HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Boží vyhlídka je boží. Rozhledna láká návštěvníky svým netypickým vzhledem

Zveme vás na výlet do Božího Daru. Hornické město ležící v srdci Krušných hor na českoněmeckých hranicích toho nabízí spoustu k vidění. My však zamíříme jihovýchodně od něj, po červené, kde se cestou na Klínovec nachází rozhledna s příhodným názvem – Boží vyhlídka.


Boží vyhlídka na Božím Daru.
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Boží Dar

Hornické město má bohatou historii

Boží Dar je naše nejvýše položené město. Leží v nadmořské výšce 1 028 m, na hranicích s Německem, asi 20 km od Karlových Varů. Jeho historie sahá do první poloviny 16. století a je neomylně spjata s hornictvím. Těžilo se tu především stříbro, cín a železná ruda. Dnes patří Boží Dar k oblíbené destinaci lyžařů. Přímo ve městě se nacházejí dva lyžařské areály, za hranicí města pak známé lyžařské centrum Neklid.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Boží Dar, Mazbln

Netradiční rozhledna zaujme na první pohled

A právě směrem na Neklid můžeme při procházce narazit na netradiční rozhlednu. Kvádrová stavba z roku 2019 měří 8 metrů a stojí v nadmořské výšce 1099 m. Dřevěná trámová konstrukce je opatřena nerezovým opláštěním, které sestává ze samostatných šablon připomínajících šupiny. Vyhlídková část ve výšce 5 m zahrnuje dvě velká vyhlídková okna, ze kterých se mohou návštěvníci kochat okolím. Prohlédněte si ji v naší fotogalerii.

Rozhledna leží přímo na turistické stezce vedoucí z Božího Daru na Klínovec, je tedy příjemnou zastávkou na oblíbené trase. Pro návštěvníky je rozhledna volně přístupná od dubna do října.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.08.2020

Photocredit: Boží Dar

1

Mohlo by Vás zajímat: