HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Našel dokonalý pozemek a starou horskou chatu proměnil ve vysněné bydlení

Někdy se stane, že se zamilujete do určitého místa a v ten moment víte, že tady jste doma. Něco podobného se stalo dnes již majiteli tohoto domu, který leží na úchvatném místě ve francouzských Alpách. Přečtěte si jeho příběh o nesnadné cestě k vysněnému bydlení a prohlédněte si dům v galerii.


rekonstrukce horské chaty
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Chevallier Architectes (se souhlasem)

Když najdete perfektní pozemek

Když majitel objevil tento pozemek, věděl hned, že je to on. Horský vzduch a nádherné výhledy si zamiloval. Prohlédněte si je v galerii. Na pozemku ale stála stará chata, jejíž zbourání a postavení nového domu by bylo příliš nákladné. Nechal si tedy ještě před koupí pozemku vypracovat návrh na rekonstrukci, který ale také nedopadl vůbec dobře. Návrh mu nepřišel kvalitní, navíc by rekonstrukce byla tak drahá, že by se mu nevyplatila.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Chevallier Architectes (se souhlasem)

Forma vytváří funkci a funkce tvaruje formu

Odmítl se ale vzdát a oslovil ještě jiného architekta. A tentokrát měl šťastnou ruku. Architekt navnímal celé místo i původní stavbu a přišel s konceptem, který dokonale optimalizuje prostor i energii. Motem této stavby se stala věta „Forma vytváří funkci a funkce tvaruje formu“, což můžeme chápat tak, že architekt neupřednostnil ani vzhled výsledného domu před jeho funkčností, ani funkčnost před vzhledem, ale naopak je nechal promlouvat k sobě navzájem tak, aby fungovaly v naprostém souladu.

Náročná rekonstrukce s dřevěnou nástavbou

Původní stavba byla ve velmi špatném stavu, takže její rekonstrukce byla poměrně náročná a vyžadovala použití pokročilých stavebních technologií. Na ni přišla dřevěná nástavba, která celému domu dodala venkovský nádech a skvěle zapadla mezi okolní stavby. Architekt použil oblíbenou kombinaci materiálů – dřeva, kovu a skla, které se prolínají celým domem, ať už v exteriéru nebo v interiéru. Dominantou jsou velká okna, obzvláště pak arkýřové okno na zadní straně domu.

Interiér na míru

Veškeré tesařské práce uvnitř domu byly zhotoveny na míru, stejně jako většina nábytku. Přízemí domu tvoří prostorný obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou, patro slouží pro relaxaci a odpočinek, najdeme zde ložnici majitele. Fotky celého domu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
06.04.2022

Photocredit: Chevallier Architectes (se souhlasem)

2

Rekonstrukce dřevostavby má svoje specifika

Rekonstrukce dřevostavby se nejčastěji skloňuje se starými okály.

Rekonstrukce bytu ušitá na míru modernímu muži

Rekonstrukce bytu v Sao Paulo je ukázkou toho, jak lze vytvořit originální a moderní bydlení na malém prostoru, které respektuje svého majitele.

Dřevěný vesnický dům, který vznikl pouhou náhodou

Štěstí v neštěstí měli majitelé domu na útesu. Chtěli ho rekonstruovat, ale těsně před zahájením prací se zhroutil. A tak postavili nový. Lepší, krásnější, pevnější.

Chata připomínající UFO „přistála“ v Alpách

Tato UFO chata nabízí netradiční pohled na rekonstrukce dřevostaveb. Původí padesát let stará stavba získala nové moderní využití, aby mohla sloužit několika dalším generacím.

Horská chata inspirována unikátními prvky staveb architekta Le Corbusiera

Nahlédněte do interiéru unikátní horské chaty určené pro společenská setkání v divočině.

Rustikální horský domek překvapí svým neobvyklým interiérem

Dokonalá kombinace odstínů bílé, promyšlené osvětlení a sofistikovaný výběr nábytku i doplňků vytvořily ojedinělý interiér horského domku. Prohlédněte si ho zblízka.

Při rekonstrukci horské chaty se inspirovali tradičními stodolami i skandinávským stylem

Chata stojící na úpatí Mont Blanc se dočkala kompletní rekonstrukce včetně zelené střechy. Prohlédněte si famózní výsledek v galerii.

Chata a chalupa – 60+ inspirací pro odpočinek a rekreaci dle vašich nejtajnějších představ

Ať už renovujete starou chatu či chalupu, nebo jste se rozhodli postavit si svoji vlastní, poradíme vám, kde nabrat kapku inspirace pro začátek. Jaký styl chaty preferujete?

Horská chata z kamene a dřeva ukrývá luxusní interiér

Alpská horská chata je postavená z materiálů, které dokážou odolávat drsné přírodě po staletí. Slouží k odpočinku rozvětvené rodině.

Barndominium aneb obytná stodola – vše o moderním bydlení ve venkovském stylu

Prohlédněte si relativně nový a unikátní koncept bydlení ve stodolách. Barndominium je v zahraničí velkým boomem.