HLEDEJ


ČLÁNKY ▸
KATALOG DOMŮ
FIRMY ▸
NÁSTROJE ▸

Tato nenápadná chata v sobě ukrývá řeku, vodopád a další kuriozity

Tato nenápadná horská chata, která skoro splývá se svým okolím, je skutečně výjimečné stavení. Na první pohled není totiž vidět, že její skutečná rozloha je gigantická a že uvnitř ní se ukrývá 10 koupelen, 9 ložnic, interiérový vodopád a řeka. Kolik stojí taková stavba?


Pohádkový dům s vodopádem za 9 mil. amerických dolarů
VÍCE FOTOGRAFIÍ V GALERII »
ⓘ Foto: Bob Hurwitz (se souhlasem)

Výjimečné místo pro výjimečné sídlo

Toto opravdu výjimečné horské sídlo stojí na čtyř a půl akrovém soukromém zalesněném pozemku. Příroda kolem je přímo fantastická a stavba z roku 1996 se snaží do svého okolí opravdu zapadnout. Obklopená stromy, skrytá mezi kopci, všude kolem vodní jezírka, dřevěné lávky, zábradlí a terasy. Postavená z přírodního kamene a dřeva vypadá, jakoby v horách stála od nepaměti. Prohlédněte si tento megalomanský dům zblízka v naší fotogalerii.

Fotogalerie:

ⓘ Foto: Bob Hurwitz (se souhlasem)

Dům s vodopádem za neskutečnou cenu

Každý, kdo se blíží k tomuto domu, je už z dálky okouzlen velkolepým okolím i samotnou stavbou. A to zdaleka netuší, co ho čeká po otevření vchodových dveří. Tato absolutně jedinečná a zcela jistě výrazná rezidence má opravdu neuvěřitelný interiér. Majitel se totiž nespokojil pouze s tím, že dům dokonale usadil uprostřed přírody. On přírodu vnesl i do samotného domu. Domem protéká řeka a přímo v obývacím pokoji tvoří malý vodopád. Dům s vodopádem se asi nevidí každý den, že? Není se pak čemu divit, že byl tento skvostný dům na prodej za 8,9 milionu amerických dolarů, tedy v přepočtu asi za 200 milionů českých korun. Dům leží v americkém státě Utah v lukrativní lokalitě asi 2 kilometry od oblíbeného lyžařského střediska Deer Valley. 

Příroda v každém kousku domu

Řeka, která protéká přímo obývacím pokojem, není jediným přírodním prvkem v domě. Tato horská chata byla postavena tak, aby příroda zasahovala až do jejího jádra. Kameny, skály a recyklované dřevo byly použity nejen na konstrukci stavby, ale najdete je v celém domě v mnoha dalších prvcích. Někdy je těžké rozlišit, kde končí dům a začínají okolní skály a les. Milovníci tepla a pohody si tak můžou užívat přírodu v obývacím pokoji a nemusí za ní vyrážet do okolních hor. Pouze ryby v jezírku pod vodopádem asi neulovíte.

Chtěli byste mít doma taky svůj vlastní vodopád? Podívejte se, co je v nabídce na českém trhu, a srovnejte si ceny zde.

Velkolepý prostor s točitým schodištěm

Tato neuvěřitelná rezidence má více jak 1000 metrů čtverečných obytné plochy. Na takovou plochu se bez problémů vleze 9 ložnic, 10 koupelen, obrovský obývací pokoj s točitým schodištěm, přírodní skálou a řekou s vodopádem, velká jídelna, dvoupatrový rodinný pokoj, gurmánská kuchyně s mokrým barem, garáže pro 4 auta a ještě další a další místnosti. Každý obrovský dům musí mít impozantní točité schodiště. Podívejte se na fotky, jak toto překrásné schodiště nejenže dovede návštěvníky do druhého patra, ale také dokonale podtrhne další přírodní prvky v interiéru – skálu a vodopád.

Vyhlídka jako v korunách stromů

Přestože prostor domu je jednoznačně obrovský, celý interiér působí útulně především díky všudypřítomné kůži, do které se člověk touží usadit a jen se dívat kolem. Na okolní přírodu nebo na oheň v krbu. A vystoupáte-li po točitém schodišti do prvního patra, můžete se cítit jako na vyhlídce. Z otevřené chodby, která vede nad obývacím pokojem, přehlédnete celý umělecký interiér. S trochou fantazie si můžete připadat jako v korunách stromů, pod kterými jsou skály a protéká řeka.


Líbil se Vám tento článek? Kupte redakci kávu! Stačí poslat SMS s textem KAFE na číslo 90211. Cena SMS je 39,- Kč. Děkujeme!


Photocredit: Bob Hurwitz (se souhlasem)

21

Dřevěné chaty a chalupy postavené na krásných místech

Dřevěné chaty a chalupy na krásných místech jsou ideálním místem pro váš odpočinek v přírodě bez ruchu velkoměsta. Nechte se inspirovat touto fotogalerií... Číst více →Video: Splňte si svůj sen - postavte si dům v korunách stromů!

V tomto videu naleznete návod ke stavbě domu ve stromě. Od prvních příprav až po finální prohlídku stavby... Číst více →Stezka v oblacích (tip na výlet)

Chcete se procházet po oblacích? V tom případě musíte navštívit Stezku v oblacích na Dolní Moravě! Koukněte na fotogalerii, jaký úžasný výhled na vás čeká... Číst více →Video: Moderní chata vybudovaná na skále

Máte rádi severskou architekturu? Pojďte se podívat, jaké je to bydlet na skále schované uprostřed hlubokého lesa... Číst více →Video: Vila nad vodopádem

Nadčasové bydlení? Pojďte se podívat, jak vypadá vila vybudovaná nad vodopádem!.. Číst více →Vždy si chtěli postavit víkendový dům na horách. Jak to dopadlo?

Přečtěte si příběh a zkušenosti lidí, kteří toužili po víkendovém domě v horách. Rozhodli se nerekonstruovat starý dům, ale postavit si úplně nový. Postavit si dům v CHKO nemusí být takový problém! Přečtěte si, jak na to... Číst více →Návštěva víkendové dřevostavby v Posázaví: „Hledali jsme kontrast k životu ve městě.“

Podívejte se fotky moderní víkendové dřevostavby, která vyrostla v blízkosti Prahy u řeky Sázavy. V článku se dozvíte, s jakou filozofií majitelé chatu stavěli a jak celý proces probíhal... Číst více →Jak rychle a levně postavit horskou chatu

Postavit rychle a levně chatu není nic jednoduchého. Jak to udělat, aby se stavba neprodražovala a zbytečně neprotahovala? Podívejte se na španělský recept... Číst více →Jak se staví mini domky uprostřed divoké pouště

Jak postavit chatu v poušti, aby byla stabilní a něco vydržela? Třeba jako namibijští architekti, kteří se nechali inspirovat ztroskotanými loděmi... Číst více →Co Čech, to chalupář. Platí ještě toto tvrzení?

Češi jsou vášniví chataři a chalupáři. Kde se v nás láska k chalupaření bere a jsme v tom opravdu výjimeční? Jak jsou na tom ostatní národy?.. Číst více →