HLEDEJ
Přihlásit se HOBBY PROFI DŘEVOSTAVBY APLIKACE FIRMY VYBAVENÍ

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Ateliereen Architecten navrhl kovovou a dřevěnou konstrukci pro rozhlednu v Holandsku. Nově vzniklá přírodní oblast De Onlanden se nachází jihozápadně od města Groningen a samotnou rozhlednu naleznete poblíž města Pieze. Právě tato důmyslná poloha rozhledny vám nabídne ty nejkrásnější výhledy do okolí.


Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Ateliereen Architecten

Projekt je navržen tak, aby návštěvníci stoupající po věži měli jedinečné výhledy. Samotná vyhlídková věž je spíš zážitek, než jen pouhá rozhledna. Během chůze na vrchol nemáte pocit, že jdete po věži, ale spíše, že se nacházíte na cestě mezi stromy.

Návštěvník se v průběhu cesty na vrchol má možnost kochat výhledem hned na dvou místech i s informacemi o tom co vidí. Ve výšce asi 9 metru se nachází první výhled na krajinu „Het Beeld“. Poté schodiště zahne a pokračuje k druhé vyhlídce, která se nachází ve výšce okolo 20 metrů.

Celková výška rozhledny sahá až do 25 metrů a posledních několik schodů je širších, takže je možné si posedět a užít si nádherný panoramatický výhled na novou přírodní rezervaci.

Konstrukce rozhledny

Cílem bylo vytvořit odolnou, vzdušnou konstrukci s hravým designem. Hlavní nosná konstrukce a schody jsou společně svařeny. Velké trojúhelníky sestavené z dřevěných lamel zakrývají strany a spodní část schodů. Jednotlivé prvky věže jsou spojeny šrouby a svorníky.

Líbí se vám tato výšková věž? Podívejte se i na jedinečnou galerii projektu Metropol Parasol: Dominanta španělského města.

 

p.s. Zajímají vás novinky z oblasti stavby, rekonstrukce a bydlení? Přijďte se inspirovat na Stavební veletrh ONLINE, který začíná již tento pátek 22.–23. 1. 2021. Vstupenku si můžete zatím registrovat zdarma, jejich počet je však omezen.


Architekti: Ateliereen Architecten (Eindhoven)

Místo: Drentsedijk, Peize, Nizozemsko

Dokončení: prosinec 2017

Plocha: 25 m2

Klient: Natuurmonumenten

Dodavatel stavby: Bouwbedrijf Doornenbal (Appelscha)


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Autor:
Ing. Kristina Nešporová
Redaktorka portálu

Vydáno dne:
23.11.2018

0 0

Mohlo by Vás zajímat:

NOVINKY E-MAILEM ZDARMA

Jednou měsíčně dostanete výběr Novinek ze světa dřevostaveb.

E-MAIL
POŠLETE MI JE