HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Treehouse se soukromými lázněmi v korunách stromů. Překonat musíte jen 18metrový visutý most

Treehouse ve výšce 7 metrů byl dostavěn v roce 2018 a stále se řadí na seznam těch nejkrásnějších glampingových míst světa. Jak vypadají lázně, které jsou součástí tohoto baldachýnového domu na stromě? Prozkoumejte i půdorys stavby v naší fotogalerii a zjistěte, kolik stojí jedna noc v takové unikátní stavbě.


Treehouse s lázněmi
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Smiling Forest Photography (se souhlasem)

Treehouse se tyčí ve výšce 7 metrů

Nádherný treehouse je součástí komplexu Artistree, který se nachází přibližně hodinu jízdy od Austinu (centrum Texasu). Leží mezi větvemi dvou starých cypřišů nad potokem, který teče pod ním. Nahlédněte do galerie a objevte více fotografií této úžasné a jedinečné stavby.

Pojmenování Yoki si stavba získala podle indiánského slova Hopi (déšť), neboť tento treehouse je právě inspirován a zasvěcen vodě a pramenům, které napájí tuto oblast. Slovy samotného architekta: „Každý z treehousů je inspirován stromy a zemí, které jej obklopují. Nabízejí našim hostům jedinečné dobrodružství, o kterém s největší pravděpodobností snili jako děti, a nyní jsou naše stromové domy způsobem, jak se znovu spojit s dětskou radostí tím, že jsou skutečně portálem do přírody.“

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Smiling Forest Photography (se souhlasem)

Jak to vypadá uvnitř jednopatrového treehousu?

Do interiéru je možné dostat se pouze přes plošinu na střeše treehousu. Venku vede točité schodiště na druhý balkón obklopující větve cypřišů v nižší úrovni. Uvnitř treehousu najdete velkou ložnici s vyvýšenou manželskou postelí a posezením. Dále také prostorný obývací pokoj s jídelním stolem, židlemi a pohovkou s překrásným výhledem na zátoku. Součástí je i malá kuchyně s lednicí, indukční deskou a rychlovarnou konvicí. Systém vytápění a chlazení v místnostech je řešen chladícími jednotkami v hlavní místnosti a ložnici.

Přes cestu stojí lázeňský dům, do kterého se dostanete po visutém mostě. Jeho součástí je vana se sprchou, umyvadlem, toaletou a napuštěnou vanou ve stylu onsen (japonské horské prameny) s luxusním výhledem na rokli potoka.

Treehouse se tedy skládá ze dvou částí propojených 18metrovým lanovým mostem. V hlavní místnosti je obývací, kuchyňská a spací (klidová) část. Naopak součástí lázeňského domu je vybavená koupelna.

Soukromé lázně treehousu

Samotný dům na stromě má přibližně 600 čtverečních stop (asi 56 m2), lázeňský dům je o něco menší (zhruba 28 m2). V lázeňské části mohou hosté relaxovat v napuštěné vaně a obdivovat tamní přírodu přes velká okna.

Zajímavý a udržitelný glampingový projekt

Americký architekt Willa Beiharze s návrhem udržitelného a minimalistického domu na stromě doslova předčil sám sebe. Jelikož se specializuje na tyto typy staveb (treehousy), rozhodl se založit turistickou společnost ArtisTree a vytvořil tak přírodní útočiště jako rezervovatelné ubytování pro hosty. V čem je jeho glampingový projekt natolik výjimečný?

Čím je treehouse v Texasu výjimečný?

  • Je postaven ve výšce 7 metrů.
  • Celý je obklopený balkóny a lanovými mosty.
  • Je zavěšený za dva staré cypřiše nad protékajícím potokem.
  • Obytná část je propojena s lázněmi visutým mostem.
  • Umožňuje zblízka obdivovat přírodní krajinu, jelikož je do ní zcela ponořený.

Kolik stojí noc v tomto treehousu?

Treehouse není obyčejnou stavbou v přírodě, ale je navržen tak, aby byl součástí přirozeného prostředí,“ dodává architekt. Na glampingové oblasti narazíte téměř po celém světě. Co přesně vyjadřuje pojem glamping a seznam tipů na nejlepší místa si můžete přečíst v našem článku: Luxusní camping je hitem sezóny – tipy na nejlepší místa. Budete-li si chtít dopřát luxusu ve větvích tohoto nádherného treehouse poblíž Austinu, je vám plně k dispozici k pronájmu od 600 USD za noc, což je přibližně 14 tisíc korun.

