HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Chata a chalupa – 60+ inspirací pro odpočinek a rekreaci dle vašich nejtajnějších představ

Rekreační domy u nás nejsou žádnou novinkou. Ať už patříte mezi majitele chalupy či chaty nebo jste se v blízké době rozhodli, že se jedním takovým vlastníkem stanete, jste tu správně. Pro zpestření vašeho úniku od reality jsme pro vás připravili více než 60 fotografií pro inspiraci, které naleznete v naší galerii. Neváhejte nakouknout.


Malá chata inspirace
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: PBW Architects (se souhlasem)

Jaká chata či chalupa je pro mě? Nechte se inspirovat...

Rychlý únik od rušných měst, pracovních povinností a celkově toho našeho uspěchaného života nejlépe někam do přírody, kde je jednoduše klidná atmosféra. Hledáte takové místo? Místo, kde se ráno probudíte a nebudete nuceni řešit spousty problémů a strastí. Místo, kde si uvaříte teplý čaj a v ponožkách zabalení v dece skočíte do houpací sítě na vaší terase...

Fotogalerie:

ⓘ Foto: PBW Architects (se souhlasem), Food52, sabrina, Jke

Každý má jinou představu o svém úniku z reality a každý z vás ji bude ve finále i jinak vnímat. Návrh vnitřku chaty či chalupy je naprosto individuální, a tak se nenechte ničím omezovat. Pokud jsou v trendu moderní prosklené chalupy, ale vám se líbí tradiční pojetí těchto staveb, není co řešit. Spoustu tradiční i moderní inspirace najdete v naší fotogalerii.

P.S. Chcete vědět, kde se dá na rozpočtu výstavby domu ušetřit a naopak kde má cenu neškudlit? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
11.06.2022

Photocredit: PBW Architects (se souhlasem)

2

Video: Stavba palisádového domu na Aljašce

Podívejte se, jak lze vyrobit víkendovou chatu palisádovým stylem. Není třeba mít partu dělníků, ale jen představu o tom co chcete dělat a 4 šikovné ruce.

Jak vypadá chata pro aktivní rodinu? Jako čtyři chaty v jedné.

Chata pro velmi aktivní rodinu? To jsou rovnou čtyři chaty v jedné. Čtyři různé styly, čtyři různé stavební techniky a materiály.

Co Čech, to chalupář. Platí ještě toto tvrzení?

Češi jsou vášniví chataři a chalupáři. Kde se v nás láska k chalupaření bere a jsme v tom opravdu výjimeční? Jak jsou na tom ostatní národy?

Karbolkou natřená chalupa už páchnout nebude

V minulosti měl karbolkový nátěr na dřevě špatnou pověst kvůli zápachu. Dnes už je ale všechno jinak. Přečtěte si, jaké pozitivní vlastnosti karbolka má.

Pořídili si chalupu, na kterou je radost jezdit. Dali přednost modernímu návrhu

Rozhodli se přepsat budoucnost tradičních dřevěných chalup, které jsou malé, tmavé a ne moc komfortní. Pořídili si moderní víkendové obydlí v severském stylu.

Horská chata inspirována unikátními prvky staveb architekta Le Corbusiera

Nahlédněte do interiéru unikátní horské chaty určené pro společenská setkání v divočině.

Našel dokonalý pozemek a starou horskou chatu proměnil ve vysněné bydlení

Prohlédněte si zdařilou rekonstrukci, která se málem nestala, kdyby se majitel pozemku vzdal při prvním nezdaru. Někdy se vyplatí zabojovat.

Dřevěná chata na pozlacených nožkách stojí ve Švýcarsku

V západním Švýcarsku poblíž města Lausanne proběhla výstavba nové dřevostavby, která je mnohem více spjatá s tamním okolím, než si možná myslíte. Drobná stavba s plochou 49 m2 je situovaná na pobřeží mezi velmi starými skotskými borovicemi.

Cottage house – jak se žije v malém útulném domečku s nezaměnitelnou venkovskou atmosférou?

Znáte tzv. Cottage house? Jedná se o malý venkovský domek, jehož původ sahá až do středověku. Díky fenoménu tiny housů je populární i dnes.

Bílá dřevěná chata pro romantické duše ohromí svým boho stylem

Anglická chata nabízí svým obyvatelům místo k relaxaci nejen uvnitř, ale zejména v zahradě okolo. Kombinuje romantiku, vintage a eleganci.