HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Dřevostavby, které nemají konkurenci. Vodní vily na Maledivách vám učarují.

Se zajímavými dřevostavbami je možné se setkat i na dovolené, kde by to čekal jen málokdo. Úžasným místem pro vaši letní i zimní dovolenou mohou být Maledivy, které jsou známé mnoha ostrovy tvořící jeden krásný celek. Maledivy se nachází jižně od Indie a tvoří je soubor 1196 ostrovů. Možnost trávení dovolené je tam možné ve více než 150 letoviscích, kde se můžete ubytovat ve velice nevšedních dřevostavbách. Prozkoumejte je s námi.


Dřevostavby na Maledivách
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: dantw

Typy ubytování na Maledivách

Maledivy nabízí širokou škálu možností pro ubytování. Nejlevnější varianty ubytování jsou v místních hotelích ve městech. Avšak ten, kdo hledá opravdový ráj na zemi, a je ochoten si připlatit, si vybírá ubytování na malých ostrůvcích. Zde je možné bydlet přímo na pláži v romantických chatkách nebo bungalovech. Některé ostrovy nabízí ubytování nejen na souši, ale často i ve vodních vilách. V budoucnosti by na Maledivách měly být resorty, které budou kompletně na moři.

Jaké typy dřevostaveb nalezneme na Maledivách dnes?

Prohlédněte si překrásné dřevostavby z tropického ráje v naší fotogalerii.

1. Ubytovací chatky na pláži

Tyto chatky jsou o něco dražší než ubytování v penzionech nebo hotelích. Chatky jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi, protože blízké pláže umožňují pozvolný vstup do moře. Chatky mívají zpravidla kruhový nebo obdélníkový půdorys. Při výstupu z chatky se nejdříve vejde na terasu, která je dostatečně velká také pro venkovní posezení. Dřevěná podlaha barevně ladí s chatkou. Střecha je tvořena z rákosu. Díky mírnému klimatu se na stěny chatek používá jednoduchá rámová konstrukce opláštěná z venkovní strany finálním dřevěným obkladem. Z vnitřní strany se používají velkoformátové desky na bázi dřeva, které se už jen opatří finální povrchovou úpravou. Venkovní terasa bývá s interiérem propojena francouzským oknem. Dveře i okna chatek jsou vyrobena ze dřeva pouze s jednoduchým zasklením. 

2. Vilky z části na moři a z části na pláži

Tento typ ubytování není až tak často na Maledivách k vidění. Nabízí je pouze několik letovisek. U těchto vilek si můžete plně vychutnat příliv a odliv moře. Stavba tohoto ubytovacího zařízení leží na betonových kůlech s roznášecí betonovou deskou, která slouží jako nosná podkladní konstrukce pro dřevěné vilky. Konstrukce vilek bývá obdobná jako plážové chatky, a to dřevěná konstrukce a rákosová střecha. Díky malé rozloze jednotlivých ostrovů jsou vilky umístěny blízko sebe. Výhodou chatek je, že jedna její strana zajišťuje přímý vstup do moře, zatímco ta druhá umožňuje kontakt s přilehlou pláží, která na Maledivách není nikdy přeplněná.

Mohlo by vás zajímat: Tropický eko resort ve Vietnamu je z uzeného bambusu

3. Vodní vily propojené molem 

Vodní vily jsou stavby, které leží na betonových kůlech a jsou umístěny plně v moři. Tyto stavby leží v blízkosti ostrova a jsou nejvyhledávanějším ubytováním na ostrovech. Jednotlivé vily jsou s pevninou propojeny molem. Když se večer vracíte po osvětleném mole zpět ke své vile směrem na otevřené moře, připadáte si opravdu jako v ráji. U vodních vil je velká možnost výběru standardu ubytování. Ty levnější nabízí základní prostory pro ubytování, to znamená ložnici, koupelnu a terasu. Ty větší navíc obsahují obývací pokoj, větší terasu s venkovní sprchou nebo vířivkou.

Tvarově jsou vodní vily jednopatrové či dvoupatrové, které jsou řešeny buď jako samostatné domky nebo dvojdomky. Na dřevěné vodní vily jsou kladeny vysoké požadavky. Tím zásadním je těsnost mezi jednotlivými spárami dřevěného obkladu stěn chatek. V případě nepříznivého počasí může být totiž moře poměrně rozbouřené.

4. Rodinné samostatné vodní vily

Tyto vily patří mezi ty nejprostornější, nejluxusnější a pochopitelně nejdražší. K vilám se dá dostat pouze na loďce. Stavby samostatných vil jsou často tvořeny třemi až čtyřmi ubytovacími jednotkami, které jsou mezi sebou propojeny moly, ale nejsou nijak spojeny s pevninou. V takovém ubytování převládá naprostý klid a pohoda. Rodinná vila kromě prostorů pro ubytování nabídne také knihovnu, společenskou místnost či pracovnu. Vilu tvoří několik vzájemně propojených přízemních nebo patrových staveb. Samozřejmostí je také několik oddělených teras. Výhled do okolí zajistí dostatečně velká okna, protože na Maledivách je rozhodně na co se dívat.

Mohlo by vás zajímat: Za exotikou ve stromovém hotelu nemusíte jezdit přes půl světa

P.S. Zvažujete stavbu dřevostavby? Zúčastněte se dne otevřených dřevostaveb, v rámci kterého můžete zdarma osobně navštívit přes 50 dokončených nebo rozestavěných staveb, a také místa, kde se dřevostavby vyrábí.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.12.2019

Photocredit: dantw

0

Fotogalerie: Bydlení v ráji – luxusní vily z bambusu

V galerii si můžete prohlédnout fotografie z prohlídky bambusových luxusních staveb na ostrově Bali. Tyto stavby vynikají svojí originalitou a fascinující velkolepostí.

Před shonem velkoměsta utekli pod tropické palmy. Prohlédněte si dřevostavbu Palmyra House.

Víkendová chata na indický způsob nebo spíše luxusní dřevostavba mezi tropickými palmami – tak by se dala charakterizovat stavba Palmyra House. Podívejte se, jak vypadá netradiční útočiště před ruchem velkoměsta.

Jak vypadá dovolená na nejsušším místě planety?

Jak vypadají dřevostavby na jednom z nejsušších míst na světě? Podívejte se na projekt, který sází na udržitelnost a ekologické stavitelství.

Ekologická rekonstrukce ve stylu Asie: staré dřevo, nový spirit

Dřevo má podstatnou výhodu v tom, že když mu dopřejete správnou péči, je i po desítkách let zase jako nové. Díky tomu je Kloem hostel starým domem s novou vizáží.

Udržitelná dřevostavba Villa Akoya je pozvánkou do tropického ráje

Prohlédněte si exotickou plážovou vilku postavenou podle pravidel udržitelnosti. Je totiž celá ze dřeva! Zavítejte s námi na chvíli do Kostariky.

Brazilský dům pro návštěvy, který vznikal netypickým způsobem

Tento brazilský domek pro návštěvy je ukázkou toho, že i ve velkém tropickém vedru dokáží šikovní architekti zvládnout jakoukoli situaci a přijít s kvalitním řešením.

Tropický eko resort ve Vietnamu je z uzeného bambusu

Na jednom vietnamském ostrůvku vyrostlo výjimečné rekreační středisko. Co je na něm vlastně tak zvláštního?

Za exotikou ve stromovém hotelu nemusíte jezdit přes půl světa

Láká vás exotická dovolená v domečku na stromě? Potápění s karetami a starověké ruiny? Nemusíte jezdit přes půl světa.

Pohádkové domečky na Faerských ostrovech: tráva na střeše plní důležitou funkci

Faerské ostrovy se v posledních letech těší velké oblibě turistů díky krásné přírodě. Kdo zavítá na toto místo, může navštívit také místní dřevostavby, které zaujmou na první pohled svými zelenými střechami. Proč tato tradice vznikla?

Dovolená v Chorvatsku jinak – přímořské bungalovy šetrné k životnímu prostředí

Nekomplikovaný přístup, v rámci kterého vzniká dřevostavba z předchystaných prefabrikátů, má minimální uhlíkovou stopu. Prohlédněte si plážové eko domky v Chorvatsku.