HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Ateliereen Architecten navrhl kovovou a dřevěnou konstrukci pro rozhlednu v Holandsku. Nově vzniklá přírodní oblast De Onlanden se nachází jihozápadně od města Groningen a samotnou rozhlednu naleznete poblíž města Pieze. Právě tato důmyslná poloha rozhledny vám nabídne ty nejkrásnější výhledy do okolí.


Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ateliereen Architecten

Projekt je navržen tak, aby návštěvníci stoupající po věži měli jedinečné výhledy. Samotná vyhlídková věž je spíš zážitek, než jen pouhá rozhledna. Během chůze na vrchol nemáte pocit, že jdete po věži, ale spíše, že se nacházíte na cestě mezi stromy.

Návštěvník se v průběhu cesty na vrchol má možnost kochat výhledem hned na dvou místech i s informacemi o tom co vidí. Ve výšce asi 9 metru se nachází první výhled na krajinu „Het Beeld“. Poté schodiště zahne a pokračuje k druhé vyhlídce, která se nachází ve výšce okolo 20 metrů.

Celková výška rozhledny sahá až do 25 metrů a posledních několik schodů je širších, takže je možné si posedět a užít si nádherný panoramatický výhled na novou přírodní rezervaci.

Konstrukce rozhledny

Cílem bylo vytvořit odolnou, vzdušnou konstrukci s hravým designem. Hlavní nosná konstrukce a schody jsou společně svařeny. Velké trojúhelníky sestavené z dřevěných lamel zakrývají strany a spodní část schodů. Jednotlivé prvky věže jsou spojeny šrouby a svorníky.

Líbí se vám tato výšková věž? Podívejte se i na jedinečnou galerii projektu Metropol Parasol: Dominanta španělského města.

 


Architekti: Ateliereen Architecten (Eindhoven)

Místo: Drentsedijk, Peize, Nizozemsko

Dokončení: prosinec 2017

Plocha: 25 m2

Klient: Natuurmonumenten

Dodavatel stavby: Bouwbedrijf Doornenbal (Appelscha)


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
21.02.2018

Photocredit: Ateliereen Architecten

0

Stezka v oblacích (tip na výlet)

Chcete se procházet po oblacích? V tom případě musíte navštívit Stezku v oblacích na Dolní Moravě! Koukněte na fotogalerii, jaký úžasný výhled na vás čeká.

Stezka korunami stromů v Krkonoších (Tip na výlet)

Víte, že je nově otevřená vyhlídková stezka v Krkonoších? Neváhejte a jeďte se podívat na úchvatný výhled na Krkonošský národní park!

Metropol Parasol: Dominanta španělského města

Chystáte se navštívit Španělsko a jste milovníci dřevěných konstrukci? Pak rozhodně nevynechejte město Sevilla! Metropol Parasol je unikátní dřevěná konstrukce, která se stala kulturním a společenským centrem dění ve městě.

České dřevěné stavby dobývají svět. Rozhledna „Kaktus“ vykvetla v Jeruzalémě

Fascinující dřevěná rozhledna postavená českým týmem architekta Martina Rajniše se stala dominantou Svatého města Jeruzaléma. Prohlédněte si fotky rozhledny a přečtěte si více o této zajímavé stavbě.

Rozhledna Obervedere: Čtyři stromy, prkna ze stodoly a výhled na vinice

Působivá stavba nemusí stát miliony. Zato dobrý výhled je k nezaplacení. Prohlédněte si rozhlednu Obervedere ve fotogalerii.

Pět nejzajímavějších českých rozhleden ze dřeva – tipy na výlet

Jezdíte rádi po výletech a nebojíte se výšek? V tomto článku naleznete několik typů, kam vyrazit v Česku na zajímavé dřevěné rozhledny.

Dřevostavba ve tvaru ptáka slouží jako unikátní observatoř

Poblíž německého Hiligenhafen najdete unikátní rozhlednu připomínající siluetu sedícího ptáka. Měří 15 metrů a slouží k pozorování tamního vzácného ptactva.

Ze dřeva a kamene se tyčí na pomyslném středu areálu rozhledna Kraličák

Rozhledna Kraličák nabízí nádherný výhled na celé Jeseníky a Králický Sněžník. Pojďte s námi vystoupat na její vrchol.

Boží vyhlídka je boží. Rozhledna láká návštěvníky svým netypickým vzhledem

Máme pro vás tip na výlet. Od dubna do října volně přístupnou Boží vyhlídku u Božího Daru. Dřevěná rozhledna stojí za vidění.

Na dřevěné rozhledně Babka potkáte ještě jinou babku, také celou ze dřeva

Vydejte se s námi do středočeského města Zruč nad Sázavou, kde najdeme krásnou dřevěnou rozhlednu Babka s výhledem do celého okolí.