HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Nejsou vám cizí otázky životního prostředí? Pak navštivte EKO výstavu v Kroměříži

Nejsou vám cizí otázky životního prostředí? V tom případě jste zváni na Výstaviště Kroměříž k účasti na první ročník ekologického festivalu. V prostorách moderního areálu, kde výstavní haly plynule přechází v zastřešené pavilony s řadou překrásných tematických zahrad, se můžete těšit na širokou nabídku vystavovatelů. Od výrobců biopotravin až po autorizované prodejce elektromobilů. Akce je zaměřena také na ukázku moderních technologií a služeb, které přispívají k ochraně a obnově čistého životního prostředí.


EKO výstava v Kroměříži
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Hobby výstaviště Kroměříž

Hlavním cílem akce je ekologická výchova nové generace

Připravujeme spoustu ekologického poučení, ale také interaktivní  zábavu pro  celou rodinu. Ukážeme vám jednoduché tipy, jak můžete každý den pomoci k čistší a zdravější planetě. Pro mnohé bude možná překvapením, že ve výsledku jsou takové kroky šetrné nejen k životnímu prostředí, ale také k vaší peněžence. Nabídneme ekologické výrobky pro každodenní život.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Hobby výstaviště Kroměříž

Děti a dospělí návštěvníci se mohou těšit na mobilní planetárium

Pobyt v projekční kopuli je v rámci akce ZDARMA. Moderní fulldome projekce slibuje mimořádné zážitky. Provedeme vás úchvatným podmořským světem, budete svědky života tropických stromů a nahlédnete až do nejvzdálenějších hlubin vesmíru.

EKO Planeta určitě nabídne nejen zábavné, ale i poučné aktivity

Pokud máte zájem projet se autovláčkem, doporučuji navštívit výstaviště v Kroměříži během trvání festivalu. Vláček vás provede městem a ukáže vám nejen nejzajímavější památky, ale také další zajímavosti a krásy Kroměříže. Určitě si na jízdu s vláčkem připravte fotoaparát, abyste si mohli zachytit nádherné okamžiky z vaší cesty.

Po celou dobu akce bude provázet hudbou a slovem Milan Polášek. Čeká na vás také netradiční vystoupení tanečních orientálních skupin Shirine a Kharida a to pod vedením lektorky a choreografky Lenky Navrátilové. Jejich bohaté rekvizity a kostýmy si můžete prohlédnout na stánku Orient Otrokovice.

Organizátoři si pro vás připravili bohatý doplňkový program

Od zajímavých přednášek...

  • Radim Ondříšek – o ochraně pralesů
  • Elisabeth Kapitánová – tropickém zemědělství 
  • Mgr. Dana Klímová Hřívová – Eko přístup a udržitelný životní styl v 21. století
  • Tomáš Ryšavý – PrincIpy harmonického bydleni dle indického feng šuej
  • Ing. Milan Drgáč – „Ekologické zemědělství a naše krajina“
  • Ing. Zdenka Cachová – Jak si vytvořit lázně doma pro celou rodinu?

... přes možnosti výměny oblečení v rámci aktuálního trendu udržitelnosti až po novinku a tím bude módní expozice oděvů budoucnosti.

Na akci proběhne i výměna oblečení – otázka udržitelnosti

Vstup na výměnný bazar je podmíněn pěti kusy oblečení. Do této výměny se zařazují jen nezničené, pěkné kousky, které už Vám třeba nejsou, ale dokázaly by udělat parádu a radost někomu jinému. Máte šanci dát oblečení druhou šanci. Čeká nás výměnný bazar oblečení. Jak to funguje? Přineste alespoň pět kusů oblečení, které už neunosíte a odneste si cokoliv z toho, co přinesli ostatní, v jakémkoliv množství.

Zbylé oblečení se dostane opět do potřebných rukou. Pomoc dalším, přednostně sociálně slabším, finančně méně zabezpečeným lidem a také seniorům, Ti všichni vybrané oblečení a další materiální věci upotřebí. Touto formou se snažíme snížit spotřebu vstupních surovin na výrobu a držet se dnes tak aktuálního trendu udržitelnosti.

Co: Ekologický festival – EKO PLANETA

Kdy: Sobota 27. května – neděle 28. května od 9 do 17 hodin

Kde: Výstaviště Kroměříž, K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž

V rámci festivalu proběhne v dnešní době tak žádaný a vyhledávaný eko jarmark a výsadba listnatých stromů v samotném areálu výstaviště.


Vydáno dne:
25.05.2023

Photocredit: Hobby výstaviště Kroměříž

0

Dřevovláknité desky: Izolace co hřeje i chladí

Dřevovláknité izolační desky jsou progresivní a zároveň ekologický izolační materiál. Jaké má dřevovláknitá izolace vlastnosti a výhody a nevýhody se dočtete v tomto příspěvku... Číst více →Dřevostavba inspirovaná Finskem stojí v podhůří Beskyd

Pan Radek přivezl zkušenosti ze zahraničí do kraje, kde vyrůstal. Prohlédněte si jeho srub... Číst více →Kořenová čistička odpadních vod: Jak funguje a jaká je cena?

Kořenová čistička odpadních vod představuje ekologickou variantu řešení odpadů v domácnosti. Jaké má kořenová čistička výhody, nevýhody a jaká je cena?.. Číst více →Vybudujte si vlastní přírodní zahradu: Poradíme vám, jak na to

Sníte o ekologické zahradě, která bude plně v souladu s okolní přírodou? Díky našim radám pro vás bude její založení hračkou... Číst více →Dřevěný dům, který je synonymem zdravého bydlení

Dřevěný dům v chladné Bretani je díky své organické architektuře, vysoké energetické účinnosti a používání ekologických materiálů přímo vzorem zdravého bydlení... Číst více →Energeticky soběstačná dřevostavba uprostřed města. Jak se v ní žije?

Žít soběstačně a ekologicky, uprostřed města, ale zároveň obklopení zelení. Zkrátka na místě, kde můžete být sami sebou. Co víc si přát?.. Číst více →WoHo v Berlíně – nejvyšší dřevostavba světa bude stát v řádech miliard

Nová výšková dřevostavba s názvem WoHo vyroste v Berlíně. Čím jsou dřevěné mrakodrapy tak lákavé pro velká města? A na kolik miliard takový projekt přijde?.. Číst více →Modulární dům z lepenky a dřeva – je zcela rozložitelný a za rozumnou cenu

Podívejte se s námi do modulárních domů Wikkelhouse z dílny nizozemských tvůrců. Jsou ekologické, krásné a s mnohým využitím. Známe i cenu... Číst více →Tiny house a jeho komplikované řešení dispozice – poradíme vám, jak na to

Jestliže patří mezi vaše hobby kutilství, máte v sobě kreativního ducha, velkou dávku odhodlání, trpělivosti a v neposlední řadě toužíte po nezávislosti, přečtěte si náš článek. Slyšeli jste už o fenoménu dnešní doby – tiny housech?.. Číst více →