HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nenápadná dřevěná rozhledna leží v krásném kraji lidových tradic, pověstí a kultury

Kunovická hůrka možná není nejvyšší nebo nejzajímavější rozhlednou u nás, její umístění z ní ale dělá oblíbenou cílovou destinaci výletů a toulek přírodou. Nenápadná rozhledna leží na samém okraji bájných Hostýnských vrchů, v kraji, který je prodchnutý lidovými tradicemi a kulturou. Na rozhlednu vás dovede Naučná stezka Rudolfa Haši a dohlédnete z ní až na Oderské vrchy a Beskydy.


Pohled na rozhlednu z ptačí perspektivy
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Vojtěch Doležal

Na rozhlednu po naučné stezce

Dřevěná rozhledna leží jižně od obce Kunovice, těsně pod vrcholem Kunovické hůrky, podle které získala své jméno. Zpřístupněná veřejnosti byla rozhledna v roce 2010 v rámci vyznačení Naučné stezky Rudolfa Haši. Věhlasný profesor a odborník v oboru lesnictví je nejvýznamnějším místním rodákem.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Vojtěch Doležal, Se souhlasem obce Kunovice

Naučná stezka začíná v obci Kunovice u vlakového nádraží, měří celkem 8,8 km a na 12 informačních panelech vás seznámí s historií obce a okolí a místní faunou i florou. Osmá zastávka naučné stezky se nachází přímo u rozhledny Kunovická hůrka, kde se můžete zastavit a pokochat okolím.

Výhled až na Beskydy

Výška dřevěné rozhledny je 7 m a na vyhlídkovou plošinu vede 14 schodů. Odtud můžete vidět Hostýnské vrchy a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Oderské vrchy či Beskydy. Rozhledna je přístupná celoročně, suvenýry jsou k dostání na obecním úřadu v Kunovicích. Fotky rozhledny si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Fašanky a tanec s medvědem

Lidové zvyky a tradice mají na Valašsku své pevné místo. Stejně jako v minulosti, i dnes se pojí s ročními obdobími a změnami, které přináší. Velmi oblíbené jsou třeba fašanky. Že nevíte, co je to fašank? Je to místní označení pro konec masopustu, který trvá od Tří králů do Popeleční středy. V posledních dnech tohoto období se místní lidé setkávají ve veselém průvodu masek, jimž vévodí maska medvěda. Žena, která si s medvědem zatančí, bude mít podle tradice zajištěnou plodnost. V každé domácnosti se také smaží koblihy, které patří k tradičnímu masopustnímu jídelníčku.

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
16.03.2021

Photocredit: Vojtěch Doležal

1

České dřevěné stavby dobývají svět. Rozhledna „Kaktus“ vykvetla v Jeruzalémě

Fascinující dřevěná rozhledna postavená českým týmem architekta Martina Rajniše se stala dominantou Svatého města Jeruzaléma. Prohlédněte si fotky rozhledny a přečtěte si více o této zajímavé stavbě.

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Strážní věž nabízí krásný výhled do holandské krajiny. Rozhledna se nachází v přírodní oblasti De Onlanden poblíž města Groningen. Nechte se unést fotogalerií této rozhledny.

Experimentální útulna vyrostla na betonovém bunkru

Jaké využití mohou mít bunkry v českém pohraničí? Stojí na místech s rozhledem, tak proč z nich neudělat turistické útulny?

Pět nejzajímavějších českých rozhleden ze dřeva – tipy na výlet

Jezdíte rádi po výletech a nebojíte se výšek? V tomto článku naleznete několik typů, kam vyrazit v Česku na zajímavé dřevěné rozhledny.

Rozhledna Bukovka střeží kraj čarodějnických procesů, světově proslulých sklářů a tajemných kostelů

Dřevěná rozhledna stojí na Bukovém kopci krátce, ale kraj pod ní pamatuje mnohé. Vydejte se s námi na výlet a objevte jeho tajemství.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm fascinuje návštěvníky z celého světa

Vydejte se s námi do Rožnova pod Radhoštěm, kde přímo nad Valašským muzeem v přírodě stojí na kopci jedinečná Jurkovičova rozhledna.

Nenápadné slovácké městečko ukrývá novou dřevěnou rozhlednu a tisíce let starý archeologický poklad

Máme pro vás další tip na výlet. Vydejte se do Polešovic za pravěkým pokladem a dřevěnou rozhlednou, která je přístupná po celý rok.

Rozhledny na Vysočině se strašlivou historií i nádhernými výhledy až do Alp

Máme pro vás dva zajímavé tipy na výlety v srdci Vysočiny. Objevte rozhledny se strašlivými pověstmi a přenádhernými výhledy až do Alp.

Nejvyšší dřevěná věž světa stojí nedaleko českých hranic

Chcete navštívit nejvyšší dřevěnou stavbu na světě a zároveň necestovat daleko? Koukněte na náš dnešní výletový tip.

Dřevěná promenáda u Bratislavy vybízí k romantické jarní procházce přes řeku Malý Dunaj

V dnešním navštívíme celodřevěnou promenádu, která byla vybudována na břehu řeky Malý Dunaj. Ta vybízí ke krásné celoroční procházce nebo je také sjízdná na kole.