HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Boží vyhlídka je boží. Rozhledna láká návštěvníky svým netypickým vzhledem

Zveme vás na výlet do Božího Daru. Hornické město ležící v srdci Krušných hor na českoněmeckých hranicích toho nabízí spoustu k vidění. My však zamíříme jihovýchodně od něj, po červené, kde se cestou na Klínovec nachází rozhledna s příhodným názvem – Boží vyhlídka.


Boží vyhlídka na Božím Daru.
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Boží Dar

Hornické město má bohatou historii

Boží Dar je naše nejvýše položené město. Leží v nadmořské výšce 1 028 m, na hranicích s Německem, asi 20 km od Karlových Varů. Jeho historie sahá do první poloviny 16. století a je neomylně spjata s hornictvím. Těžilo se tu především stříbro, cín a železná ruda. Dnes patří Boží Dar k oblíbené destinaci lyžařů. Přímo ve městě se nacházejí dva lyžařské areály, za hranicí města pak známé lyžařské centrum Neklid.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Boží Dar, Mazbln

Netradiční rozhledna zaujme na první pohled

A právě směrem na Neklid můžeme při procházce narazit na netradiční rozhlednu. Kvádrová stavba z roku 2019 měří 8 metrů a stojí v nadmořské výšce 1099 m. Dřevěná trámová konstrukce je opatřena nerezovým opláštěním, které sestává ze samostatných šablon připomínajících šupiny. Vyhlídková část ve výšce 5 m zahrnuje dvě velká vyhlídková okna, ze kterých se mohou návštěvníci kochat okolím. Prohlédněte si ji v naší fotogalerii.

Rozhledna leží přímo na turistické stezce vedoucí z Božího Daru na Klínovec, je tedy příjemnou zastávkou na oblíbené trase. Pro návštěvníky je rozhledna volně přístupná od dubna do října.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
26.08.2020

Photocredit: Boží Dar

1

Adršpašské skály a jejich nejkrásnější roubenky (tip na výlet)

Hledáte tip na výlet? Adršpašské skály jsou jedním z nejkrásnějších míst v ČR. V naší fotogalerii si můžete prohlédnout roubenky v nádherné přírodě.

Stezka korunami stromů v Krkonoších (Tip na výlet)

Víte, že je nově otevřená vyhlídková stezka v Krkonoších? Neváhejte a jeďte se podívat na úchvatný výhled na Krkonošský národní park!

České dřevěné stavby dobývají svět. Rozhledna „Kaktus“ vykvetla v Jeruzalémě

Fascinující dřevěná rozhledna postavená českým týmem architekta Martina Rajniše se stala dominantou Svatého města Jeruzaléma. Prohlédněte si fotky rozhledny a přečtěte si více o této zajímavé stavbě.

Rozhledna s hravou konstrukcí z oceli a dřeva

Strážní věž nabízí krásný výhled do holandské krajiny. Rozhledna se nachází v přírodní oblasti De Onlanden poblíž města Groningen. Nechte se unést fotogalerií této rozhledny.

Experimentální útulna vyrostla na betonovém bunkru

Jaké využití mohou mít bunkry v českém pohraničí? Stojí na místech s rozhledem, tak proč z nich neudělat turistické útulny?

Pět nejzajímavějších českých rozhleden ze dřeva – tipy na výlet

Jezdíte rádi po výletech a nebojíte se výšek? V tomto článku naleznete několik typů, kam vyrazit v Česku na zajímavé dřevěné rozhledny.

Zajděte si na kávu do malebné vesnické roubenky na Žítkové

Roubenka postavená kousek od slovenských hranic je příjemnou zastávkou na odpočinek i dobrou kávu. Tato stavba zaujme svým vzhledem i hezky zařízeným interiérem. Navštivte ji dnes s námi.

Navštivte jeden z nejunikátnějších sadů v Česku: Mandloně pod dřevěnou rozhlednou v Hustopečích

V dobách největší slávy čítal hustopečský mandloňový sad přes 50 000 stromů. Dnes je menší, ale v Česku stále unikání. Prohlédněte si ho v našem článku.

Ze dřeva a kamene se tyčí na pomyslném středu areálu rozhledna Kraličák

Rozhledna Kraličák nabízí nádherný výhled na celé Jeseníky a Králický Sněžník. Pojďte s námi vystoupat na její vrchol.

Největší dřevěné 3D bludiště v Česku – tip na výlet pro celou rodinu

Zábavní centrum, které se pyšní největším 3D bludištěm v ČR, se stalo oblíbenou dřevěnou stavbou roku. Podívejte se, v čem je stavba tak jedinečná.