HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nenápadná dřevěná rozhledna leží v krásném kraji lidových tradic, pověstí a kultury

Kunovická hůrka možná není nejvyšší nebo nejzajímavější rozhlednou u nás, její umístění z ní ale dělá oblíbenou cílovou destinaci výletů a toulek přírodou. Nenápadná rozhledna leží na samém okraji bájných Hostýnských vrchů, v kraji, který je prodchnutý lidovými tradicemi a kulturou. Na rozhlednu vás dovede Naučná stezka Rudolfa Haši a dohlédnete z ní až na Oderské vrchy a Beskydy.


Pohled na rozhlednu z ptačí perspektivy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Vojtěch Doležal

Na rozhlednu po naučné stezce

Dřevěná rozhledna leží jižně od obce Kunovice, těsně pod vrcholem Kunovické hůrky, podle které získala své jméno. Zpřístupněná veřejnosti byla rozhledna v roce 2010 v rámci vyznačení Naučné stezky Rudolfa Haši. Věhlasný profesor a odborník v oboru lesnictví je nejvýznamnějším místním rodákem.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Vojtěch Doležal, Se souhlasem obce Kunovice

Naučná stezka začíná v obci Kunovice u vlakového nádraží, měří celkem 8,8 km a na 12 informačních panelech vás seznámí s historií obce a okolí a místní faunou i florou. Osmá zastávka naučné stezky se nachází přímo u rozhledny Kunovická hůrka, kde se můžete zastavit a pokochat okolím.

Výhled až na Beskydy

Výška dřevěné rozhledny je 7 m a na vyhlídkovou plošinu vede 14 schodů. Odtud můžete vidět Hostýnské vrchy a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Oderské vrchy či Beskydy. Rozhledna je přístupná celoročně, suvenýry jsou k dostání na obecním úřadu v Kunovicích. Fotky rozhledny si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Fašanky a tanec s medvědem

Lidové zvyky a tradice mají na Valašsku své pevné místo. Stejně jako v minulosti, i dnes se pojí s ročními obdobími a změnami, které přináší. Velmi oblíbené jsou třeba fašanky. Že nevíte, co je to fašank? Je to místní označení pro konec masopustu, který trvá od Tří králů do Popeleční středy. V posledních dnech tohoto období se místní lidé setkávají ve veselém průvodu masek, jimž vévodí maska medvěda. Žena, která si s medvědem zatančí, bude mít podle tradice zajištěnou plodnost. V každé domácnosti se také smaží koblihy, které patří k tradičnímu masopustnímu jídelníčku.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Barbora Matušková
Redaktorka Dřevostavitele

Vydáno dne:
16.03.2021

Photocredit: Vojtěch Doležal

1

Mohlo by Vás zajímat: