HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Petrovi z Prahy přispívá stát na bydlení, přestože bere 50 tisíc měsíčně

Také žijete v přesvědčení, že příspěvky na bydlení by měli dostávat především ti, kteří to opravdu potřebují a u kterých hrozí, že by se bez nich ocitli na ulici? Za touto představou však realita tak trochu pokulhává. Ve skutečnosti totiž na příspěvky dosáhnou i lidé s nadprůměrnými platy, kteří by si mohli slušné bydlení dovolit i bez příspěvků. Jako například Petr z Prahy. Jak je to možné?

Mladá dvojice si šla koupit rodinný dům za 120 000 Kč. „To je jediný dům, na který máme peníze,“ říká
Jak mají dnes mladí lidé postavit rodinný dům, když se ceny těchto domů vyšplhaly do kosmických výšin? A jaká je aktuální reálná cena za bungalov 4+kk či 5+kk?

Stavební povolení výrazně zdraží již v červenci. Někde i třicetinásobně
Poplatek za stavební povolení vzroste v některých případech až třicetinásobně. Vyhnout se platbě deseti tisíc za povolení ještě jde, ale času už moc nezbývá.

Patricie s Matějem si sjednali hypotéku a popsali postup i dokumenty, které dokládali. Poradili, kdo ji může vyřídit za vás a zadarmo
Zveřejnili jsme příběh Matěje (OSVČ) a Patricie, kteří ve svých 25 letech žádali o hypotéku se společnými příjmy 65 000 Kč. Jedná se totiž pravděpodobně o váš doposud největší finanční závazek, a tak je dobré se připravit na všechny nástrahy, které vás po cestě za hypotékou čekají.

Skalku lze mít v každém koutě zahrady. Zjistili jsme, které skalničky se hodí do stínu a které na přímé slunce
Existují skalničky, které slunce nepotřebují a upřednostňují stín, i takové, které sluníčko přímo milují. Podívejte se, které jsou ty pravé pro vaši skalku.

Úřady nestíhají kvůli zákeřným žadatelům. Nemají se jak bránit
Jak už to tak v životě bývá, lidé jsou různí. Někteří se starají o sebe, jiní více o ty druhé. Někteří chtějí své blaho, jiní raději investují čas do poškozování druhých.

Cenu rodinného domu určuje zejména užitná plocha. Víme, jak ji navýšit a neplatit peníze navíc
Tloušťka stěn dřevostavby je zhruba o 7 % nižší než u zdiva, což znamená více užitné plochy pro bydlení. Získáte tak jeden pokoj navíc.

Snížení ceny za vytápění na 1,62 Kč/kWh, statisícové pokuty za žumpu na zahradě a stavební povolení za víkend – to jsou zářezy z minulého týdne
Pokles ceny za populární vytápění na 1,62 Kč/kWh, statisícové pokuty domácnostem za žumpu na zahradě a rekordní vyřízení stavebního povolení za jediný víkend – to jsou zářezy z minulého týdne.


POMOCNÍK VÝBĚRU DŘEVOSTAVBY

Chytrá aplikace, která Vám pomůže najít správnou firmu. Řekněte našemu Pomocníkovi, jakou dřevostavbu chcete a zjistíte, kdo takové domy staví.


Spustit pomocníka »

STAVEBNÍ VELETRH ONLINE

Navštivte Stavební veletrh ONLINE. Veletrh přinese množství inspirace, živých přednášek, konzultací s odborníky i slevové vouchery. Počet volných vstupenek je omezen.


Vstupenky »

NÁSTROJE

Pokud si chcete ulehčit život při návrhu a realizaci dřevostavby a dřevěných konstrukcí, využijte naše výpočtové kalkulačky.


Spočítejte mi to »

10 článků, které si chcete přečíst dřív, než začnete stavět vlastní dům

E-MAIL
CHCI E-BOOK ZDARMA
Souhlas se zpracováním osobních údajů
 

Vítězná dřevostavba galerie 100 Dřevostaveb

Dřevostavba měsíce v galerii 100 dřevostaveb, které se vám líbí:

Platan, přírodní dům

Přírodní dům pro pohodlné bydlení pětičlenné rodiny. Konstrukce domu...

Líbí se vám? Tomuto i dalším domům můžete přidávat své hlasy:


Hlasovat v Galerii

Kdo staví Dřevostavby?

Největší katalog firem zabývajících se stavbou dřevostaveb v České Republice.


Přejít do katalogu