Dvoudílná konstrukce kombinuje beton a dřevo

Dům na stromě byl od počátku veden k minimalistickému a udržitelnému návrhu. Výstavba trvala přibližně 12 měsíců. Výběr lokality je vždy specifický, jak ostatně tvrdí sám architekt: „Artistree vybírá umístění každého domku na stromě na základě druhu stromu, síly a výsledného výhledu, který host bude mít.

Treehouse byl postaven udržitelným způsobem z cypřiše, jilmu a smrku. Obložení hlavní části je z březové překližky, místy je domek také doplněný o stylové kovové prvky (zábradlí podél schodů, balustrády kolem palubek). Lázeňský dům je naopak navržen s betonovými a borovicovými povrchy. Prohlédněte si půdorys stromového domku a další jeho krásné detaily v naší galerii.

Udržitelný design s minimálním dopadem na životní prostředí

K dosažení cíle v rámci udržitelného designu byl použit obklad z tepelně upravovaného dřeva smrku s odolností proti hnilobě pro více než 25 let. Thermowood je upravován pouze působením tepla a páry, tudíž si mohli být architekti jisti, že jejich volba materiálu přispěla k nízké uhlíkové stopě a dopadu na životní prostředí. Tyto stěnové panely s jemně opotřebovaným vzhledem mají krásný rustikální vzhled, což dodává na estetické hodnotě stavby.

Kouzlo použitého tepelně upravovaného dřeva (Thermowood):

  • Tepelně upravené dřevo je odolnější s nižším obsahem vlhkosti.
  • Dřevo pochází z udržitelných lesů bez chemické úpravy.
  • Kartáčovaný povrch zvýrazňuje přirozenou kresbu dřeva.
  • Nevyžaduje žádnou údržbu (jeho barva ladí s přirozeným tónem dřeva).
  • Více o tepelná modifikace dřeva zde: Co je to ThermoWood?


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Vydáno dne:
31.07.2022

Photocredit: Smiling Forest Photography (se souhlasem)

1

Domy ve stromech nejsou jen pro děti

Mít své vlastní malé obydlí v korunách stromů je snad sen každého dítěte

Domy ve stromech: Rady a inspirace, jak si jej postavit na vlastní zahradě

Dívat se z výšky na svět a mít hvězdy jen pro sebe? Stačí se přestěhovat do tzv. Tree house. Jak vypadají moderní domy v korunách stromů a můžete si jeden postavit u vás na zahradě?

Kořenové mosty: zapomenuté dědictví minulosti

Most vyrobený ze dřeva? Žádný problém. Ale z živého stromu? Prohlédněte si fotogalerii a v článku se dozvíte více.

Domek pro muže, který si plní svoje dětské sny

Mít tajný skrytý domek na stromě, do kterého se dá dostat jen po žebříku, to je sen nejednoho kluka. Jak to ale vypadá, když si takový sen splní dospělý muž?

Magický stromový domek ve tvaru šišky, který vás přenese do jiné dimenze

Fasnicující domek v korunách stromů je inspirován tvarem šišek sekvojí. Tyčí se ve výšce patnácti metrů nad zemí a poskytuje dokonalý klid pro odpočinek a meditaci. Prohlédněte si i jeho prosklenou podlahu.

Navštivte toto úžasné místo na Vysočině, které je světu ukryté v korunách stromů

Nevíte, kam na Vysočině? Toto kouzelné místo v korunách stromů musíte navštívit i vy. Výlet na příští týden je tedy naplánovaný. Nahlédněte do fotogalerie, na co se můžete těšit.

Glamping aneb revoluce v kempování – 12 způsobů, jak zažít dovolenou pod stanem trochu jinak

Rádi byste odletěli na pěknou luxusní dovolenou, ale vaši přátelé by jeli raději pod stan? Co takhle spojit tyto dvě myšlenky? Glamping je moderní verzí kempování.

Treehouse s koupacím sudem na Vysočině inspirovaný stromovým barem na Filipínách

Navštívili jste už někdy treehouse? Pokud ne, neváhejte se podívat na krásný stromový dům na Vysočině v naší fotogalerii. Můžete si ho i pronajmout a strávit v něm třeba romantický víkend.

Navštívili jsme nejkontroverznější dřevostavbu v Česku

Odhalte zákulisí výstavby projektu Čapí hnízdo a náhledněte do jeho útrob. Fotogalerie unikátní jízdárny a celého komplexu.

Vladislav vyměnil notebook za sekyru a po 13 letech se rozhodl splnit svůj dětský sen

Pan Vladislav si splnil svůj dětský sen a postavil vlastníma rukama treehouse uprostřed hlubokého lesa. Nyní jej můžete navštívit i vy. Budete to jen vy takřka uprostřed ničeho.