s námi o tipy v diskusi. 

photocredit

P.S. Řešíte stavbu nebo rekonstrukci? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 21. – 23. ledna 2022. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Mgr. Jana Stará
redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
11.08.2014

5

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE