HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Na dřevěné rozhledně Babka potkáte ještě jinou babku, také celou ze dřeva

Máme pro vás další tip na výlet. Pokud vás vaše cesty zavedou do středočeského města Zruč nad Sázavou, určitě nezapomeňte navštívit dřevěnou rozhlednu Babka, která se tyčí nad městem. Přímo ze Zruče k ní vede moc pěkná naučná stezka a z rozhledny je krásný výhled do okolí.


Na dřevěné rozhledně Babka potkáte ještě jinou babku, také celou ze dřeva
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Se souhlasem města Zruč nad Sázavou

Tip pro milovníky výhledů

Pro všechny milovníky výletů je rozhledna vítaným zpestřením na cestě, místem pro zastavení a odpočinek a místem, odkud se můžou pokochat výhledem na okolí. Dřevěná rozhledna Babka leží asi 2 kilometry severně od města Zruč nad Sázavou, v lokalitě, které se říká „Mezi cestami“. Přímo ze Zruče k ní vede naučná stezka, která začíná u vlakového nádraží a vede přes historické centrum města a zámecký park. Pokud netoužíte po procházce a rádi byste dojeli autem co nejblíž k rozhledně, můžete využít parkoviště u nového hřbitova, který leží asi jeden kilometr od rozhledny. Přímo u rozhledny si pak můžete odpočinout v turistickém altánku.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Se souhlasem města Zruč nad Sázavou

Krásné výhledy i interaktivní klikotoč

Rozhledna byla postavena v roce 2015, stojí v nadmořské výšce 451 m n. m. a je vysoká 28 metrů. Na vyhlídkovou část, která je ve výšce 24 metrů, vede 130 roštových schodů. Při dobré viditelnosti budete mít krásný výhled na celé město a dál až na vodní nádrž Želivku. Při pohledu na jihovýchod uvidíte vrch Melechov u Ledče nad Sázavou, na jihozápadě vrch Velký Blaník u Vlašimi, na východě vrch Fiolník a Vlastějovic a na západě si užijete výhled na vrch Jordán a obec Chabeřice. O všech těchto místech si můžete poslechnout v klikotoči, který je na rozhledně umístěný.

Na rozhlednu celoročně, jen pozor na počasí

Rozhledna je volně přístupná po celý rok, zákaz vstupu je pouze při velkém větru, dešti, sněhu či námraze. Turistickou známku a další suvenýry si můžete zakoupit v infocentru zámku ve Zruči nad Sázavou. A jakou další dřevěnou babku můžete u rozhledny objevit? Na to se můžete přijet podívat osobně či se podívat v naší fotogalerii.

P.S. Řešíte stavbu domu, možnosti větrání a vytápění? Navštivte Stavební veletrh ONLINE, který se uskuteční 28. – 29. ledna 2023. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i soutěže o hodnotné ceny. Vstupenku si lze stáhnout ZDARMA již nyní. Počet vstupenek je limitován.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
08.09.2020

Photocredit: Se souhlasem města Zruč nad Sázavou

1

České dřevěné stavby dobývají svět. Rozhledna „Kaktus“ vykvetla v Jeruzalémě

Fascinující dřevěná rozhledna postavená českým týmem architekta Martina Rajniše se stala dominantou Svatého města Jeruzaléma. Prohlédněte si fotky rozhledny a přečtěte si více o této zajímavé stavbě.

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Strážní věž nabízí krásný výhled do holandské krajiny. Rozhledna se nachází v přírodní oblasti De Onlanden poblíž města Groningen. Nechte se unést fotogalerií této rozhledny.

Experimentální útulna vyrostla na betonovém bunkru

Jaké využití mohou mít bunkry v českém pohraničí? Stojí na místech s rozhledem, tak proč z nich neudělat turistické útulny?

Pět nejzajímavějších českých rozhleden ze dřeva – tipy na výlet

Jezdíte rádi po výletech a nebojíte se výšek? V tomto článku naleznete několik typů, kam vyrazit v Česku na zajímavé dřevěné rozhledny.

Navštivte jeden z nejunikátnějších sadů v Česku: Mandloně pod dřevěnou rozhlednou v Hustopečích

V dobách největší slávy čítal hustopečský mandloňový sad přes 50 000 stromů. Dnes je menší, ale v Česku stále unikání. Prohlédněte si ho v našem článku.

Ze dřeva a kamene se tyčí na pomyslném středu areálu rozhledna Kraličák

Rozhledna Kraličák nabízí nádherný výhled na celé Jeseníky a Králický Sněžník. Pojďte s námi vystoupat na její vrchol.

Boží vyhlídka je boží. Rozhledna láká návštěvníky svým netypickým vzhledem

Máme pro vás tip na výlet. Od dubna do října volně přístupnou Boží vyhlídku u Božího Daru. Dřevěná rozhledna stojí za vidění.

Rozhledna Bukovka střeží kraj čarodějnických procesů, světově proslulých sklářů a tajemných kostelů

Dřevěná rozhledna stojí na Bukovém kopci krátce, ale kraj pod ní pamatuje mnohé. Vydejte se s námi na výlet a objevte jeho tajemství.

Dřevostavba unikátního tvaru je postavena ze dřeva, které odolá i záplavám

Navštivte s námi dřevostavbu unikátního tvaru postavenou z výjimečných materiálů – obrovské vejce ze speciálně upraveného dřeva, které odolává záplavám.

Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm fascinuje návštěvníky z celého světa

Vydejte se s námi do Rožnova pod Radhoštěm, kde přímo nad Valašským muzeem v přírodě stojí na kopci jedinečná Jurkovičova rozhledna.