HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

150+ tiny house domků – minimalistické bydlení na překrásných místech

Poohlížíte se po malém domku k bydlení nebo na víkend? V naší inspirační galerii jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější tiny housy z různých koutů světa, ze kterých si zaručeně vyberete. Prohlédněte si krásné mini stavby na ještě krásnějších místech.


Tiny house pro mladý pár na pozemku u lesa
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Jarusha Brown (se souhlasem)

Tiny house a jeho nekonečná variabilita

Tiny house je fenomén dnešní doby. Určitě jste už slyšeli o těchto malých domcích, které mají většinou užitnou plochu maximálně 30 metrů čtverečních, jsou vyrobeny ze dřeva nebo starých lodních kontejnerů a mají perfektně promyšlený interiér, kde není ani centimetr nevyužitého prostoru. V naší fotogalerii jsme pro vás vybrali úžasné a inspirativní chaty, chatky, tiny housy k trvalému bydlení a rekreaci či malé domky na zahradu. Ať už hledáte mobilní, áčkové, kontejnerové, stromové, moderní, atypické či rustikální mini domečky, určitě si přijdete na své.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Jarusha Brown (se souhlasem), A.Lane Architecture, Smartqubes, Pinterest France

Tiny house v Česku a zahraničí

Pokud se o trend tiny housů zajímáte více, přečtěte si i o dalších podobných stavbách: Jak si vyrobit vlastní tiny house svépomocí za 6 týdnů? Jak vypadají mini domky ve Skandinávii, Americe, FranciiČeskuA jaký tiny house si sám postavil šikovný 17letý student Radek z Karlových Varů? 


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
27.01.2022

Photocredit: Jarusha Brown (se souhlasem)

2

Jak postavit tiny house na kolečkách svépomocí – Díl 6: Máme vodu

První místnost našeho mobilního domku, který stavíme svépomocí, je hotová. Natáhli jsme i kabely a teď je na řadě voda.

Starší pár si na důchod splnil celoživotní sen: pořídil si mobilní domek

Když si starší pár nechal vyrobit mobilní domek na míru, splnil si tím svůj životní sen: mít svůj tiny house na kolečkách a cestovat s ním po celých Spojených státech.

Tiny house jako luxusní kempování pro náročné. Má vůbec nějaké nevýhody?

Navštivte s námi útulný tiny house a přečtěte si, co nás mile překvapilo a jestli jsme nakonec našli nějaké nevýhody malého domečku.

Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám, jak na to

Jestliže patří mezi vaše hobby kutilství, máte v sobě kreativního ducha, velkou dávku odhodlání, trpělivosti a v neposlední řadě toužíte po nezávislosti, přečtěte si náš článek. Slyšeli jste už o fenoménu dnešní doby – tiny housech?

50+ tiny house domečků nejrůznějších stylů a tvarů – inspirujte se tím nejlepším

Top výběr těch nejlepších i nejbizarnějších miniaturních domečků z celého světa: na kolečkách, na kuřích nožkách i na vodě. Prohlédněte si pestrou galerii.

Luxusní tiny house pro spisovatelku má ložnicí s výhledem do 3 světových stran

Nádherný tiny house byl vytvořen na objednávku spisovatelky, která píše dětské knihy. Její nový domeček vypadá jako z pohádky!

Sama a bez předchozích zkušeností si postavila tiny house. I když jí život házel klacky pod nohy

Tato mladá žena se rozhodla postavit si vlastní tiny house i přesto, že neměla žádné zkušenosti. Byla na vše sama. Prozradila nám cenu, materiály i popis dispozice.

Tiny house s kuchyní ve venkovském retro stylu kombinuje dřevo a bílou barvu

Líbí se vám retro styl kuchyně a máte sympatie k mini domkům? Inspirujte se tiny housem, který svým návrhem předčil všechna očekávání.

Elegantní tiny house pro 4 osoby – moderní kuchyně, velká koupelna a obrovské okno s výhledem

Spaní pro čtyři osoby, kuchyňský kout, skříně, koupelna, a přitom všem dostatek elegance a jednoduchosti. To vše v jednom tiny housu!

Co je to celoroční mobilheim? Je potřeba stavební povolení a na co dát pozor ze strany úřadů?

Zajímalo vás někdy, jak se bydlí v mobilheimu? Co to vlastně je a na co byste si měli dávat pozor v případě jeho celoročního využívání?